1. 1.
    insanı titreten ilahi varlığa ve mevcudatin sırrına ulaştıran Huri parçası kızdır.

Bu zamanda böyle kız bulmak zor tabi.
    4 -1 ... promer
  2. 2.
    Bu gece görülmemiş kızdır.
    Görseydim inanırdim.
    1 ... promer
  3. 3.
    Beyaz tenli olması muhtemeldir.
    4 -2 ... afet hoca geliyo ihihi
  4. 4.
    prenses fiona olabilir. gerçi onun tamamı yeşil.
    9 -1 ... totonok folmondoko boton gomo
  5. 5.
    Sarı alt tonlu cilde sahiptir.
    3 ... dilhun
  6. 6.
    qm1 bulut beyazıyla altına astar çekerek boyanınca fatma giriğin robot haline dönecek olan kızdır.
    ... kurenai
  7. 7.
    ......

Yeşillim yeşillim yeşillim amman
    Yeşil yaprak altında üşüdüm aman.
    .........
    ... monk of monkmountain
  8. 8.
    Ayyy yaaa!
    ayak damarları yeşil görünen kız

Oley
    1 -3 ... hakan yavas
  9. 9.
    Kanımızın kırmızı görünmesinin sebebi, Hemoglobin adındaki bir proteindir. Bu protein alyuvarları çevreler… içerisinden yüksek miktarda demir bulunması ve oksijenle etkileşime girmesi nedeniyle kanımız, parlak kırmızı renkte görünür. Kanımız, hücrelerin içerisine oksijeni bırakıp karbondioksidi alarak canlılığımızın devam etmesi sağlar. Kan, karbondioksidi toplayıp geri dönerken rengi koyu kırmızıya hatta mora kaymaktadır. Peki ama neden bizler bileklerimizdeki damarları mavi veya yeşil renkte görürüz?

Aslında bu konu ile bağlantılı olarak daha önceki bir yazımızda gökyüzünün neden mavi olduğunu açıklamıştık… (Gökyüzü Neden Mavidir?) Tıpkı gökyüzünün mavi görünmesi ile aynı sebepten dolayı damarlarımızın da mavi veya yeşil görünmesinin sebebi ışığın dalga boyudur.

Rayleigh saçılımı, bu konuyu aslında en iyi açıklayan teoridir. Bu teoriye göre ışık, farklı dalga boylarında bir enerjiye sahiptir. En güçlü dalga boyuna sahip iki renk mavi ve mordur. Bu renkler bir maddeye çarptıklarında daha az saçılıma uğrarlar. Yani daha az dağılırlar. Bu dağılımın sonucu olarak mavi veya mor renkteki ışığı daha net olarak görürüz. Güneşten gelen mor renkteki ışık daha azdır. Bundan dolayı da gökyüzünü mor değil de mavi olarak görürüz.

-alıntı.
    11 -1 ... kutsal cesi
  10. 10.
    Rivayete göre bu tür kızların nesli tükenmektetir. Kurduğumuz dernekler ile yaşatmak için uğraşıyoruz.

Sizde Bu özeliklere sahipseniz bize ulaşın koruyalım!
    *
    3 -2 ... promer