bugün

ustune oturunca yada uzun sure ayni konumda kalinca olan once usume sonra igne batmalari gibi hissedilen ve on cins birinin uyuzluguna dokunmasiyla gecirilen anlik sinir krizinin sebebidir.
Ayağa kalkıp ilk adımı atamadıktan sonra tekrar oturmama sebep olan şey. Kalkamıyorum.
Sabah uyandığınız da bütün vücudunuzun uyuşması değildir.
Yarım saat normale dönmeyi bekleyip ardından hayata geri kalınan yerden devam edilir.
(bkz: işte bunlar hep yaşlılık)
Kangren oldum sandım az once ayağa kalkarken yere düştüm uykum açıldı.
Şuan içinde bulunduğum durum, kıpırdayamıyorum lan.
Kucukken icime karinca girdi sanip aglardim lan.
Bana da yazik.
ilişkide en önemli unsurlardan biridir. ayaklar uyuşsun da gerisi önemli değil. *
Ayağın uzun süre hareketsiz ve ters bir pozisyonda durması sonucunda kan akışının yavaşlaması ile oluşabilecek bir durumdur. Geçmesini beklemek, tam anlamı ile insanoğluna bir zulümdür.
insanın ayağında karıncalar geziniyormuş ve bir taş bağlıymış gibi yürümesine yol açan uyuşmadır.
Tembelin ayağı uyuşur der bir anne sözü.
Yani özetle, ayak uyuşmasi tembellikten, hep dış mihraklarin oyunları bunlar genşler.
Bacak bacak üstüne atınca olur.
genellikle elde telefonla sıçarken olur.
bir de o halde yurumeye calisinca o topallik o aksaklik o acı. daha fazla yazamicam ayagim uyusuk.
adeta bir (bkz: ince sızı)
Ayakların birbirine alan uygunluğudur.
kangren olduğunu hissettiren bir durumdur. parmakları oynatmakla hafif hafif iyileşme hissedilir. en olmadı ayağına tırnağını geçirdin mi geçer.
bi de bi yandan kakanız gelmişse felçten beter töbe allahım sen affet.
kaşısan geçmez, oynatsan geçmez, ne yapsan geçmez. karıncalandığını hissedersin o da nasıl bir deyimse artık. rahatsız eder bu uyuşma çok, kolonya rahatlatır.
hissedilen; http://galeri.uludagsozluk.com/r/368124/+
bel fıtığı

omurilik kanal daralması,

beyin kanaması, damar tıkanıklığı,

beyin ve omurilik tümörleri,

beyin veya omuriliği tutan enfeksiyonlar,

şeker hastalığı,

kanser metastazları,

kan hücrelerinde azalma,

kronik böbrek yetmezliği, romatizmal hastalıklar, varis gibi rahatsızlıklarına işaret olabilecek durumlar içerir. sürekli hissediliyorsa önemsemek gerek.
--spoiler--
bel fıtığının belirtilerinden biridir.
--spoiler--

harbi mi?

bacağımı diğer bacağımın üstüne attıktan birkaç dakika sonra beliren olay. niye böyle oluyor sözlük?

tanım gibi tanım: beynin ayağı ortalama bir dakikalığına stand by konumuna aldığı durum. bir dakika sonra eski haline tekrar geri dönüyor.
bel fıtığının belirtilerinden biridir.
almanlarin "mein fuss ist eingeschlafen" diye ifade ettikleri durumdur. direkt turkceye cevirisi "ayagim uykuya daldi" olur.
karıncalaşır çok acır kan akışı aniden hızlanınca.
ayağı kıçın altına alıp oturunca vuku bulan doğa olayı. kalk şöyle bir gezin, buzdolabına falan bak, su iç. otur otur nereye kadar azizim?
güncel Önemli Başlıklar