1. 1.
  uzun süreli hareketsiz kalma sonucu ayaklardaki kan akışının durmasıdır.** ayağa kalkarsınız önce hissetmezsiniz bunu. bi kaç saniye sonra ayaklar karınca bombardımanına tutulur. yanınızda bir de en gıcığından bir arkadaş varsa tamamdır. tek çaresi de beklemektir. soğuk soya tutulursa bekleme süreci kısaltılabilir.**
  ... the kene
 2. 2.
  daha çok acı çekmek için ayağın uyuştuğunun anlaşıldığı andan itibaren hiç bir şeklide duruşunu değiştirmemek gerekir. ki bu sayede kan gitmemeye davem eder ve kısa vadeli bir kangren oluşur. tabi bu geçicidir ama geçerken çok acır.
  1 ... nickoless
 3. 3.
  ayağın yoğun bir şekilde karıncalanması, bu yüzden hareket ettirememeniz durumudur. iskelede vapur beklerden olduğum yerde 10 dakika kadar dikilmem sonucu ayaklarımın ikisinin birden uyuştuğu ve adım atmak istediğimde hemen yürüyemediğim olmuştur. annemin bu duruma bulduğu çare olan hangi ayağın uyuştuysa ters taraftaki gözün üstüne eşşek kadar kağıt yapıştırma yolu kalabalık ortamlarda denendiğinde biraz komik kaçtığı için maalesef uygulanamamaktadır.
  ... mitheithel
 4. 4.
  uzun süre sigara içilmediğinde görülen bir reaksiyon.
  2 ... karin
 5. 5.
  babaannemin -iki yeni evlinin götüne-*
  diyerek tekerleme gibi tekrarlayıp bir yandan da ayağımı ovalamasıyla geçen, zaten geçici olan uyuşukluk durumu.
  1 ... aylak susamuru
 6. 6.
  uzun süre oturduktan sonra gerçekleştiğinde farkında olmayıp ayağa kalkmaya yeltenince yere kapaklanmaya neden olan durum. sanıldığından daha tehlikeli olabiliyor böyle.
  1 ... iri ve dik memeli hatun
 7. 7.
  playstation oynarken sürekli başıma gelen olay. neyseki pause var.
  1 ... pair of aa
 8. 8.
  uyurken garip şekillerde yatınca bacakta oluşan ve yataktan kalkma hamlenizde yer ile yeksan olmanıza sebep olan vahim hadise.
  ... evinevin
 9. 9.
  küçükken ayaklarım şekerlendi olarak dile getirdiğim karıncalanma.
  ... doskig
 10. 10.
  bacak bacak üstüne atarken çokça başa gelen bir olaydır.
  ... zean