bugün

bu insanları ciddiye alıp tartışmak, gerçekten olgun, bilinçli, aklı başında bellemek, 3 yaşındaki tekir cinsi kedime al şu anahtarları da arabaya gölgeliğe çek demek gibi bir şeydir.
saçmadır. absürttür. gereksizdir.
maymundan geldiğine inanan insanı ciddiye almakla eşdeğer gibidir.

edit: burda evrim teorisinden bahsedilmemiştir, tipini sikt*klerim. bizzat ben maymundan geliyorum diyenleri mevcut.
mucizeler iman noktasında kalplerinde şüphe bulunanlar ya da direnenler içindir.
akıl sahipleri vicdan ve ahlak sahipleri için mucizelere gerek yoktur, mucizeler sadece onların imanlarını arttırır.
evrim teorisini maymundan gelme diye anlayın zır cahilleri bize göstermiştir. yıl oldu 2012 bunlar hala bitmedi amk.
bu insanların çoğu evrim teorisini bilmezler, anlamazlar, çünkü kafaları basmaz. ama diyelim dedikleri doğru. maymundan geldik. her türlü iki kardeşin ensest ilişkisinden meydana gelmekten iyidir. ya da baba kız, anne oğlan.
Zaman kaybi.
portakal kabuğuna tapman beni ilgilendirmiyor ama sağa sola sataşman seni basite indirgiyor sevgili yazar.

yazar burada kendini ve kalitesini anlatmıştır.
kendi fikrini açıklamış yazara ait tespittir. saygı duyuyoruz. tabiki insan portakal kabuğuna da tapabilir , burada sağa sola sataşmadan bahsedilemez ,bir analiz yapmış, buna tahammül edemeyenler başlığı okumaz ,yorum yapmaz olur biter!
günümüzde maalesef içine düştüğümüz vahim durum.
galileo neden cezalandırıldı? senin gibilerin aklı almıyor diye.
Kaca ayrildigina inanalim hocut?

2 az gelmis belli... ben dedim ama arttiralim dedim, dinlemediler.
insanın maymundan geldiğine inananları ciddiye almak daha saçmadır hele ateistleri insan sanmak dahada saçmadır.
Ay ın kendiliğinden olduğunu savunan insandan milyon kez daha mantıklıdır.
Maymundan geldiğimize inanan insanın buna inanmaması şaşırtıcıdır.
inanmak farklı kanıtlamak farklı ama ciddiye alınmayacak o kadar insan var ki inanın ayın ikiye yarılmasına inanan insanın ne derece mantıklı olduğunu kabul etmek demektir. Daha ne biliyorsun ki yavrum üç beş duyduğundan mantık hatası haha bak buldum diye atılıyorsun? Ahahahhah şaşıyorum bu hallere..
ev temizletilecekse normaldir.

- sonra ay ikiye ayrılmış beyim
+ tamam tamam. yerde tek toz istemiyorum, bulaşıkları da yıka.
Ayın ikiye yarılması olayı geçmişte yaşanmış bir mucize değil kıyamet sırasında olacak bir olaydır saat geldi ve ay yarıldı ayetindeki şimdiki zaman sizi aldatmasın kuranın edebi üslubu böyle çünkü saatin gelmesi demek kıyametin kopmasıdır.
inançta mantık aranmaz bu yüzden onlara beyinsiz diyoruz.

mesele özünde ayı yarma falan değildir, kuranda muhammed güneşi yardı dese hangi müslüman çıkıp hayır böyle bir şey yok der?

hiçbiri diyemez çünkü onlara göre bir şeylerin mantığa oturması lazım değildir. yoksa kuranda mantıksız bir sürü durum var.

onlar sınırsız bir güce inanıyor ve o güç istese satürünü bile biri parçalayabilir.

mesele özünde mantıksızlığı kabul etmesidir çünkü eğer mantık kuralları yoksa ya da akıl hiçe sayılıyorsa o an her şey mümkündür.

mesela isa nın mucizlerine bakılabilir veya nuh un gemisine, şimdi bunların gerçeklikle açıklanabilecek hiçbir yanı yoktur çünkü amaç özünde zaten mantık çizgisinden çıkmıştır ve her şey mümkündür.

böyle insanları dikkate almakla mitolojiye inananı dikkate almak arasında hiçbir fark mantıki açıdan yoktur.

hatta bir şey mantıki açıdan bir şey ise eğer mantığı kaldırırsanız o her şeydir.

metafizik çünkü bunlar ve boşluğa bakıp hayal kurmaktan fazlası değil.
+9 ateist başlığı.
okumamış insanların ahkam kesmelerinden mantıklı düşünemeyenlerin kısaca islamın kalpleri mühürlü diyerek kastettigi insanlara cevaben
El-Cevap : Ayın ikiye ayrılması derken orda kastedilen fiziksel bir ayrışma birbirine bağlanan parçaların parçacıkların kopup birlesmesi değil ayın evreleri kast edilir zira Hz.Muhammed Akıllı bir insandı ve Astronomi de dolunayın son 4 ün evresine geçmesinden normal bir şey olmaz ayın yarısının kaybolması ( evre degismesi) sonucu ayı ikiye bölmek gibi bir varsayım ortaya çıkmıştır ki zira açıklamasıda basit ve Mantıklıdır ama hokus pokuscu ateist arkadaşlarımız soyut metafizik imge gibi kavramlardan uzak olduğundan normal karşıladığı durumdur basitçe acınası.
hz peygamber (s.a.s) zamanında da böyle inanmayanlar vardı. miracın ertesi günü mekke de miracını anlattğında müşrikler alay ettiler efendimiz (s.a.s.) ile. sorular sordular halbuki o ana kadar kudüse gitmiş değildi. cevaplar karşısında hem şaşırıp hemde inanmadılar tabi.

--hz ebubekir e sordular; senin bu arkadaşın varya, o dün gece göklere yükseldiğini söylüyor. sen aklı başında bir tüccarsın, bu konuda ne diyceksin ??

--hz ebubekir --o tarihi cevabını yapıştırır müşrüklerin yüzüne; o dediyse doğrudur. sonra meydan yerine gelir, yüksek sesle, miracınız mübarek olsun ya rasulallah..

--birisi peygamberliğinden önce bile mekkenin müşrükleri kendisine muhammedül emin dedikleri hz peygamber (s.a.s.).
--diğeri onun en sevgili arkadaşı ihlâslı, asla yalan söylemeyen, özü sözü dogru, itikadinda süphe olmayan anlaminda, "Siddik".
''seni yaratmayacak olsaydım alemleri yaratmazdım.''medhine mazhar olmuş peygamber için ayı ikiye ayırmak nedirki.
Evrendeki tüm düzenin tesadüfen oluştuğuna inanan insanı ciddiye almaktan daha mantıklıdır.
kişinin inançlarıyla ,ciddiye alınıp alınmaması arasında mantıksal ilişki var mıdır ? sorusunu akla getirir. kişi xx öğretisine inanıyor diye ciddi meseleler konuşamaz diyenleri ciddiye almak saçmalıktır aslında.
güncel Önemli Başlıklar