bugün

bir şapşal sorusudur. lan ben bu adamı akıllı sanırdım. her gün yanıltıyor beni. yazık valla.
padişah tuğralı doblo sahibi kayınçosudur.
Çanak antenidir.
Abisidir abisi.
ona bakmayan hatun.
cifte gezegen ya da cifte gok cismi sistemindeki gok cisminden digeridir.
zira ay dunyanin tam olarak uydusu sayilamaz.
bir gezegenin uydusu, o gezegenin kutlesine nazaran epey kucuk olmali.
daha fazla cene yormayalim ve ilgili basliga bir yonlendirme atalim;
(bkz: çift gezegen sistemi)
Hukukçu kafasıyla cevap verelim. Mütemmim cüz'üdür.

Mütemmim cüz:ayrılmaz parça
dünya ay'ın uydusudur.
Ay dünyanın uydusu ise dünya ayın uydu alıcısıdır.
Eltisidir.
https://youtu.be/UOowZvL4fz0
uymadısıdır.
Annesidir. Kuşkusuz.
Dünya gezegenler arasında tek piçtir.
Elalemin çocuğu marsa gitmek için kafa yoruyor bizimkiler firaa geyik yapsın.
Komşusudur komşusu. Te allam.
Böyle geyik muhabbetin döndüğü bir başlığa okült kaynaktan cevap vermek saçma biliyorum ama yazmadan edemedim...."Realitede, Ay, tek açıdan, Dünya'nın sadece uydusudur,fiziksel olarak Dünya'nın etrafında döner. Fakat diğer her açıdan, Ay'ın uydusu olan, Dünya'dır ve tersi değildir. ifade, bilimsel bilgi teyidi olmadan şaşırtıcı görülebilir. Ancak, med cezirlerle ve ayın evrelerine tesadüf eden çeşitli hastalık formlarındaki döngüsel değişikliklerle bu ispatlıdır; o, bitkilerin büyüme evrelerinde izlenebilir, ve insan gebeliği ve gebe kalma fenomenlerinde de fazlasıyla belirgindir. Ay'ın önemi ve Dünya üzerindeki etkisi, Yahudilik başta olmak üzere, her kadim dinde kabul edilmiştir ve psişik ve fiziksel fenomenlerin pek çok gözlemcisi tarafından dikkat çekilmektedir. Fakat bilimin bildiği kadarıyla, Dünya'nın Ay üzerindeki hareketi, onun yörüngesindeki dönüşüne sebep olan fiziksel çekim ile sınırlıdır. ve bir itirazcı bu gerçeğin tek başına Ay'ın Dünya'nın uydusu olması için yeterli olduğunda ısrar ettiğinde, ona şu soruyla cevap verilebilir, emekleyen çocuğunun etrafında yürüyen ve çevresinde onu izlemeyi sürdüren bir anne çocuğuna tâbi mi veya ona bağımlı mıdır? Bir anlamda o, onun uydusu olsa da, yine de kesinlikle ondan daha yaşlı ve izlediği çocuktan tam anlamıyla daha gelişmiştir. Ay, Dünya'nın şekillenmesinde olduğu kadar, onun insan varlıklarıyla dolmasında da en büyük ve en önemli rolü oynayandır." Blavatsky
Bencede bunun artık adının konması lazım .