1. 1.
    klasik bir "baba lafı" olup söylemesi kolay yapması zor eylemlerin en başında gelenlerdendir. Hangimiz zamanında babadan alınan ilk direksiyon dersinde duymadik bu gayet klasik ve o anda söyleyene dünyanın en basit, yapacak olana da aynı zorlukta gelen bu cumleyi. Peki sorarım slze, hanginiz ilk seferde arabayı doğru düzgün kaldıramayıp, araba haldır huldur ederken, siz ve babanız lçinde hopur hopur hoplarken duymadi o nadide iltifati: "eşşşşoğğğlu eşşşek! Lan yavaşça kaldır dedim ya sana!" *
    "aaaa bu benim lan"ci kitleye burdan seslenmek istiyorum; yalnız değilsiniz cengaverler, yalnız değilsiniz *

entryme arabanın kalkış sesl ile son vermek isterim:
    "vırannnn nannn nannnnn nannnn" *
    41 -5 ... adams stokes gibi adam
  2. 2.
    kimi zaman bu babaya söylenen bir söz de olabilir ama her durumda eşşoğlueşşek siz olursunuz.
    5 ... pirayende
  3. 3.
    bunun yerine kısa yoldan, gaza basmadan ayağı debriyajdan yaavaaşça çekerek kalkılabilir-miş.*
    2 ... doskig
  4. 4.
    durur vaziyetteki arabayı haraket ettirmek için şarttır.
    3 ... doctrine
  5. 5.
    tam ayarında yapmak için uzun süre çalışılması gereken eylemdir. çünkü; öğrenene kadar bir arabayı feda edenler bile mevcuttur.
    ... sacmasapankonusmala
  6. 6.
    (bkz: kavrama)
    4 ... usualsuspects
  7. 7.
    hayatın tozlu çilekeş yollarında ayağınız takılıp da düştüğünüzde yeniden yürüyebilmek için hamle yapmaktır. zira poponun üzerinde yürüyemezsin yeğen, yürümek için önce ayağa kalkman gerekir.

evet, iğrenç oldu.
    1 -1 ... habeas corpus
  8. 8.
    kantin solcusu abilerimizin hep yaptığı şey.
    ... arbutus unedo
  9. 9.
    hatun kişinin 25. seferde başarabildiği..
    1 -2 ... frekans
  10. 10.
    yokuşta yapılırsa arkadaki arabaya dokunmadan gerçekleşmeyecek olay.
    1 seneye kadar o ayak otomatikleşir merak etmeyin. yokuşta "gaz, devraj" ile bile bekleyebilirsiniz, frene gerek olmadan. tabi benzine yazık olur o ayrı.
    ... rainwalker