1. 1.
  antalya’da gezi parkı direnişi sırasında tutuklanan, kırmızı fularlı KIZ OLARAK tanınan ve bu fular yüzünden örgüt üyesi olmakla suçlanan aslan yürekli kızdır. 127 gün tutuklu kalmıştır. yazıklar olsun bu adalete.

  ayşe deniz karacagil

  edit: 20.06.2014'te dağa çıktığı yani pkk saflarına katıldığı haberi çıktı:

  http://www.radikal.com.tr...li_kiz_daga_cikti-1197991

  eksilenme sonucunda öğrendiğim bu haber hakkındaki düşüncem, dağa çıkması çözüm değildir; bir tercihtir. ama fular ile bilmem kaç yıl mahkum olması istenen kızın, devlet tarafından böyle suçlanması karşısında devleti ve adaleti sorgular hale getirir.

  ezcümle, bu sonucun doğmasında devlet + kızın iradesi şeklindedir.
  antalya'daki eyleminde suçlu değildi. uzun tutukluluk süresi, saçma sapan iddialar hayatları bir yerlere sürüklemeye mahkum ediyor!
  13 -34 ... recruit
 2. 2.
  An itibari ile 5n1k da Cüneyt Özdemir'in konuğudur .
  -3 ... notthing
 3. 3.
  pkk'ya katılmış kişi.

  http://www.milliyet.com.t...aga-cikti-gundem-1900040/
  1 -3 ... murattemur
 4. 4.
  dağdaki heval başlarını sevindiren olaydır.
  6 -6 ... kedi memduh
 5. 5.
  gezi eylemlerinde kırmızı fularlı kız olarak tanınan hatun. duyduk ki dağa çıkmış. hani vatanperverdiniz la? veya siktir edelim herkesi bir tutmayalım soruyorum baskı gördük diye dağa çıkacak olanınız var mı aranızda? zannımca yoktur. hala bu karıyı savunanın damarlarında akan kanı sikeyim. çok da güzel milli duygularınızı oynayıp sizi oraya buraya çektiler ne güzel.
  14 -15 ... buyur burdan yak
 6. 6.
  http://www.gercekgundem.c...zi-fularli-kiz-daga-cikti
  -1 ... opus magnum
 7. 7.
  98 yıl yatmaktansa kurtuluşu secmistir. nede olsa en geç 1 yıl sonra suça bulasmamis kcklilar affedilecek. kırmızı fular muhabbetinden yargilansa hayatı cürürdü.
  6 -5 ... mutlu son masallarda olur
 8. 8.
  mayın döşeyerek, köy basarak, dağa çocuk kaçırarak, uyuşturucu ticaretinde ayakcılık yaparak, "mahremiyet yoktur, tabular yıkılmalıdır" diye onlarca kişiye vererek halkların kardeşliğini(!) sağlayacak barış savaşçısı olmuş. yakında kaleşnikoflu resimlerini de görürsünüz güzel güvercinin.
  8 -6 ... milatelcisi
 9. 9.
  Terör örgütü mensubu olduğu için yargılanacaktı o direkt katılarak ne olduğunu kanıtladı. Hapis cezası verildi mi? Hayır. Üyesi olduğu örgüte katıldı. Bu mantıkla haksız yargılandığını düşünen herkes dağa çıksın. Pkk için kurşun sıkarak mı duvar yıkacakmış?
  4 -4 ... murattemur
 10. 10.
  yargi sistemine en guzel tokadi atmistir.

  Umarim birilerine ders olur ve uzun yasar.
  4 -18 ... bundy nin kirik kalbi