1. .
  bedensel engelli kişinin söylemidir. ayaklara ihtiyacı yoktur. beyni zaten istediğini yapmasına yetecektir.

  türkiye şartlarında her ne kadar zor olsa da yinede beyin herşeyden önemlidir. ayaklara, gözlere, kulaklara, ağıza, ellere ihtiyac duyarız elbette olmazsa eksikliğini yaşarız ama beynimiz eksik olan parçayı tamamlayabilir eğer beynimizi doğru kullanabilirsek.
  4 ... damdaki deli
 2. .
  Beyinsizlerin laflarından birisi olması lazım.
  ... eldorado1598
 3. .
  Einsteinın dediği gibi; Hayal bilimden öndedir ve insan hayal ettiği müddetçe yücelir beyni dogru kullanabilen her insan bütün açıklarını kapatacaktır bunda şüphe yok.

  einstein'ın bir başka sözünde dediği gibi; (bkz: Ön yargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur)
  3 ... damdaki deli
 4. .
  salt ayaklar için değil her türlü engel için kullanılabilcek bir sözdür. kişi gerçekten böyle hissediyorsa hayata güçlü şekilde tutunmuş demektir. sağlam olanlar da çok fazla anlayamaz bazen fazla iyimser bulurlar bu cümleleri; ama belki de iyimserlikten değil gerçekten öyle olduğu için söylenir. misal beyinsiz insan her yönüyle dışa bağımlıdır; ama engelli kişi pek çok işin üstesinden kendi başına gelebilir. bakış açısına bağlı...
  1 ... trink
 5. .
  öz güveni müthiş iyi olan, bazı şeyleri aşmış engelli insanın söylemidir. kendisi kendisine yetecektir. tek gereken beyindir.
  ... damdaki deli
 6. .
  herşeyin üstesinden gelebilecek insandır. Bedensel engel aşılır. toplum içinde bedensel engeli olmayıp normal görünen beyin engelliden bin kat daha üstündür.
  1 ... linka
 7. .
  başka bir bakış açısıyla yaklaşırsak, ayak müşterektir. bu kadar küçümsememek gerekir.

  (bkz: kendini helin avşar gibi hissetmek)
  ... kabizkugu
 8. .
  (bkz: engelliler neden sokaga cikmiyor sorunsali)
  ... damdaki deli