bugün

biz durduk yere neden kaşınmışız acaba.
sürüne bereket geldiler yenildiler ezildiler sonra da geçip gittiler.
biz savaşçı milletiz gelirseniz görüşürüz brava Erdoğan denilmelidir.
Haklı tepkidir.
Rte çanakkale ruhuna yakışmayan nefret söylemi içeren ve son derece itici bir üslup kullandı.

Bakın dünyada bizi karşılıksız seven ve gerçekten bize son derece dost birkaç ülke var.
Pakistan, güney kore, japonya, avustralya, yeni zelanda...

Ve malesef rte birkaç fazla oy alsın diye bizi karşılıksız seven 2 dost ülkenin kalbini kırıyoruz günlerdir.

Yapma bunu erdoğan yapma...
104 senelik dostluk ve bağ senin siyasi ihtiraslarına kurban edilemez.
Şimdi gelde anlat Avusturya başbakanına seçimde oy kazanmak için görüntüleri gösterdiğini.
Adam inanmaz ki?
var ya bu adam diplomasiden ve dışişlerinden hiç anlamıyor. kimsenin kimsenin aldığı nefese karşı olduğu falan yok, içeride oy devşircem diye bütün dünyayı türkiye´den nefret ettiriyor.

hayır, bu sözlükten birisi böyle bi entry girse, onu sözlükte itin götüne sokar, kapa çeneni lan ergen, senin bu işlere kafan basmaz, falan deriz...ama bunu söyleyen türkiye´nin cumhurbaşkanı.

ergen ergen söylenmiş tamamıyla mantıktan yoksun bir söylem. hiçbi yararı olmadığı gibi büyük de zarar verecek cinsten.

dışişleri içişlerine benzemez, türkiye´de tek adam olabilir ama dışarda son adam. biliyosun putin´e de böyle bi çıkışmıştı, götün götün gidip özür dilemek zorunda kaldı, türk turizmini batırdı bu adam, türk ihracatını batırdı...hep böyle söylemlerle batırdı.

birilerinin bu adamı uyarması lazım, bunlardan türkiye çok zarar görecek, ve ceremesini türk halkı çekecek.

bu adama kimse söylememiş mi ki avustralya´nın en iyi kankası ingiltere, ve dolayisiyla amerika´dır. yarın trump gene bi twitt atıp doları hortlatırsa hiç şaşırmam valla...

diplomasi böyle ileri geri konuşmaları kaldırmaz. bak söylemedi demeyin, bu söylemlerden türkiye zarar görür.

öyle yüksek konumlarda ne diyeceğine dikkat etceksin, öyle ergen ergen konuşmıycaksın.

hayret ediyorum bu söylemlere.
galiba teroristi muhattab alarak ortami gerip bunca yillik 2 dost ulkenin degerlerini yikip canakkaledeki anzak tarafini imara acacak sanirim.
bu memleketin topraklarında kanlarını döken ingiliz, fransız, avustralyalı, yeni zelandalı, hintli kahramanlar!
burada, dost bir vatanın toprağındasınız. huzur ve sükun içinde uyuyunuz. sizler, mehmetçiklerle yanyana koyun koyunasınız.
uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! gözyaşlarınızı dindiriniz. evlatlarınız bizim bağrımızdadır.
huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır. onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.

mustafa kemal ataturk
—-

bir de cumbaba recepin ettigi lafa bak. ulan insan kendinden, milletinden utanmasa ulke kurucusunun yukaridaki sozlerinden utanir da boyle asagilik laflar etmez.
Adam hakli dagilabiliriz.

Meydan meydan görüntü yayinlandi.

Yurtta sulh cihan da sulh.
Bir o dönemi yaşamış, başkomutanın sözlerine bak, bir de 3g delikanlısı dünya islam sözcüsü adamın sözlerine.
Komedi adam ya.

T: Haklı tepkidir.
karşısındaki adamı tanımayan insan eylemidir. bizim ülkeye gelsin 2 hafta kalsın anlar neden böyle köpükler saçılarak konuşulduğunu. 6 ay hapis yatıp bu kadar öfke ve nefret biriktiriyorsa bir insan 5 sene ve üzeridir içeride olanlar ne haldedir kim bilir..
Sınır komşularıyla sıfır sorun politikasıyla yola çıkıp okyanus aşırı ülkelerle bile ilişkileri bozdular.
eee biri eline silah alıp sözde islam adına insanları katlettiği de gerçek islam bu değil bir kişi için koca bir inanç alemini suclayamazsiniz diyorsunuz da bir kişinin eylemini niye tüm bir halka malediyorsunuz? Ayrıca katliam görüntülerini meydanlarda çoluk çocuğun olduğu yerlerde izletmek nedir?
Klasik erdoğan taktiği
Dişine göre birilerini bul, kendine düşman bil, hesapta düşmanı alt et, kahraman ol.
işin komiği hala bu çocukça numaraları yiyen mallar var. Hemde ülkenin büyük kesimi.
Allah size akıl fikir versin, ne diyeyim.
ülkede zeka seviyesi maalesef o kadar geride ki, insanlar bu taktiklere, bu tarz uğraşlara inanıyor ve kanmak zorunda kalıyorlar.
siyasal islam, islam siyaseti mi nedir ne değildir bilmiyorum da yani inanan, inanç sahibi müslümanları da Zan altında bırakıyorlar bu izledikleri politikayla.
iç işlerimiz o kadar karışık o kadar kötüye giderken neden bu tarz şeyler göz ardı ediliyor ki, yani niye insanlar böyle manipüle ediliyor ki, ülkeye bir gram faydaniz olsun hangi partiden olursanız olun.
Sen kimsin ki tepki gosteriyorsun hic mi utanman yok avustralya basbakani kim ua ilk defa duydum.

Ayrica kiniyorum.
ortalama bir solcu veya kemaliste göre bir hristiyan göz dağı vermek için 50 müslümanı öldürüp türkiyeye posta koyarsa suçlu o hristiyandır. Ama bir müslüman çıldırıp 3 hollandalıyı öldürürse suçlu dünyanın her yerindeki müslümanlar ve devletleridir. Sadece çomar dediklerinden oy istedikleri zaman bunu birazcık kısık sesle söyler.
Birisi bana ortalama solcu veya kemalistle george bush arasındaki farkı anlatsın aq.
bi sen eksiktin mk.
Bizim insanlarimizin tipik Oryantalist tavirlarini anlamasini beklemezdim zaten.
Dur bakalim buradan ne kadar oy çıkacak.
Avustralya ortalama ıq 98
Türkiye ortalama ıq 90

Pisa avustralya 72 ülkede 14.
Pisa türkiye 72 ülkede 50.
olum hani batı bizi kıskanmıyordu ipnetorlar.
1 tane avustralya kökenli bile olmayan orospu çocunun cezasını tüm kıtaya mal etmek de ne bileyim...

morrison haklı.

ulan en çok görmek istediğim yerlerden biri avustralya. ben tayyip yüzünden gidemicem mi şimdi?

reis sözleri seri geri al. uçak bileti alcam.
avustralya'lı yazarların üzüntülerini dile getirdikleri başlık.
1 teröristin yaptığı eylemin Avustralya devlet politikası gibi yansıtması tam bir saçmalık ama bilerek yapıyor.

Eğer 1 mesaj verilecekse bana göre şu üslupla vermeliydi reis :

Buradan o adi teröriste sesleniyorum, neymiş istanbul'un Avrupa yakası ve Trakya'dan bizi atıp Konstantinopolis yapacakmış.
Eeyyy densiz, bre alçak sen kimsin?
Ben bir potamyalı ve pontuslu müslüman Rum ve gürcü kökenli bir Türk vatandaşı olarak asırlardır bu topraklarda yaşıyorum. Burada biz 1071'den öncede vardık, şimdi sen kelt, germen, ingiliz, galli ve Frenk kökeninle gelip benim anavatanım istanbul'dan mı kovacaksın?
Dedelerin Çanakkale'de bunun dersini aldı, senin gibi sözde Hristiyan birliği amacıyla yola çıkan Latin istilacıların 1204 ve 1261 arasında istanbul'da halka yaptıkları zulüm hala yazıyor densiz.
Bizler hoşgörülü bir imparatorluktan asırların birikimiyle çelik gibi kaynaşmış alaşım bir miletiz, senin gibi adilerin kafasını çelik bir yumruk olup ezeriz...
Atatürk' ü kullanıp duruyor bu ecnebiler. Atatürk çanakkale ' de ebelerini ağlattı. Eminim içten içe kinlidirler. istanbul ' da gözleri olduğu doğru. Üslub tam olmamış olsa bile cumhurbaşkanımız gerçekleri söylemiş. Avustralya başbakanını haklı bulanlar o tarafa doğru yol alabilir. Tabi bu modern ve kucaklayıcı ülke sizi kabul ederse gidebilirsiniz. Bu modern ve hassas ülke kaç suriyeli mülteci kabul etmiş? Araştırın bir isterseniz. Türkleri alıyor mu bir bakın? Belki boğaziçi ya da odtu mezunuysanız . Belki o da. Mühendis falan olmanız lazım.
Öyle yaparız ederiz demekle, atatürk zamanında yapılan başarıları örnek vermekle olmuyor bu işler.
Yabancının parası bizimkinin 6-7 misli olmuş,
Bindiğin uçak yabancının imalatı,
Bindiğin araba yabancının imalatı,
Savaş çıksa kullanacağın roket bile yabancının imalatı.
Hepsini geçtim, biz milliyetçiyiz, savaş çıksa soğan ekmek yeriz desen, soğan bile yabancının imalatı amk!
Kimsenin senden korktuğu falan yok. Hala konuşmana, nefes almana izin veriliyorsa bu sadece etinden sütünden faydalanılıp köle gibi kullanıldığından.
güncel Önemli Başlıklar