1. 80.
  5-6 yil once sag ayak bilegim kirilmisti benim ve dun basketbol oynarken ayni bilegimin ustune ayni sekil dustum dunden beri dogru durust yuruyemiyorum ama ayagimdada şişlik yok sizce gecmesinimi bekliyim yoksa doktora gozukeyimmi biri yardim edebilirmi ?
  ... hayirlisi be
 2. 79.
  Kırılması kadar kötü değildir. Kırılmıştı ayağım bir ay alçıda durdu sıkıntıdan Ölecektim.
  1 ... japonbaligii
 3. 78.
  (bkz: Aşık burkulması)

  Âşık değil efenim,aşık.
  ... biyrunefenim
 4. 77.
  yol kenarında belediyenin bıraktığı o uzay boşluğuna bastıktan sonra çıt diye bir ses gelmişti ve "Bir şeyim yok normal bir burkulma işte" deyip yoluma devam etmiştim. eve geldiğimde sol ayak bileğimle sağ ayak bileğimi karşılaştırınca şok geçirdim. bileğim 3 bilek olmuş ve morarmıştı. ilk gün ağrısı geçsin diye krem, majezik, buz evde ne varsa denedim. hiçbir şekilde geçmiyor o ağrı. verebileceğim en iyi tavsiye ayağınızı daima yüksekte tutmak olabilir. ilk iki hafta o ayağa basmak diye bir şey yok zaten. ayağın benimki kadar döndüyse şişliğin minimum geçmesi 3 ay sürüyor. neyse ki artık şişlik fark edilmeyecek kadar azaldı. doğal olarak fobilerime yenisi eklenmiş oldu.. lanet olası belediye çukuru demeden geçemem.

  (bkz: lanet olası fedaraller)

  (Bkz: orhan veli)
  7 ... kubrick degil kubrickstra
 5. 76.
  lif kopması ve bağ zedelenmesine neden olan sevimsiz hadisedir.
  ... antipsikotik
 6. 75.
  pek çok filmde esas oğlan ile esas kız arasında ufaktan bir ayak fantezisi yaşanmasına çanak tutan kaza hali.
  ... usualsuspects
 7. 74.
  Daha çok voleybol oynanırken smaçtan sonra başa gelinen olaydır zıpladıktan sonra denge kurulamazsa olabilecek durumdur.
  ... valon
 8. 73.
  Sahile basket oynamaya gelenlerde sikca gorulur. Soguk havalarda gorulme orani daha yuksektir.

  Ayrica (bkz: el bileği burkulmasi) vardir, o da beter bir seydir.
  ... naberiyisin
 9. 72.
  iki gün önce basketbol oynarken başıma gelen durum. Çok ters bastım ve inanılmaz bir acıyla yere yattım. Acılar içinde bağırdım. Soğuk suyun altına falan tuttuk bir on dakika ve sonra hastaneye gittim. Röntgen çekildi ve burkulma,gerilme teşhisi koyuldu. Bir tane sürmem için krem, bir tanede sabah akşam içilecek hap verdiler. Bu olay yazın yine oldu ama bu kadar ciddi değildi, yani yine basket oynarken burkulmuştu ama sonra ayağa kalkıp eve gitmiştim. Acısı sonradan çıkmıştı o gece ayağımın üstüne basamamıştım. iki, üç gün yattım. Geçti ve ayağa kalktım. işte şimdi yine oldu. Benim şimdi merak ettiğim üçüncüsü olursa ne olur? Bazıları artık top oynama falan diyor ve bu beni çok korkutuyor. Menisküs olmuşsundur sürekli tekrar eder en ufak bir şeyde falan deniliyor. Sorularımın cevabını bilen arkadaşların mesaj atmasını rica ediyorum.
  1 ... garfieldinoglu
 10. 71.
  Nasıl bir şanssızlıksa yüzdelik olarak dıştan içe gerçekleşen eylem benim bedenimde ve benim şanssızlığımda içten dışa gerçekleşmiştir. sonucu ise hiç hoşlanılacak bir son değildir.
  ... en tatli sert