1. 1.
  Avustralya diye okudum da, gerçi vatandaşlığım vardı *.
  5 -2 ... australia
 2. 2.
  avusturya vatandaşlığına ve pasaportuna sahip 18.500 türk kökenli avusturya vatandaşının vatandaşlıkları türkiye seçimlerinde oy kullandıkları için tehlikeye düşmüş.

  bu olayın bir yüzü avusturya'da yaşayan 95 bin türk seçimlerde oy kulanmış ve bu oy kullanımı avusturya polisi tarafından tespit edilmiş .

  avusturya'da çifte vatandaşlık yasak olduğundan önce tc. vatandaşlığından çıkıp sonra avusturya vatandaşlığına geçen uyanıklar türkiye'de ki miras ver sair haklarını kaybetmemek için üçkağıt yapıp yeniden tc. vatandaşlığına geçmişler.( türkiye yasaları buna izin veriyor.)

  tabi hem oy kullanmaları hemde türkiye'de yaptıkları işlemler avusturya tarafından tespit edilince bu uyanıkların avusturya vatandaşlığı tehlike'ye girmiş.

  şimdi sınır dışı edilmeleri tehlikesi gündemde hatta ,kesin.

  avusturya bunlara gidin tc. vatandaşı olmadığınızı ispat edin demiş tc. de bunlara belge vermemiş.

  işimdi bu uyanıklar kara kara düşünüyorlarmış.
  bu arada avusturya'da 115 bin türk kökenli vatandaşlık almış insan var. türk sayısı 275 bin kadar.

  eee uyanıklık bir yere kadar ..
  hile hurda bir yere kadar..
  bu arada bu uyanıkların hemen hepsi akp seçmeni ,kurnazlar ya birde müslüman . maşallah.
  32 -9 ... baris hemen simdi
 3. 3.
  gelip burada başganlığın tadını çıkarsınlar işte, ne yapıyorlar orada 18.500 kişi? ayıp ya. dinlerini de yaşarlar hem rahat rahat. ohhhhhhh.
  19 -2 ... comarlarin korkulu ruyasi
 4. 4.
  Avusturya yasaları çifte vatandaşlığa izin vermediği için gayet de haklı bir uygulamadır. Osmanlı özlemi ile yanıp tutuşan lakin avrupa hayatından vazgeçemeyen gurbetçi çomarlari yakın zamanda aramızda görmekten mutlu olacağız.
  14 -1 ... konglamere lenf nodu
 5. 5.
  Doğru bir davranıştır. iş için, seyahat için veya buna benzer bir sebeple yurt dışında bulunan insanların oy kullanmaları normaldir, ancak gitmiş başka bir yere yerleşmiş, bir de üstüne oranın vatandaşlığını almış insanların oy kullanma hakkı yoktur. Nitekim Avusturya hükümeti de bu düşüncede anlaşılan. "Orda oy kullanıyorsanız gidin orda yaşayın" demiş haklı olarak. Buyursun yaşasinlar şimdi seçtikleri insanlar tarafından idare edilen ülkede.
  11 -2 ... kardabi
 6. 6.
  bu topraklar butun ummete yeter!
  8 -1 ... erectof
 7. 7.
  Vaaaaay kardeşlerimiz hoşgelmiş.Haydi beraber bu güzel mi güzel dökülmeyen çatımız altında yaşayalım.
  5 ... 10sinif tarih soru bankasi
 8. 8.
  Baskalarinin mağduriyeti üzerine sevinen zavallının actigi basliktir. "Sosyal devletin özgürlükleri" demis bir de, sanki kendisi Kongo'da yasiyor süper zekalı.

  O insanların her sene, her boş vakitte Türkiye'ye gelip Türkiye'nin ekonomisini canlandirdigini, kazandigi parayi Türkiye'de birakip gittiğini anlayamıyor, çünkü kendisi parasını gidip Yunanistan adalarında harcayıp geliyor, ondan sonra da "ÖKONOMO BOTTO". Comar iste, ne olacak.

  Not: Avusturya'da bu uygulama sadece Türklere yapılıyor. Cifte vatandasligi olan bir Italyan mesela Italya'da da oy kullanıyor, Avusturya'da da. Al bunu sok bir yerine simdi.

  Edit: Asagida gerizekalinin teki bana laf atmaya calismis. Lan mal, adamda hem Italyan hem Avusturya vatandasligi var, yani cifte vatandas. Hem Italya'nin secimlerine katiliyor, hem Avustruya'nin. Bunun AB ile ne alakasi var bre gerizekali? Gerizekalilikta tavan yapmis, burada millete ates püskürüyor.
  1 -22 ... muhalefetemuhalefet
 9. 9.
  iyi göndersin göndersin Avusturya’ya gidip Türkiye’de yaşanmaz abi ya diyen sümsükler gelsin bakalım geriye.
  5 ... fotosentezadam
 10. 10.
  Yok Öyle avrupada yaşayıp türkiye için atıp tutmak. Gelin birlikte yasayalım birlikte diriltelim osmanlıyı bu bok cukurunda.
  7 -1 ... konglamere lenf nodu