1. 1.
  tüm lgbti bireylerin ve destekleyenlerin, ötekileştirmeyenlerin yazarlık yaptığı sözlük. bugün itibariyle yayına başlamış.

  https://ayisozluk.com
  3 -3 ... girdap
 2. 2.
  Malesef elde olmayan sebeplerden kuruluşunda çok istesemde emek veremediğim, yoğun çabalar harcandığını bildiğim bir sözlüktür.Hayırlı uğurlu olsun. Ayılar'ın ve eşcinsellerin sadece sosyal yaşantılarını değil; siyasal, felsefi...vb. her türlü hayat görüşlerini paylaşmalarının beklentisi içindeyim. Umarım itibarlı, görüşlerine önem verilen bir sözlük olarak diğerlerinin yanında yerini alır.
  3 ... brkkn
 3. 3.
  ayıların tüm çıplaklığıyla; komplekssiz kendiyle barışık göbeğiyle, kıllarıyla, sıcaklığıyla, fikirleriyle, bastırılmış haklı duygularıyla, isyanıyla, yaşanamamışlıklarıyla bu dünyada ben de varım deme yeri. anlaşılan o ki onlar ötekileştirilmeye çalışılsa da ayı ağızdan çıkarken duyulan korku burada yerini şefkat ve eğlenceye bırakıyor. ve insanın bu eğlenceli ve hoşgörülü kesimin kucağına atası geliyor kendini.
  3 -1 ... naringergedan
 4. 4.
  açtıkları başlıklar ve girdikleri entrylerle sadece göbeklerinin değil, beyinlerinin de ne kadar büyük olduğunu gösteren ayıların yazdığı yeni bir lügattır.
  2 -1 ... afili lugat
 5. 5.
  (bkz: sen gelme ulan ayı)

  (bkz: serbest çağrışım)
  1 -2 ... jerry drake
 6. 6.
  lgbtt bireylerin kendilerini ifade edebildikleri, kendilerini rahat hissedebildikleri ve bu şekilde entryler girebildikleri sözlüktür. homofobisini yenemeyen kişilerin içeriğine bir göz atıp bu takıntılarını belki de onarabilecek bir yapıya sahip olması muhtemeldir.
  -1 ... girdap
 7. 7.
  başlık ve entry sayısı hızla çoğalan ve nitelikli yazar sayısıyla dikkat çeken tematik sözlüktür.
  1 ... afili lugat
 8. 7.
  ilerde değerlenebilecek sözlüklerden biridir.
  (bkz: türkiyedeki ayı oranı)
  1 ... ukala man
 9. 8.
  birinci yaşını kutlamaya hazırlanan sözlük. twitterda zirve ile ilgili paylaştıkları picture ilginç ama sevimli. bir lgbt barda kutlayacaklar muhtemelen.

  https://p.twimg.com/AsxvDekCEAABfuB.jpg
  ... girdap
 10. 9.
  cinsiyet farkını göz ardı edip entry yazma çabasına giren güzel insanların yazdığı sözlük. gidip görülesi, sevilesi.
  1 -2 ... obisininkukusu