bugün

şüphesiz ki bir günü diğerini tutmayan ülke. lan daha birkaç ay önce aya gidiyorduk, şimdi aylarca soğan yiyoruz. acaba aya giderken mi uzay aracında sogan yiyoruz?

aya gidiyoruz
https://www.sozcu.com.tr/...an-aya-gidiyoruz-6251728/

aylarca soğan yiyoruz
https://www.ensonhaber.co...imseye-taviz-vermeyecegiz

ilk türk astronot
görsel
iki kilo et yerine yarım kilo et yeyin, diyen ülkedir.
beter olun diyesi geliyor insanın.
Aya benzer yüreğim eee doğal olarak takipteyim.
ne derlerse sorgulamadan inanan seçmenleri olduktan sonra her şeyi derler. aya 4 şeritli yol yapıyoruz bile derler. aya gitmek marifet olsa abd, rusya, çin giderdi. a pardon, bizimkiler gidip ayda madencilik yapıp ayın değerli madenleriyle zengin olacaktık. yandaş kanallarda katılımcılar ciddi cidi bunu anlatıyorlardı. bu insanlarımıza her şey müstahak. sizinle biz de batacağız sadece.
asansörün teli koptu zaar. başka türlü böyle çakılınmaz.
Türkiye'dir efenim. Bu ülkenin seçmenleri genel olarak düşük aq'ya sahiptir. Her seçimde yol yabdı gobru yabdı diyerek agebeye oy verirler.
Hayır benim anlamadığım bir konu var; şurada 3-5 ay öncesine kadar ekonomimiz şahlanmış, göstergeler tavan yapmış, % bilmem kaç büyüyerek rekorkar kırdığımızı söyleyen kişi, bugün çıkmış "ekonomide kurtuluş savaşı veriyoruz" diyor. Hangisi yalan, hangisi doğru troll arkadaşlar beni bir aydınlatabilir mi?

He ayrıca "ekonomide kurtuluş savaşı veriyoruz" u daha önce tansu çiller 1994 yılında kullanmıştı. telif hakkını ödedi mi zat-ı muhterem?

görsel

https://www.google.com/am...rtulus-savasi-demisti/amp
Tipik ortadoğulu sıçmığı.
Sen kanat etki ben zevkü sefa içinde yaşayayım.
Amlarına koyayim ben onların.
chp libya tezkeresine hayır dedi diye hayin ilan edilmişti

dün kü düşman uae ile yeniden dost olabilen bir kütle

aya da gider

soğan da yer.
Aya giden cacabeyler için hazırlanacak beslenme cantalarına yolluk niyetine file soğan yada daha sekilli gözüksün diye kapsül soğanlar koyacaklar. Sonra a haber "tarımda çığır açmak için soğan ekmekle aya gidiyoruz" diye başlık atıp alanında uzman olmayan hatta konuyla alakası olmayan, kim olduğu bilinmeyen 4 kişiyi yayina alıp öve öve bitiremiyecekler. Hatta telefona daha önce marsta papates yetistirdi diye mark watneyi bile baglayabilirler. Herşey olabilir yazarken heyecanlandım, bundan sonra işi gücü bırakıp bu bilimsel çilgın yayinı bekliyorum.
yerli ve milli uzay gemimiz ay'da deseler buna inanan 20 milyon insan çıkar. evet, herkes istediğine inanır, bunu eleştiremeyiz.
tabi ki biz bunlara onlar gibi "çıkar cep telefonunu" der gibi göster lan uzay aracını demeyiz ki onları cahil bilgisiz yerine koymak istemeyiz. en azından kendi zekamıza saygı duyarız.
(bkz: aya giderken soğan yemek)

astronot: soğan mi yedin sen!

(bkz: AYDA soğan yetiştirmek)
yalancılığın ve yalancının ne kadar kötü olduğunun sağlaması olan ülkedir.

bir ülke düşün başında bir adam var. allah bir dese tövbe haşa şüpheye düşersin. ama bu adamın peşinde milyonlarca insan var ve ne yaparsa yapsın ne kadar yalan söylerse söylesin gönülden inanıyorlar ve desteklemeye devam ediyorlar. şimdi sen bu adamın yerinde olsan sabah "amerikanın ekonomisine yakınız" desen ve alkışlansan öğlen çıkıp "ekonomide kurtuluş savaşı veriyoruz" dediğinde sabah alkışlayanlar seni gene alkışlasa ne yaparsın ? burada yalancı mı suçlu yoksa söylediği tüm yalanları alkışlayanlar mı..

adamlara 2 senedir kanal istanbul yapılırsa senede söyledikleri kadar ( miktarı hatırlamıyorum bile ) milyar doların kasaya girmesi için kaç tane gemi geçmesi gerektiğini bir türlü anlatamadık lan. oysa bu çok basit bir matematik işlemi. bunu bile sorgulamaktan aciz bir seçmen var yalancı ne yapsın..