bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kamer suresi'nde peygamber'in ayı yardığından falan bahsedilmez.

bahsi geçen olay bir rivayetten ibarettir.

selametle.
    7 -2 ... just close enough
  2. 2.
    sonsuz güç böldü ama kimseye göstermedi. buna inanabilir biri, inancın bi sınırı belli bir akıl yöntemi yoktur. ne yazarsa ne söylenirse her şeye inanır bu beyin.

çünkü başta tanrı diye bir saçmalığa inanmıştır, o her türlü saçmalığa inanmayı meşru kılmıştır.
    4 -4 ... quibble
  3. 2.
    çünkü gerizekalı atesit arkadaşlarım, ( size arkadaş demek de günah olabilir bu arada) o bir mucizeydi ve sadece orda bulunanlara gösterdi allah, sadece onlara. ve bu da imtihanın bir parçasıydı.

ama bok beyinliler bunları anlayamaz.
    4 -5 ... snowman in the sun
  4. 3.
    ateyiz hezeyanı.

o tarihteki hint kaynaklarında bu olay mevcuttur.
    keşke araştırabilseniz,
    ama nerde...
    -1 ... doc dr akil hocaoglu
  5. 4.
    ayın yarılması diye bir mucize yoktur.

bir soru.
    ... hubel
  6. 5.
    dur şimdi anlatacağım: allah mucizeyi sadece araplara gösterdi, çünkü arapların müslüman olmasını istiyordu. yok olmadı.

ee, bu bir mucizeydi ve araplar bunu görüp iman ettiler zaten allah'ın da derdi sadece arapları inandırmaktı o yüzden dünyanın başka yerinden görül...

şimdi şöyle oldu: peygamber orada yaşıyordu, herkesin mucizesi kendine, şimdi elin başka coğrafyasında yaşayanı bunu görse ula ne oly diyecek ve anlam veremeyecekti.

ulan yine olmadı ya dur ben bunu açıklayacağım...

beyinle düşünerek bulunamayan cevaptır, şeksiz şüphesiz, sorgusuzca inanmak gerekiyor galiba bunu bulabilmek için. hiç bana göre değil.
    3 -3 ... bunickeelkoyuyorum
  7. 6.
    Cevabi "O sırada Dünya'nın diğer yarisinda gündüz yaşandığı için" olabilecek soru.
    1 -2 ... brsykt
  8. 7.
    Malesef bazı beyinsiz ateistler bunu da inkar ediyor. Ayın yarılması ölülerin dirilmesi tarzı şeylerin hepsi Yüce Allah'ın mucizesi, bu tür mucizeler peygamberlerin Yüce Allah tarafından seçildiklerini kanıtlamak için Yüce Allah'ın iznini alarak yaptığı şeyler. Bazı egoist kafirler bunu da inkar ediyor. Açıkçası, şuan bu konuyu açanın beyni olduğunu inkar ediyorum, bide utanmadan 'yaa böyle' yazmış, sen şimdi neyi kanıtlamaya çalışıyorsun? Gerizekalı olduğunu mu? kısacası konuyu açan kişi klasik bir amk ateisti o kadar.

(bkz: titanikte filmimdeki batan ateist)
    ... lightning123
  9. 9.
    müslümanların kendine sorması gereken sorulardan yalnızca biri.
    2 ... walter wayt