1. 1.
  Türk Sinemasının efsane yönetmeni Şerif Gören'in, 18 yıl ara verdikten sonra yönetmen koltuğunda çekeceği filmin adıdır. Film, Necati Cumalı'nın 1960'lı yıllardaki Türkiye'nin taşra bölgelerini anlattığı eserinden uyarlanmış. Ayvalık'ta çekimlerine başlanan filmin adı değişebilir.
  1 ... rick blaine
 2. 2.
  hazal kaya, ezgi mola, selin şekerci, ayça bingöl, fırat tanış, hakan boyav, ali düşenkalkar, fırat çelik, necip memili gibi oyuncuları barındıran, 4 kasım'da vizyona girecek, şerif gören filmi.

  bu da gece gündüz programından film hakkında bir ön bilgi;

  http://www.dailymotion.co...ntv_shortfilms#rel-page-1
  ... fotograftaki yabanci
 3. 3.
  -ayşe şu geceliğin bir harika
  -sus canım uyu artık, ben uyumak istiyorum
  -ben tahrik oldum ama, bak şeyim büyüdü
  -ayyy büyürken uyuyamam
  -uyuma, ilgilen şununla ayşe
  4 -8 ... belfastchild
 4. 4.
  --spoiler--
  yapımcılığını m. g. productions’ın üstlendiği yılın en iddiali filmi ay büyürken uyuyamam’ın çekimleri ayvalık, alaçatı ve çeşme’de gerçekleştiriliyor. şerif gören’in yönettiği film, güçlü, tutku dolu, çıkmaz sokak aşklarına, ahlâk ve ahlâksızlığa, namus ve namussuzluğa provakatif bir bakış atıyor. bir ege hikâyesinin anlatıldığı filmin başrollerinde ayça bingöl, hazal kaya, fırat çelik, selin şekerci, fırat tanış, hakan boyav, serdar yeğin, ezgi mola, ali düşenkalkar, bülent şakrak ve necip memili oynuyor. ay büyürken uyuyamam 04 kasım 2011’de 400 sinemada gösterime girecek.
  --spoiler--

  fragmanı burada
  1 ... cahil profesor
 5. 5.
  fragmanından baya sağlam bir film olduğu anlaşılıyor.
  ... egeenteli
 6. 6.
  bu filmi izleme imkanım oldu. ama sadece dışardan ve uzaktan izleyebildim filmi. çünkü uğraştım ama içine giremedim bir türlü. uzun zamandır seyirciden, en azından benden ve sinemada bulunan izleyiciden bu denli kopuk, serseri mayın gibi dolaşan bir film izlememiştim. ben ki, sinemada bir kere dahi of çekmemiş ve esnememişimdir ama bu yapım bana ilkleri yaşattı. bu açıdan hakkını yiyemem işin doğrusu. bence eleştirmenler az bile söylemiş. tarzım olmadığı halde izlediğim musallat 2 adlı film bile, oscarlık göründü gözüme bir anda. haksızlık etmişim meğerse adamlara. son söz olarak şunu söylemek şart oldu. herhangi bir sorguda, şüpheliyi çözmek için bu filmi izletmek, bilmediklerini bile söyletecektir adama, kesin.
  1 ... kekremsi tat
 7. 7.
  sadece afişini görüp de kafamda çelişkiler oluşturmuş film. sen yılların usta yönetmeni ol yıllarca bu işle iştigal edip de sonra köşene çekildikten sonra sinemaya dön, yapacağın filme fatmagüllerden ferihalardan adam topla...bu çelişki bile bana filmin ucuz piyasa ve populer dizi kahramanlarına bel bağlamak olarak geldi. yakıştıramadım.
  ... bingol1000gol
 8. 8.
  gereksiz, saçmasapan, sadece para almak için yapılan, cinsellik üzerine kurulu, dini kötü gösteren, ağlanması gereken sahnelerde kahkaha atılan filmdir. film yerine verdiğim paraya ağlarım yani o derece vasat bi film.
  2 -1 ... metropol mektuplari
 9. 9.
  Pazar günü izlediğim ve saçma bulduğum filmdir. sadece kasaba da yaşamın sıkıntılarını anlatsa belki iyi olabilirdi de bastırlmış cinselliğe yüklenip birazda dinle soslayarak şu an popüler olan kişilerle gişe yapacağını sanmışlar ama çok vasat ve bir film olmuş.
  1 -1 ... kacinkurbaasiyim
 10. 10.
  uzun yıllardan sonra sinemaya geri dönen "şerif gören"e, dönmeseydi daha iyi olacakmış dememe sebep olan film.

  ayrıca, filme verdiğim parayı telefonda kontör isteyen dolandırıcılara kaptırmış gibi üzüntüye de gark etmiş bir filmdir.

  şerif görenin bu filmdeki en büyük başarısı, devrimizde yapılan her türlü Türk filminden seyirci öyle ya da böyle mutlu ayrılırken, onun bu film ile küfür ettirmeyi becermesidir.

  bu filme gitmeyip de, bu yazıyı okuyarak gitmekten vazgeçenlerin verilmiş sadakaları varmış. bu yazıyı okuduktan sonra gidenlere ise allah akıl fikir versin.

  Selametle...
  -1 ... yakko