bugün

hayatlarini evinin kadini ve cocuklarinin annesiolmaya adamaya sartlan(diril)mis kadinlardir. ayak da yikarlar, dayak da yerler, bayramda kocalarinin elini de operler. saygida kusur etmezler. saygideger olmak icin erkek olmak gerektiginin bilincinde olan kadinlardir.
hiçbir zorlama ve baskı altında kalmadan kendi isteğiyle sevdiği adamın yorgunluğuna biraz deva olmak amacıyla bunu yapan kadın mutlu kadındır ...hadisenin geçtiği yerde huzur ve aşk olması olasıdır
abdest almaktadır.
şeriatın öngördüğü ve saliha kadın diye nitelendirdiği kimse..
kadın dediğin işte böyle olur dedirten, kıymet bilen, evlilik hayatında millete evliliklerini nasıl uzun süre sürdürebilcekleri konusunda ders vermesi gereken büyük ihtimalle cennetlik dişi
eğer gönüllü olarak yapıyorsa ayak fetişisti olması mümkün olan kadındır...
sevdiği adama veya kadına* tapıcak kadar seven kadındır.
e: hayatım nabıyosunnn!
k: ayaklarımı yıkıyorum bok böceğim!
e: pislik!
aslında dolaylı olarak erkeğe hakaret ediyor da olabilir bu tip kadınlar. *

lütfiye- dün gece bizim herifin ayaklarını yıkadım yine!!
ayşe- kız sen, bu devirde kocanın ayaklarını mı yıkıyorsun?
lütfiye- ne yapayım kızım benim herif, angutun önde gideni.. ayaklarını bile yıkıyamaz. pis mendebur ne olacak? herife "ayaklarını yıkayayım sen beceremezsin şimdi" diyorum. mal mal "sen bilirsin canikom" diyor.
BUNLARIN BiRDE HOCAYA GiDiP ONUN AYAKLARINI YIKADIĞI SUYU BÜYÜK BiR iŞTAHLA iÇENLERi VARDI...

-AL YAVRUM BU SUYU iÇ BÜYÜDEN KURTUL KOCANI KENDiNE BAĞLA
-ne suyu bu hocam
-ayağımı yıkadığım su evladım ben mübarek adamım b.kum bile mübarektir
-tabi hocam allah senden razı olsun

(bkz: allah çarpar)
(bkz: töbe töbeeee)
(bkz: ayak yikatan erkek)
ikinci bir şahsın ayaklarını su ve sabun kullanmak suretiyle temizlik işleminden geçiren kadındır.
kocasına aşırı bir sevgi besleyen, sevdi mi tam seven, az bulunan kadındır.
Hastalık ya da felç gibi zaruri bir durum dışında bu işi yapıyorsa kadın değil köledir.Çünkü bu durum cinsel kimlikten öte bir insanlık sorunudur."Ben isteyerek kocamın ayağını yıkıyorum" demekle bu iş kotarılamaz.
(bkz: isteyerek kocamın burnunu karıştırıyorum,kıçını yıkıyorum,dişlerini fırçalıyorum...)
salak kadındır. * yıkarlar, ovarlar falan, masaj da yaparlar birde. *
kimin ayağını yıkadığıyla alakalı olarak tanımı değişecek kadındır.
soyu tükenmek üzere olan nesli kesik yaratıklardandır.
az bulunan kadındır.
kadın dediğin erkeğinin ayağını yıkar. yıkamalı.
Ayağın temizlik ve bakımının önemini bilen kadındır.
ayagi yikanilmasi gereken kadin.
bana bir adım atana on adım atarım.

bir kadın gelip benim ayağımı yıkasın ben onun götünü yıkamazsam en adi insanım...
Görevini çok iyi bir şekilde yerinr getiren kadındır.zira kadının görevi erkeğine her türlü hizmeti sağlamaktır.

Başka bir yaşama amacı olmaz,olamaz.
Erkeğini hoş tutan itaatkar kadındır. Muhakkak ki böyle bir kadınla evleneceğim. Nasip et allahım.