1. 1.
    (bkz: ayak bileginin burkulmasi)
    ... minik mavi balina
  2. 2.
    Spor faaliyeti türü ağır bir hareket esnasında yahut topuklu ayakkabı yüzünden gerçekleşmediği sürece ciddi bir durum yaratmaz.
    1 ... nardaninciler
  3. 3.
    Ayaktan beyne kadar bir sızı vurmasını net hissettiren burkmadır. Merdivene ters bir şekilde basarsanız ilk 1 saat sıcaklık hissedersiniz. Ondan sonrası ağrı, sızı, ayağın üstüne basamama.
    3-4 saat sonra şişmeye başlıyor ki; benimki davul gibi oldu şu an. Umarım sadece burkulmadır. Sabaha nasıl bir ayak bileğine uyanacağımı acı ve merakla beklemekteyim.
    3 -2 ... alkolik oldum
  4. 4.
    ilk dakikalarında buz koymak ve ayağı tepeye dikmek gerekir.

Hayatımda iki kez yaşadım bu acıyı. Birinde dersaneden çıkarken merdivenlerde (merdiven değil uzay boşluğuydu) burktum, o an lanet bi acı hissetsem de belli etmeden attım kendimi dışarı. Sözde Eve gelene kadar tutacaktım kendimi, önemsemicektim. Baktım dayanılcak gibi değil hastanenin orda indim, iner inmez voaagğğhh diye ağlamaya başladım o kadar kendimi tutmuştum sonuçta. Acile gittim omg nasıl kalabalık, beklemek hiç öyle zor olmamıştı. Yarım saatten fazla bekledim sıram geldi, ayak bileğimden film çekildim. Burkulma dışında bir şey yok. Doktor Buz kompresi yap dedi gönderdi. Birkaç gün ayağımın üstüne basarken zorlandım ama iki haftada toparladım.
    ikincisini de bu sene yaşadım, birkaç ay önce. Yine rahat durmadığım günlerde aynı ayağımı burktum. En kötüsü de o an ağlamayıp kendini tutmak, fırsat bulunca böğürerek ağlamak. Yine hastaneye gittim, yine röntgen çekildi, yine yeniden ayağımın kalbim kadar burkuk olduğunu öğrendim. Doktor yine ilaç vs hiçbir şey yazmadı.
    Ama ikincisinde daha çabuk toparladım. Çünkü ayağımı buz gibi soğuk suya sokuyordum, bir süre beklettikten sonra masaj yapıyordum. Ardından evde kas gevşetici bi krem vardı (naprosyn ve bi tane daha vardı ismini unuttum), o kremlerle ovalayıp masaj yapıyordum. Masajdan sonra biraz dinlendirip buz tutuyordum.
    Buz tutarken de direkt temas ettirmemek gerekiyor, burkukluğu düzelteyim derken buz yanığına sebep olur yoksa. Bi tülbente vs sarıp öyle tutmak gerekiyor. Neyse işte bunları birkaç gün uyguladım. En kötü ihtimal 15 güne iyileşiyor, iyi bakarsan bir haftada iyileşiyor.
    6 ... kara erik habbesi
  5. 5.
    ayak serçe parmağını köşeye vurma acısıyla birebir yarışabilecek burkulma.
    ... aeneskral
  6. 6.
    Muhtemelen 1 haftaya geçer
    Ama şişliğini baya bi taşırsın
    Geçmiş olsun.
    ... minotavros
  7. 7.
    Valla ben sürekli burkuyorum daha iki hafta önce burktum üstüne basarken hafiften ağrıyor fakat öyle hastanelik bir durumumun olduğunu düşünmüyorum. Hala ağrıyor ufaktan...
    1 ... dostoyviski