1. 1.
  kapılardan ayakkabı çalan kişidir. piçin en önde gideni bayrak sallayanıdır, kapıda ayakkabı bırakmaya görün, anında çalar bu pezevenk. genelde camiler ve apartmanlara dadanan piçlerdir. çaldıkları güzel ayakkabı varsa göt kankalarına, bak kanka nasıl kapı kundura hesabı diye övünen ipnelerdir. bazen taşak geçmek için ayakkabının tekini yürüttükleride görülmüştür.
  2 ... hicbiseyebosunaiclenmeyenadam
 2. 2.
  kapının önünde ayakkabılarınızı göremediğiniz zaman merdivenlere baktığınızda bu kişinin eskimiş ayakkabılarını görürsünüz,balkona çıkıp baktığınızda sokaktan aşağı doğru köpek gibi koşan bi adam görürsünüz.ve muhtemelen ayağında sizin ayakkabılarınız vardır.o günden sonra o kapının önünde hiçbir türlü ayakkabı bulunamaz.
  ... dexterpatrick
 3. 3.
  camiler de daha yoğun çalışır bu kişiler.
  ... satchafunkilus
 4. 4.
  (bkz: kapı kundura)
  ... darkerway
 5. 5.
  bir gün yine camideyim * cuma namazında . normalde cuma kılınır ve herkes dağılır cemaat azalır bayağı. ben öğleyi de biirir kılar tesbih e de kalırım genelde böyledir. herneyse biz yaptık biirdik dualarımızı da ayakkabıları arıyorum yok ee bir boşluk var zaten orada olmadığını çalındığını anlıyorsun artık bir süre sonra. öyle mal mal duruyorum yalnız değilim ama bir kalabalık var hepsi sağa sola bakıyor (bahsetiğim kalabalık en az 20 kişi) biraz yaklaşıp yoksa sizindemi ayakkabılarınız çalındı.* kalabalık bıyık altından gülüp ayakkabılarının gelmeyeceğini anlayınca dağıldı. ben de bir erlik buldum uvale terliğği onunla geri döndüm. ** *swh~ ~ *
  yer: veysel karani camii. merter
  2006 yılı güneşli bir cuma günü...
  ... dort melek
 6. 6.
  geçenlerde benim de ayakkabımı çaldı bunlardan biri. dünyanın en çok küfür yiyen insanlarıdır. %100 kerhane mahsulüdür bu onun bunun çocukları. alayınızın anasını avradını...
  ... 7deliklitokmak silinemez
 7. 7.
  3 ayakkabım gitti hala unutamıyorum. Aklımdan çıkmıyor 4 yıl oldu çalınalı ama unutamıyorum. Hadi birini aldın neyse 2 sini alsan neyse 3 ünü niye alıyon Allahsiz.
  ... beyaz baretli mehmet aga
 8. 8.
  hırsızlık gibi değil de, ihtiyacı varmış almış gibi düşünülmesi gereken yer değiştirme olayıdır. ılımlı islam lütfen.
  ... bluebeach