bugün

Masanın tam ortasındaki kıvrım kıvrım kaşarlar dikkat çekiyor.
Evlilikte böyle bir masa hazırlasan sorun olmazdı diye mizah yapmak istedim ama yapmam.
Ne yaparsa yapsınlar.
güzel bir nafaka koparmış olmanın mutluğunun yaşıyor.
Bir insandan emin olmadan evlenmemek lazimdir.

Ulkemizdeki bircok insan yasadiklarin anın buyusune kapilip, gelecegini dusunmeden, saglam temeli olmayan iliskilerini evlilikle bagliyorlar.

Sonuc mu? Ayca nin boşanma partisi iste.
böyle kezban, çirkeflik abidesi kadınlardan allah bizi korusun. çocuğu 1 yaşına girince de iyi ki doğdun cicikocan diye magnet bastırır bu kezbanuslar.
edit: kezbanlar çıldırmış ahahahaa.
Toplumda olan yozlaşma en fazla kadınları etkiliyor.
Nasıl bu kadar basit olabiliyorlar? Özellikle bizim gibi, benlik olarak; iki arada bir derede kalmış, ne batılı ne doğulu olup kültür erozyonu iliklerine kadar işlemiş toplumda kadınlar kendilerini sahip olunacak mal, kullanılıp atılacak mutfak ile yatak odası arasında bir ihtiyaç, toplum içinde insan içine çıkarken kolunuza takacağınız saat, gözünüzde gözlük gibi aksesuar olarak kadın kendini nasıl sunabilir?

Sosyal medyada olan bu vb durumlar tıpkı kedi köpek kuş sahiplenme ilanı gibi görünüyor.
Boşanma partisi diye sıradan olan kadın, sevgilisinden ayrıldı diye ünlü olan kadın haberleri "tuvalet eğitimi var, aşıları olmuş, pofuduk yavrumuz yuva arıyor" ilanı olmaktan öte geçmeyen rezillik.

Bir yuva yıkılmış, bir yaşam son bulmuş.
Eve geldiğinizde sevdiğiniz yastığı tırmalamış, TV kumandanızı dişlemiş, siz uzanıp telefon tablet ile konuşup mesajlaşırken üzerinize atlayan, sevdiğiniz film dizi maç seyrederken benimle oyna diye sizi rahatsız eden bu vb durumlarla sizi kızdıran yıllardır birlikte olduğunuz bir kedi veya köpeğin artık evde olmaması gitmesi ölmesi gibi...

Hele ki bir çocuk olması, çevre ve sorumlu olduğunuz insanlar ile olan ilişkilerde nice tatlı acı anılar...
Buzdolabını açtığınızda kapağında ki magnet, gardrop kapağını açtığınızda eşinizin elbiseleri olduğu bölümün boş olması, salonda TV ünitesinde biblolar cıncık boncuk, kavga etmiş olsanız bile uyurken uyku hali ile size sarılması, ayağını üzerinize atması, yatakta kokusu...

Çocuk olması konusuna girmiyorum...
internetten almış olduğunuz ayakkabının ayağını sıkması, kalıbı dar olması ile iade etmeniz gibi; evlilikte eşinize (veya flört ettiğiniz, seviştiğiniz, nişanlı olduğunuz, evli olmasanız da birlikte yaşadığınız insana) böyle bir ayakkabı, pantolon gibi davranma (erkek olsun kadın olsun) insanlık adına utanç verici bir durumdur.

Ondan sonra kadın cinayetleri, kadına şiddet neden oluyor diye soru soruyoruz.
Havai fişek fabrikasında yangın patlama neden oluyorsa onun için.
Yuvayı dişi kuş yapar.
Adamı vezir eden de, rezil eden de, katil eden de, şiddet gösteren zorba eden de kadındır.

Ben de evliyim, eşimi kaç defa balkondan aşağı atmak isteyecek kadar sinirlendim.
Kaç defa alıp duvara fırlatmak istedim.
Kaç defa tekme tokat kafa kol dalmak istedim ama yapmadım, yapamadım.
Neden yapmadım, yapamadım?
Benim iyi ve anlayışlı olmam mı yoksa eşimin beni asla böyle bir adam olmama izin verecek neden olacak kadın olmaması mı?

20 yıl olan evlilik hayatımda kızgın olsam bile her yatağa yattığımda (kanepede yatma cezası almamış isem) ona sarılıp Allah'a "bana verdiğin bu nimete şükür olsun, emanetine iyi bakmam için bana güç ve sabır ver. Onun kalbinden benim sevgimi, benim kalbimden de onun sevgisini eksiltme artır, yarabbim beni utandırma" diye dua ederek şükür ediyorum.

Toplum olarak öyle bir hâle gelmişiz ki, şu an evli değil de bekâr olsam asla bu ülkeden, bu toplumdan, bu kültürden bir kadınla evlenmezdim.
Son insan evlâdı olan kadını bulmuşum, şükürler olsun.
cok tatliş ve yaratici bence. ayca ya yeni hayatinda mutluluklar diliyorum.
SONRA graw graw (bkz: kadın cinayetleri) Niye oluyor?
şimdi moda boşanma oldu. evlilik cüzdanı yakan mı gelinlik yakan mı ? sonra özgür kadın mod on gez toz sonra pişmanlık mod on boşanmış kadınlar ikinci sınıf değillerdir adam gibi adam olsa evlensem derler.

ben bunu bir nevi reklam olarak görüyorum. mesela biri yorumunda dul olduğunu belirtiyor eşinden ayrıldığını sahip çıkan seven erkek cart curt. ee bacım bundan bize ne bu senin özelin. evet boşanabilirsin normal bir durum tabiki ama bunu herkesle paylaşmaktaki amaç ne.

evlilik nasıl normal ise boşanmakta doğal bir olay herkesin başına gelebilir. günümüzde kadınlar genellikle karakter yerine paraya ve tipe baktıklarından dolayı yanlış seçim yapıyorlar ve boşanma oranları artıyor.

sorun boşanmak değil sorun boşandıktan sonra ki hayatı tabi bizi ilgilendirmez. ama genellikle boşanan kadınlar boşandıktan sonra hızlı hayat yaşıyorlar aşırı özgürleşiyorlar. sadece bir tane doğru bir kadınla tanıştım boşanmış olarak geri kalan hep böyleydi.
harika bir parti. helal lan sana ayça bacı. kimin ne yaşadığını bilmeden sik tasak yayıp yorum yapmayın kokuşmuş teninizle. o partiye benden de bi davulcu zurnaci.
Kim bilir nasıl illallah ettiyse kutlamış kadın ya da süreci hafif atlatmak istemistir, kafası dağılsın diye yapmıştır.
Kesin iyi nafaka koparmış keyifler yerinde.
Boşanmakta bir başlangıç ama böyle bir etkinlik hoş değil başlangıca.
Ülkenin boku çıktı.
görsel
Evlilikte (kadın veya erkek) tek taraflı suçlu görülemez.
Bu yaşamın gerçeğine aykırı bir durum.

isterseniz takım veya bireysel bir spor müsabakasında kaybedin, isterseniz bir şirket ortaklığı yapıp iflas edin, isterseniz bir yatırım aracı olarak döviz altın arsa borsada paranızı tutup zarar edin; suçlu ne rakibiniz-antrenör, ne iş ortağınız, ne de yatırım aracınızın değer kaybetmesi suçludur.

Depremde yıkılan eviniz için deprem veya ev sadece onlar mı suçlu?

Trafikte kayan arabanız başka arabaya çarpınca yol ve yağmur mu sadece tek suçlu?

Ocakta dibi tutan yemeğiniz için sadece Ocak ateş tencere veya seyretmeye daldığınız film mi tek suçlu?

Sabah geç kaldığınız yataktan çıkamadığınız zaman, yatağın rahat olması veya akşam geç yatmanıza neden olan eğlence ya da sizi uyutmayan film Bilgisaray telefon mu sadece suçlu?

Hayatı bana zindan eden eşim, bana huzur vermeyen eşim, beni aldatan eşim, evine bana evlilik denen sözleşmeye uymayan eşim, saygı ve sorumluluk yoksunu eşim olsa tek suçlu eşim mi olacak?
Hayır!
Çocuğu hırsız eden babası, kadını orospu eden kocası der suçu ilk önce kendimde görürüm.

Evlilik gibi bundan sonra yaşamımı emanet ettiğim paylaştığım insanı seçmede nasıl aptalca bir tercih ettiğim için kendime küfür ederim.
Ayça_22.
Kocişko ile nafaka partisi galiba.
Boşanalım diye tutturan kadınların bir süre sonra barışalım diye götünü yırttığını eski kocalarını sosyal medyada staklamaktan manyak olduklarını çok gördüm. Boşanın ama abartmayın sonra göt gibi ortada kalırsınız.
Not:şiddet aldatma hariç boşanmayı tasvip etmiyorum.
Nafuckasini kutluyor.
Eğer mutluysa iyi yapmıştır. istediği kadar parti yapsın, bi bok bilmeden konuşanlar ise sussun. insanların hayatına bu kadar karıştığınız için rezilsiniz.
Keramika sanırım tabaklar.
Damadı evlilik bahanesiyle donuna kadar soyduktan sonra
Birde nafakaya bağlarsan, altınlar da kolundaysa
Tabi parti verilir
Vur patlasın çal oynasın.

Eğer evlilikte emeğin olsaydı, eziyetleri ve masrafları üstlenseydin oturup ağlardın. Tamam doğru dış çekime giderken çok güneş yemiştin bu da bir eziyet.
KESiN FUCK BUDDY BULMUŞTUR BU.
Allah bilir bu Ayça hanım evlenirken bin tane bilezik, yüzük, tektaş vs taktirmistir adama

Sonra ev içi masraflar
Koltuk takımı,smart TV, halı,kilim vs

Ee ne oldu evlenirken kırk gün düğün yap adını bile unuttuğun akrabayı düğüne çağır

Bir ton masraf yap

Sonra boşaninca Amerikali meşhur "bekâr anne" moduna gir..

Tipik Kezban gibi Kezban...
masada bir tane doğru düzgün emek verilmiş yemek vs yok. neden boşandığı belli gibi.