bugün

erkeklerin ayakları güzel kadınlardan hoşlanıp, tahrik olması durumu.
duyumuma göre (bkz: duman)grubunun bütün elemanlarının sahip olduğu fetişizm..
hiç beklemediğiniz insanlarda olabililen ve kendinizi o kişinin karşısında çıplak hissettiğiniz durum.
masada otururken masanın altına eğilip ne güzel ayakların var senin diyen bir adamın bakışlarından ve ağzındaki salyalarından durumu farkedebilirsiniz..
Quentin Tarantino en ünlülerinden biridir.her filminde biraz olsun kadın ayağı vardır.kedisi uma thurmanın ayaklarına hastadır.pulp fictionda yalın ayak dans ettirmiştir.kill bill de felçli ayağını kıbırdatma sahnesinde 10 dakka sadece ayak izlettirnmiştir bizlere.gün batımından şafağa filmindede salma hayek in ayaklarından da tekila içmiştir..
(bkz: göğüs fetişizmi)
ayak fetişizmi duman grubunda zirveye ulaşmıştır. grubun elemanları bunu kabullenmiş aman aman ve oje kliplerinde bunu açıkça hissettirmişlerdir.

(bkz: duman)
(bkz: oje)
ayak ile icra edilen, birleşmeyi ikinci plana atan fantezimsi eylem...
Ayakları cinsel obje olarak görme takıntısı. farklı objeleri takıntı haline getiren bir çok fetişizm türü vardır.
ayağın cinsel obje olarak görülmesi hadisesi. Fetişizm sadece ayak ile sınırlı değildir. Çok farklı nesneleri ya da insan uzuvlarını da bünyesinde barındırmaktadır. Rivayete göre her yedi erkekten üçünde fetişizm potansiyeli mevcuttur. internetin insan hayatına girmesi, fetişizmin son zamanlarda oldukça sık telafuz edilmesine olanak tanımıştır.
kick box veya bilimum dövüş sporunu yapanların, tekme atarak savurulan, eski kaşar gibi kokan ayakları havada yakalayıp ısırması ile sonuçlanan takıntıdır.
erkek muhabbetleri sırasında halen bir çok erkek tarafından saklanan açığa vurulamayan fetiş şekli...
aslında oldukça fazla erkekte mevcuttur...
küçük yaşlarda herhangi bir nedenle mahrum kanılan bölgeye büyüdüğün zaman cinsel olarak ilgi duyma olayıdır.
her 10 erkeğin 7 sinde görülebilecek olaydır. genelde erkekler bunu söylemezler ama aslında fetisistdirler.
italyan erkekleri bunu inkar etmezler hatta tam tersi italyada bu olaya modacılar çok önem verir. özellikle italyan merkezli bayan ayakkabı tasarımı yapan markaların 1.dereceden danışman ve tasarımcıları ayak fetisisti erkeklerdir.
Ayakları güzel olan kadınların 24 saat ayaklarının dibinde yaşama isteği uyandıran tutku.
ayağın kokmaması gerekir
kimine göre ise uzaktan seyredilmesi hoşa giden durumdur.

(bkz: ben)
Ayak aralarına libido verme isteği,düşüncesidir.Farklı bır boyuttur.
olmayan insanın zevkini anlayamayacağı durum. çok mükemmel bir zevk örneği. **
kutsal duygu.
(bkz: Quentin Tarantino)
sadece erkeklerde rastlanan fetişizim...
bileklerinden başlayan ve parmak uçlarında nihayet bulan bir şiir gibidir; cinsilatife'nin ayakları...

ilkin orantılı olmalıdır ki, a x 2,5a en-boy ölçüleri; ideal boyutu tarifler ve bizi 10cm. genişliğe karşı 25cm. uzunluğa götüren bir ölçüttür. bu dikdörgenin içine giren ayak bir erkeği kendinden alabilir.

bu ideal ölçülerdeki ayak için baş parmak; 3cm. ve takip eden 3 parmak; birer buçuk santimetre, son parmak ise 1cm., parmak arası boşluklar da toplam 1cm. olmak üzere cem-an; 9,5cm. ve 0,5 cm. baş parmak mafsal kemiği çıkması olarak toplam 10cm. ideal en ölçüleridir lakin, bu ölçülere uymayan ayaklılar üzülmemeli ve kendi ayaklarına göre, en boy temel orantısına bağlı yeni boyutları belirlemelidirler. baş parmak boyu, diğer parmak boyları için baz noktadır ve sonraki parmak aynı uzunlukta kalmak koşuluyla küçük parmağa kadar takip eden iki parmak bir öncekinden 0,5cm. kısa olmalıdır. küçük parmak için bu fark 1cm. dir.

ayak bilekleri; bağlı olduğu bacaktan soba borusu gibi inmemeli, mafsal noktasından sonra fark edilir bir incelme olmalıdır ki erkeği rüya alemlerine taşıyabilsin. özellikle yüksek topuklu ayakkabı giyen bayanlarda bu çok önemli bir detaydır.

bir ayağı seksi kılan bu temel boyut kriterlerini belirledikten sonra iş; kadınların yapmaları ve yapmamaları gereken şeylere gelir;

- kadın ayağı temiz olmalıdır. kirli ise hiç olmasındır, kapansındır.

- mevsimin el verdiği ölçüde parmakları gösterecek ayakkabılar tercih edilmeli ve bu ayakkabılar zinhar apartman topuk tabir edilen çirkin tarzda olmamalıdır zira, apartman topuk denen tür; bir dallamanın gaflet ve dalalet anında icat ettiği, kadın ayağının sahip olduğu zerafetin içine sıçan amorf bir türdür.

boyu uzatma gayesi ile kendini çirkinleştirmekten başka bir işe yaramaz. üstelik bu istek; yüksek ökçeli zarif bir ayakkabı ile de rahatlıkla sağlanabilir. bilen bilir...

- seksi bir ayak için seçilen ayakkabı; hiçbir zaman ayağın cazibesini gölgeler nitelikte frapan olmamalıdır. açık tarzda, zarif atkılı ve ayağı tüm detayları ile gözler önüne seren yüksek ökçeli ayakkabılar; kadın ayağı ile eşsiz bir uyum sağlarlar.

- tırnak ojeleri çok çok önemlidir. 10-15 günlük kırık-dökük ojeler olacağına hiç olmasındır, vakit geçirmeden asetonla silinsindir. kadınlar bunu önemsemeyebilirler fakat erkekler önemser ve onlar için; başta, kadının kendisine baktığının ve özen gösterdiğinin delili niteliğindedir. oje kullanmak istemeyen kadınlar parlatıcı kullanabilirler. yahşi olur...

- parmakları gösteren ayakkabılarla nenem tarzı, toprak rengi nontransparan çoraplar hiç uyumlu olmazlar. ayakkabının önü açıksa ne için açıktır? değil mi ama... parmakları göreceğiz ve notumuzu ona göre vereceğiz!

- beyaz transparan çoraplar içerisindeki kırmızı ojeli tırnaklar ilginç bir çekim alanı oluşturabilirler. bu; dikkate alınası bir detaydır.

(bkz: ben kendimden biliyorum)

edit: yazım kuralları.
akla quentin tarantino yu getiren fetişizm. *
kadın erkek ayrımı olmayan fetişizmdir, kadınlarda da görülür elbet. eşcinseller arasında da çok yaygındır.
yaz geleli beri, bu guruba dahil olanların neden ayaklara ilgi duymaya başladıklarını daha iyi anladığım ve sanırım yavaş yavaş içlerine dahil olmaya başladığımı farkettiğim fetişistlik çeşididir.
negzel lan öyle, küçük ayaklarda boncuk gibi duran ojeli tırnaklar ! nerel oruyol bana?
güncel Önemli Başlıklar