1. 1.
  “Çanakkale’den 104 yıl sonra bir kez daha sesleniyor ve diyoruz ki, mesajınızı aldık. Hislerinizi de niyetinizi de anladık. Kininizin, nefretinizin canlı olduğunu anladık. Bir teröristin ortaya çıkarak 50 Müslümanı öldürmesinin ne olduğunu anladık. Aldığımız nefesi bize çok gördüğünüzü anladık. Biz buradayız, biz Çanakkale’deyiz. 1000 yıldır buradayız, kıyamete kadar da burada olacağız. istanbul’u Konstantinapol yapamayacaksınız. Dedeleriniz geldiler, burada olduğumuzu gördüler, kimi ayakta kimi tabutta geri döndüler. Aynı niyetle gelecekseniz sizi de bekleriz. Sizleri de dedeleriniz gibi uğurlayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” açıklaması yapan erdoğan a avustralya başbakının tepki göstermesi durumudur.

  Morrison, “Atatürk, ülkesini modern ve kucaklayıcı bir ulusa dönüştürmek istiyordu ve bu sözlerin bu ruhla bağdaşmadığını düşünüyorum” demiş ve avustralya büyükelçisine bu sözlerin geri alınması gerektiğini, alınmazsa türkiye ye seyahat yasağı ve benzeri konuların gündeme getirileceğini belirtmiş.

  aynı zamanda kendi ülkesinde terör eylemi olunca ilk işi yayın yasağı koymak olan zatın, yeni zelanda daki katliam görüntülerini mitingde yayınlaması da yeni zelanda da tepkiyle karşılanmış.

  yeni zelanda görüntüleri sosyal medyadan silmeye çalışıyor, bunlar mitingde çoluğa çocuğa gösteriyor.

  siyasal islam böyle bir şey. oy için terörizmi bile kullanıyorlar.

  https://www.sozcu.com.tr/...i-ve-pervasizlik-3982908/

  https://tr.euronews.com/2...iskiler-gozden-gecirilebi
  27 -13 ... uzakyolun yolcusu
 2. 2.
  biz durduk yere neden kaşınmışız acaba.
  4 -5 ... flat head
 3. 3.
  konsolosu çağırıp fırça atmış diyolla. eyy morisson.
  5 -1 ... ibni maymun
 4. 4.
  Erdoğan muhalifi olabilirsin sevmeye bilirsin

  Lakin Erdoğan'ın bu müthiş ayar ve tarihi ders niteliğindeki sözleri nedeniyle Avusturalyanın ingilizin yanında ve saflarında durmak en hafif tabiriyle ... Kendini bilmezlik milli olmamaktır

  “çanakkale’den 104 yıl sonra bir kez daha sesleniyor ve diyoruz ki, mesajınızı aldık. hislerinizi de niyetinizi de anladık. kininizin, nefretinizin canlı olduğunu anladık. bir teröristin ortaya çıkarak 50 müslümanı öldürmesinin ne olduğunu anladık. aldığımız nefesi bize çok gördüğünüzü anladık. biz buradayız, biz çanakkale’deyiz. 1000 yıldır buradayız, kıyamete kadar da burada olacağız. istanbul’u konstantinapol yapamayacaksınız. dedeleriniz geldiler, burada olduğumuzu gördüler, kimi ayakta kimi tabutta geri döndüler. aynı niyetle gelecekseniz sizi de bekleriz. sizleri de dedeleriniz gibi uğurlayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın”
  7 -32 ... isminiunutanadam
 5. 5.
  sürüne bereket geldiler yenildiler ezildiler sonra da geçip gittiler.
  biz savaşçı milletiz gelirseniz görüşürüz brava Erdoğan denilmelidir.
  4 -6 ... ruzhan
 6. 6.
  Haklı tepkidir.
  Rte çanakkale ruhuna yakışmayan nefret söylemi içeren ve son derece itici bir üslup kullandı.

  Bakın dünyada bizi karşılıksız seven ve gerçekten bize son derece dost birkaç ülke var.
  Pakistan, güney kore, japonya, avustralya, yeni zelanda...

  Ve malesef rte birkaç fazla oy alsın diye bizi karşılıksız seven 2 dost ülkenin kalbini kırıyoruz günlerdir.

  Yapma bunu erdoğan yapma...
  104 senelik dostluk ve bağ senin siyasi ihtiraslarına kurban edilemez.
  32 -6 ... tengir budun
 7. 7.
  Şimdi gelde anlat Avusturya başbakanına seçimde oy kazanmak için görüntüleri gösterdiğini.
  Adam inanmaz ki?
  10 ... n dakota
 8. 8.
  var ya bu adam diplomasiden ve dışişlerinden hiç anlamıyor. kimsenin kimsenin aldığı nefese karşı olduğu falan yok, içeride oy devşircem diye bütün dünyayı türkiye´den nefret ettiriyor.

  hayır, bu sözlükten birisi böyle bi entry girse, onu sözlükte itin götüne sokar, kapa çeneni lan ergen, senin bu işlere kafan basmaz, falan deriz...ama bunu söyleyen türkiye´nin cumhurbaşkanı.

  ergen ergen söylenmiş tamamıyla mantıktan yoksun bir söylem. hiçbi yararı olmadığı gibi büyük de zarar verecek cinsten.

  dışişleri içişlerine benzemez, türkiye´de tek adam olabilir ama dışarda son adam. biliyosun putin´e de böyle bi çıkışmıştı, götün götün gidip özür dilemek zorunda kaldı, türk turizmini batırdı bu adam, türk ihracatını batırdı...hep böyle söylemlerle batırdı.

  birilerinin bu adamı uyarması lazım, bunlardan türkiye çok zarar görecek, ve ceremesini türk halkı çekecek.

  bu adama kimse söylememiş mi ki avustralya´nın en iyi kankası ingiltere, ve dolayisiyla amerika´dır. yarın trump gene bi twitt atıp doları hortlatırsa hiç şaşırmam valla...

  diplomasi böyle ileri geri konuşmaları kaldırmaz. bak söylemedi demeyin, bu söylemlerden türkiye zarar görür.

  öyle yüksek konumlarda ne diyeceğine dikkat etceksin, öyle ergen ergen konuşmıycaksın.

  hayret ediyorum bu söylemlere.
  11 -4 ... paganviodio
 9. 9.
  galiba teroristi muhattab alarak ortami gerip bunca yillik 2 dost ulkenin degerlerini yikip canakkaledeki anzak tarafini imara acacak sanirim.
  2 -1 ... kunteperist
 10. 10.
  bu memleketin topraklarında kanlarını döken ingiliz, fransız, avustralyalı, yeni zelandalı, hintli kahramanlar!
  burada, dost bir vatanın toprağındasınız. huzur ve sükun içinde uyuyunuz. sizler, mehmetçiklerle yanyana koyun koyunasınız.
  uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! gözyaşlarınızı dindiriniz. evlatlarınız bizim bağrımızdadır.
  huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır. onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.

  mustafa kemal ataturk
  —-

  bir de cumbaba recepin ettigi lafa bak. ulan insan kendinden, milletinden utanmasa ulke kurucusunun yukaridaki sozlerinden utanir da boyle asagilik laflar etmez.
  11 -3 ... peder