bugün

Son damlanın ayakkabıya düşme ihtimali de vardır.
ne kadar sallarsan salla dona düşer son damla veciz sözünde de konuya açıklık getirilmiş zararlardır.
(bkz: ne kadar sallarsan salla dona akar son damla)
1 numara prostat kanseridir. lakin prostat kanserine 50 yaşından önce genelde yakalanılmadığından, korkmaya gerek yoktur. en azından ben 2035'te falan artık hapla tedavi edebileceklerine inanıyorum.*
kişiyi oturarak hacet gidermeye itecek zararlar bütünüdür, önemsenmese de son derece tehlikelidirler.

* prostat. bilindiği gibi, öncelikle bu hastalık var. ne alakası var peki? ayakta işediğinizde idrar kesesi, pipi hortumu diplere kadar inemediğinden ötürü tamamen boşalmıyor ve bir miktar çiş dipte kalıyor. pipetle süt içtiğinizi düşünün. bir yerden sonra bardağı yanlamasına tutmadığınızda, sütü çekemezsiniz; büyük bardakta içiyorsanız. her neyse örneklerle kafa karıştırmaya gerek yok. o hesap, bir kısım içerde kalır. o da tortu olur, sonra eline sağlık.

* hijyen. ayakta işemek öncelikle üşengeçliğe sebep olur. işerken oturmayan adam, donunu indirip pipisini tutar; sonra kaldırır gider. efendim, baksırınızı, külodunuzu temiz tutun; pireler uçuşur pipinizde. donların pislenmesinin yanında, üzerinize giydiğiniz diğer şeye sıçraması, bunun yanında klozetin kapağına da sıçrayıp iğrenç bir görüntüye sebebiyet vermesi ihtimali mevcuttur. alaturka tuvalette ayakta işiyorsanız gidin ölün zaten. duş falan almanız gerekir. çok sıçrıyor, denedim, eheh.

** hijyen demek garip oldu lan. zararlıymış gibi.
dinci hakimiyetindeki öğrenci yurtlarında neden olduğu dayak yeme riski.
ayakta işerseniz fermuara sıkışabilir. en ciddi boyutlu zararı budur.
mekruhtur.
sözü edilen sıvının paçalara sıçraması.
kız arkadaş "ay ben sıkıştım, bir lavaboya gideyim." der. siz de "aa iyi ben de gideyim." gibisinden bir şeyler gevelersiniz. sizin işiniz 1-1.5 dakika arasında biter. kızın işi ise yaklaşık olarak 4-5 dakikada. bu sırada siz tabi tuvaletin kapısında sap sap beklemek durumunda kalırsınız.
işte ayakta işemenin zararlarından birisi.*
faydalarının yanında lafı bile edilmez. insanı umumi tuvalatte sağa sola temas etmekten kurtarır, pantolunu indirme, çömelme vb. angarya işlerden kaynaklanacak zaman kaybının önüne geçer. işeyerek isim yazabilmenin önünün açar. gerisi fasa fiso.
kolpadan zararlardir efendim. ayakta isemek super zevkli bir olaydir, erkek olmanin avantajlarindan biridir.
en büyük zararlarından bir taneside erken boşalmadır. ayrıyetten ayakta işemek müslümanlıkta da günahmış.
(bkz: prostat)