bugün

Evet sana diyorum . Ay lav yuuu
şu an ikincisi çekilen sermiyan midyat filmi.
Suan show da oynamakta olan komedi filmi izlemek isteyenler icin duyrulur.
iğrenç bi filmdir.

Turk sinemasinin geldigi hallere bak vizontele, recep ivedik, hukumet kadin...

igrenc amk. Sermiyan midyat ziyadesiyle tiksinc zaten.
--spoiler--

Baba: E sen ne dedin bunlara Şimdi.
ibrahim: Çok uzundur baba sıkılırsın.
Baba::!?
Sait abi: Fakat dikkat ettim ibrahim aksağnın çok güzeldir aferin.
ibrahim: (aşağılar bi bakışla ne diyo bu amk dercesine bakar)
Baba: Ula sen bi sus puşt herif.
Sait abi : (error)
Jessicanın babası: do you do say bush ?
ibrahim : Yok yav sizin ki bushtur. Sait abi puşttur.
Sait abi : * )))
Jessicanın babası : (gülerek) bush junior.
ibrahim: (sait abiyi göstererek) bak diyor sana küçük bush.
Baba: gahsjhansjxfk
Sait abi: (Mazlum bir Şekilde): )))))))

--spoiler--
görsel

Varmış.
Vardır.
ingilizce dünyanın en çok bellenen sözüdür.
şuan fox tvde yayınlanmak da olan sermiyan midyatın kaleminden çıkmış komik filmdir.
ulan hiçbir şeye şaşırmadım da şu mahoni yi nasıl bu film de oynattılar onu aklım almıyor. sermiyan midyat abd ye gidip direk benim filmim de oynamı dedi. yalvardı mı ağladı mı naptıda ikna etti bu herifi. hey gidi hey be polis akademisinin başrolü böyle bir filmde oynasın. harbiden dünya artık küçüldü.
entellektüel derinlik beklemeden izlendiğinde bazı sahneleri komik olan filmdir.

--spoiler--
yüklenip colorado'ya gitmeye karar verdikleri sahne güzeldi.
--spoiler--
filmdeki şu velet ile ;
görsel
despicable me deki sarı cüce;
görsel

birbirine oldukça benzemekte.
batman- şırnak yolculuğu sırasında denk geldim filme. komik değil. zorlama olmuş. ama gel gör ki otobüs kahkahadan uçuşa geçecekti. o yörenin insanlarına hitap ettiği için ve kendinden bir şey buldukları için her saniyesine güldü insanlar.
tesadüfen şehirlerarası seyahtte denk geldiğim sermiyat midyatın yönettiği film. uzun zamandır bir türk filmine bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. kürtçülüğü savunmadan o yöredeki insanların mağduriyetlerinin anlatılabileceğinin kanıtıdır. hele ki sürekli geğirip esteafirullaaaaaahh diyen dede sesli gülmeme neden olmuştur.
her gün en az beş ila on kere söylenmeden rahat edilmeyen cümledir. ne güzel bir cümledir.
I love you , asilce...
I laf ya,serserice !!
Ay lav yu, Türkçe ...

Ne'ce olursa olsun bıkmayız söylemekten veya duymaktan.
filmde gülen piç:
görsel
--spoiler--
buraya gelsin şivesini düzeltiriz onun biz ...
--spoiler--

yerlerdeyim..

kalktım ve entry girdim.
arada bir yaran sahneler vardır.yalnız o helikopter sahnesi hiç olmamış mübarek köye sanki karaşahin iniyor gibi bir izlenim vardı.ayrıca filmde biraz vizontele kokusu aldım.bu arada filmde jessica'nın babası Christopher polis akademisi'nden mahoney olarak tanıdığımız Steve Guttenberg'dir.
ingilizcenin okunduğu gibi yazılmadığı esprisinden ismini alan sıcak sermiyan midyat filmidir.
filmin konusu çok güzeldir oyuncularıda kaliteli olunca başarı kaçınılmaz olmuş.
filmdeki veled yarım yarım yarmaktadır. özellikle dedikodunun ne hızla ve ne kadar değişerek yayıldığını çok iyi örnekleyen filmdir.
bu kadar fazla küfrün olduğu filme bu başlık gider.çünkü ancak dengeler ama bir oyuncak için kimse bu cesareti göstermez o da kesin.gene de güzel bir yorumdur.
güzel filmdir.
nihal yalçın ın yardımcı rollerdeyken bile parlamaya başardığı filmdir.
ayrıca ''alışmadık g*tte durmuyor'' esprisi ile yarmıştır.
samimi sıcak izlenilebilir bir film.
filmde en çok tinne köy olduğunda kulaktan kulağa aktarılırken en sonunda paçası kıvrılmış şalvarıyla bacak bacak üstüne atarak '' vallahi ben kraliyet seviyorum'' diyip sigarasını üfleyen amcanın sahnesine bayılmıştım.
Hala aklıma geldikçe gülüyorum.
iyi niyetli ama bi sikime derman olmayan film.

(bkz: olsun bu da bi olumlu gelişme)