1. 1.
  ay tutulmasının bilimsel saçmalığı
  Bilim adı altında iteledikleri yalanların akla hayale sığmayacak saçmalıkta oluşunun örneklerinden bir tanesidir. Kimse de düşünmez malesef. Sonuçta bilimsel değil mi ay tutulması? Evet ay tutulması var ama top gibi dönen bir dünya gerçekleştirmiyor bunu. Dünya düzdür. Bir delikanlı gelsin ve şu saçma durumu açıklasın.
  Edit: o beynini bu durumun bir yalan olabilme ihtimali için kullanmayan kişi bilime iman ediyor. Yine aynı kişi dini inancı olan adamlara tepeden bakıyor. Ulan her denilene inanan sen ama tepeden bakan yine sen. Bilim adı altında inanmayacağın hiçbir sk yok şimdi eksilemeye devam et.
  Edit2: bilime ve gözleme dayanır düz dünya. Yersiz matematiksel hesaplara değil. Binlerce km hızla dönüp etrafı sularla dolu bir topu yapay ortamda döndürebilen oldu mu? Olamaz bu fiziğe aykırı. Bilim adı altında söylenen yalanlara karşıyız. Bilim olmazsa olamızımız aksine.
  2 -17 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  Dünya etrafında dönüşünü yaklaşık 28 günde tamamlıyor ve dünyada sadece 4 saat tutulma oluyor ve gerizekalı olan ben oluyorum. Dünya fotoğrafı diye koyduğun saçmalığın gerçek oldupuna inanıyor olman zekan hakkında yeterli fikir verdi. inanmaya devam edin binlerce km hızla dönen bir topun üstünde yaşadığınıza.
  3 -4 ... ktm li aynasiz
 3. 3.
  Düz dünyacıların hakaret eden tipleri ciddiye almadığını öğrenirsin elbet. Dünyanın düz oluşunu öğrendiğin zaman bu söylediklerini hatırla ve hatırlayacaksın.
  -3 ... ktm li aynasiz
 4. 4.
  evvela şekil orantısız ve yanlış çizilmiş.

  ay dünya etrafında tıpkı bir gurzun atıcısı ile birlikte dönmesi gibi döner.

  lakin bu benzetme sadece sekil bakımından doğrudur. çünkü atıcı ile gurzun açısal hızları ayni olduğu halde dünya ile ayın açısal hızları eşit değildir.

  dünyanınki 1 gün, ayınki 1/28.5 gündur. bu açısal hız farkı dikkate alınarak ve doğru çizilmiş bir grafik üzerinden ölçüm yapılarak tutulma saati yaklaşık olarak bulunabilir ki bunu yapan kisi kanaatimce hassas ölçümlerin mantıklı olduğu neticesine varacaktır.
  2 ... ne olursun guzelim sevsem seni
 5. 5.
  Biraz düşünürsen dünyanın yarı gölgesinin her şekilde dünyanın çapından büyük olması gerektiğini kavrarsın yani 40bin km den büyük olmalı yarı gölgenin çapı. Ayın hızı saatte 3600 km olduğuna göre 4 saatte en fazla 14400 km yol alabilir. Kalan 25bin km den fazla yolu nasıl aldı?
  http://www.koeri.boun.edu.../TUT/tutulmabilgileri.htm
  -2 ... ktm li aynasiz
 6. 6.
  ay tutulmasının bilimsel saçmalığı
  Olum çok komik yahu. Ciddi ciddi yazıp çiziyor bir de. Hahaha.
  3 ... odysseus
 7. 7.
  çok güldüm ya. cehaletin işte tam resmi burada arkadaşlar. Dünyanın gölgesini nasıl yorumladıklarına bir baksanıza..

  Sonra bize dönüp biraz sorgulayın diye siki kalkıyor elemanın. Düşünün cehaletin nasıl tehlikeli bir şey olduğunu..

  Sadece kendi fark etmiş tüm bilim insanları çözememiş. Ama bu zeki elemanlar hemen çözmüş işi...

  Lan buna ne açıklasan inanmaz tam bir geri zekalı örneği...
  1 ... scorpioraptor
 8. 8.
  Dur bir dakika çok merak ediyorum uzaklaşan geminin neden batıyormuş gibi görünmesine ne diyeceksin?

  Bir de 2. sorum geliyor güneş dünyanın etrafında mı dönüyor?
  2 ... scorpioraptor
 9. 9.
  Her şeye körü körüne inanan insanlar gelmiş cehaletten bahsediyor. Bir kere olsun araştırmış mıdır? Hayır zira başkaları onun yerine düşünüyor zaten.
  Edit: o gemiye dürbünle bakınca kaybolmadığını göreceğini söyleyeyim git araştır.
  -2 ... ktm li aynasiz
 10. 10.
  hasta olup virus kapınca bilimin kucağına g.tünü açarak gidiyorsun ama o zaman hocaya git.

  Sorularım geçerlidir.
  2 -2 ... scorpioraptor