bugün

Tipik ortadoğulu sıçmığı.
Sen kanat etki ben zevkü sefa içinde yaşayayım.
Amlarına koyayim ben onların.
chp libya tezkeresine hayır dedi diye hayin ilan edilmişti

dün kü düşman uae ile yeniden dost olabilen bir kütle

aya da gider

soğan da yer.
Aya giden cacabeyler için hazırlanacak beslenme cantalarına yolluk niyetine file soğan yada daha sekilli gözüksün diye kapsül soğanlar koyacaklar. Sonra a haber "tarımda çığır açmak için soğan ekmekle aya gidiyoruz" diye başlık atıp alanında uzman olmayan hatta konuyla alakası olmayan, kim olduğu bilinmeyen 4 kişiyi yayina alıp öve öve bitiremiyecekler. Hatta telefona daha önce marsta papates yetistirdi diye mark watneyi bile baglayabilirler. Herşey olabilir yazarken heyecanlandım, bundan sonra işi gücü bırakıp bu bilimsel çilgın yayinı bekliyorum.
suvanı ayda yiyeceğük, kakamızı ay taşına sileceğük.
yerli ve milli uzay gemimiz ay'da deseler buna inanan 20 milyon insan çıkar. evet, herkes istediğine inanır, bunu eleştiremeyiz.
tabi ki biz bunlara onlar gibi "çıkar cep telefonunu" der gibi göster lan uzay aracını demeyiz ki onları cahil bilgisiz yerine koymak istemeyiz. en azından kendi zekamıza saygı duyarız.
Aya gidince hemen köfte, pizza yemeyecegiz. Sonuçta yemek yapmak için lokantalarin açılmasi gerekiyor. Lokantalar açılincaya kadar soğan yemek lazım. Açliktan ölelim mi.
Tabi biz soğan yiyecegizki birileri vatandasın alamadıgı meyveleri, giyemeyecegi pahali kiyafetleri, binemeyecegi lüks aracları alip yesin giysin binsin.
(bkz: aya giderken soğan yemek)

astronot: soğan mi yedin sen!

(bkz: AYDA soğan yetiştirmek)
yalancılığın ve yalancının ne kadar kötü olduğunun sağlaması olan ülkedir.

bir ülke düşün başında bir adam var. allah bir dese tövbe haşa şüpheye düşersin. ama bu adamın peşinde milyonlarca insan var ve ne yaparsa yapsın ne kadar yalan söylerse söylesin gönülden inanıyorlar ve desteklemeye devam ediyorlar. şimdi sen bu adamın yerinde olsan sabah "amerikanın ekonomisine yakınız" desen ve alkışlansan öğlen çıkıp "ekonomide kurtuluş savaşı veriyoruz" dediğinde sabah alkışlayanlar seni gene alkışlasa ne yaparsın ? burada yalancı mı suçlu yoksa söylediği tüm yalanları alkışlayanlar mı..

adamlara 2 senedir kanal istanbul yapılırsa senede söyledikleri kadar ( miktarı hatırlamıyorum bile ) milyar doların kasaya girmesi için kaç tane gemi geçmesi gerektiğini bir türlü anlatamadık lan. oysa bu çok basit bir matematik işlemi. bunu bile sorgulamaktan aciz bir seçmen var yalancı ne yapsın..
o değil de bilime savaş açıp müfredattan evrim teorisini kaldıran partinin ülkeyi aya çıkaracağını inanan tipler var. gülüyorum sadece.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.