bugün

efsane bi söz etmiş adamdır. Armstrong.
Benim için küçük insanlık için büyük bir adım. Artsit yolda bunu düşünmüş.
kudryavka adıyla anılan köpek hayvanıdır. armstrong insanı bu hayvandan sonra gitmiştir. herhalde.
evet gencler goruldugu gibi 2. adami kimse siklemez..
aya ilk ayak basan kişi neil armstrong'dur. ikinci ise buzz aldrin'dir. fakat bu iki astronot uzay aracındayken bir anlaşma yapmışlardır. armstrong aya ilk basan olarak tarihe geçecektir fakat aldrin'de ayda ilk fotoğraf çekilen insan olacaktır. armstrong aya ayak bastıktan sonra sıra aldrin abimizin fotoğraf çekilmesine gelir. ama burada armstrong biraz çakal davranmıştır. çünkü fotoğrafta aldrin abimizin kaskından armstrong'un yansıması gayet net olarak görülür. armstrong bir şekilde orada da yer almıştır.
ay'a çıkan değil ayak basan, giden, belki de inen ilk astronottur. binaenaleyh ay'a çıkılmaz gidilir, inilir, gezip, geri dönülür.

ay a ilk ayak basan insan neil armstrong dur. 2. edwin buzz aldrin dir. ay seyahatinin 3. astronotu olan michael collins ise ay'a ayak basmamıştır. gezegendeki çoğu kişi armstrong u tanır, uzay aksiyonlarına meraklı olanlar aldrin'i de tanır, peki collins e ne diyelim o nu kimse tanımaz mı , ezik mi, garip mi. yine de collins in yerinde olmak isterdim.

(bkz: apollo 11)

editpiaf: bir takım noktalama işaretleri.
güncel Önemli Başlıklar