bugün

"hayır olum sidney değil mal melbourne diyen insandan hallicedir açıkası.

(bkz: başlık başıma)
suudi arabistan'ın başkentini de mekke sanar. hatta birleşik arap emirlikleri'ninkini dubai de sanar. vs vs. gider bu böyle.
sydney in melbourne den daha tanınan bir şehir olduğunu gösteren insandır. bir çok insan da türkiye nin başkentini istanbul bilmekte. bunlardan türkiye de yaşayanları bile var.
türkiye'nin başkentini istanbul sanan insan gibidir. büyük ihtimal turisttir yada o ülkeye hiç gitmemiştir.
kanada nın başkentini de toronto veya montreal zannetmesi yüksek muhtemel insandır.
türkiye'nin başkentini istanbul sanan yabancıdan farkı olmayan insandır.
avustralya'nın başkentinin canberra olduğunu bilmeyen insandır.
öyle demeyin bende bir zamanlar öyleydim
(bkz: şimdiye kadar değil)
potansiyel nicktir.
(bkz: bendim)

ve bu başlıktan ve girilerden sonra avusturalya ile ilgili görüşlerim kökten değişmiştir. yerleşme kararı bile aldım diyebilirim.
(bkz: ekşi sözlükten entry araklamak)

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=25265112
ekşi sözlük'te yeterince irdelenen insandır.

yarak entry'lere gerek yok lan.
o neyse de türkiye'nin başkentini istanbul yapmaya çalışanlardan* daha beter değildir.
şüphesiz ki bizden değildir.
avustralya'da hangi dilin konuşulduğunu bilmeyen üniversite mezunu insanların olduğu düşünülürse, çok da şaşırmamak lazım. genel kültür sahibi olmak, okula gitmek veya okul bitirmek ile doğru orantılı olmayabiliyor.
bilmeyen cahil insanlarımız neolcak? onlar dünyaya turist. eminim ki bolca da vardır.
avusturya dır demiyorsa sorun yoktur. bu kulaklar neler duydu.. sağır olaydım da duymayaydım.
Az bir şey coğrafya bilen koskoca avustralyanın başkentini bilir.
-avustralya'nın başkenti neresi ?
+sydney
-nah sydney
+doğru lan melbourne dimi.
-yok amk mal mısın. viyana.
+lan mal avusturya'nın başkenti orası.
&amk cahilleri canberra lan canberra.
+bu bizden de cahil çıktı canberra ne amk.
(bkz: yarra)
Zamanla ottawa olduğunu öğrenecektir.
isviçrenin başkentini zürih biliyordur.
Ellemeyin oyle bilsin.
Türkiye'de yaşayan ve baskentin istanbul olduğunu söyleyecek en az milyon tane insan vardır. büyütmemek gerek bu tür şeyleri. neticede, cahillik ata sporumuz.

bu arada, başkenti yeni zelanda'dır. bilin diye söylüyorum, öğrenmemektir ayıp olan.
avusturalyalı olsa ..Türkiye nin başkenti istanbul sanır..
Büyük resmi görmektedir.