bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  patronlara diğer tarafta cezası ve hukuku sorulacak olan durumdur. çalışanın hakkını vaktinde vermek çok önemlidir.
  3 ... gece lampulu
 2. 2.
  ramazan vakti küfür ettirir.
  1 ... caga aykiri dusunceler
 3. 3.
  (bkz: ayın başı)
  (bkz: ay başı)
  2 -1 ... naciye naciye cilveli naciye
 4. 4.
  kurumsal şirketlerde çalışanların başına gelmeyendir.
  ... nekibuki
 5. 5.
  kurumsal şirket batmaktaysa çalışanın başına pekala gelebilendir.
  ... guardian of midgard
 6. 6.
  yirmi gün içinde yatması gereken maaştır.

  yirmi gün içinde ödenmediği takdirde fesih hakkı doğar.

  (bkz: yerse)
  2 ... arshil
 7. 7.
  insanı çok zor durumda bırakacak bir hadisedir.bunu yapanı sağlam küfür eden bir adanalının karşısına koyup o insanın halinin anlattırılması gerekmektedir.
  1 ... kratos vs apophis
 8. 8.
  Şaka bir yana, hiç başıma gelmedi zira ben hiç "aylık" almadım. hep aylık veren oldum. Eğer patron vicdanlı birisi ise en az işçileri kadar kendisini de rahatsız eden bir durumdur. Ne yazık ki ne devlet SGK-vergi ödemelerinde dinler işvereni, ne de bankalar, çek senet sahipleri. Günü geldi mi çat, ya koyar gecikme zammını, faizi, avukat, haciz masrafını, ya da keser kredini, ister bütün verdiği borçları batırır resmen seni. Zaman zaman iş yürüsün diye telefon faturasını, motorların benzinini de ödersin de ödeyemezsin işçinin parasını. Ha derler ki evini sat öde, dükkanını sat öde, arabanı sat öde. Ben de derim ki tamam, bir ayı bununla atlatayım, sonra da kalan parayı koyayım bankaya- borsaya, ben zarar ederken bir aylık maaşı için benim bunlarımı elimden çıkarmamı isteyecekse çalışanlarım, kapatayım işletmeyi, işsiz kalsın onca insan. o da olmaz.

  maaş zamanında yatmazsa, evet işçi de gece rahat yatamaz ama üzgünüm, insan ise, patron da gece yatamaz. hem de sinire keser devamlı, ihtiyacı olmadığı halde insanlar ekmek yesin diye didinip durmasına. satsa varı yoğu, alsa bir havuzlu villa, takılsa öyle kadar, ne güzel olur diye.

  Yoksa o da bilir "teri kurumadan işçinin hakkını verin" hadisini, ama yoksa yok işte, ne yapsın?
  2 ... naciye naciye cilveli naciye
 9. 9.
  Patron'un oğlunun yeni bir aston martin alması ile oluşabilecek hadise.
  1 ... baz
 10. 10.
  ortam güllük gülistanlıkken işveren kalkıp "x dur yaw performansın süper çok kazanıyoruz bu ay da sana çift maaş vereyim" demeyeceğine göre "çalışan anlayış göstersin" beklentisini de gayet abuk bulduğum durum. türkiye'de bu sınırlar gri olabilir biraz ama riskin çalışana yansıtılmaması gerektiği unutuluyor bazen.
  ... guardian of midgard
kapat