1. 361.
    27 yaşındayım.6 ay sonra askerlik işlemlerini başlatmam gerekiyor.ama yurt dışına taşınacağım şu günlerde.ben yurt dışına çıktıktan sonra turst olarak gözükücem.işim internet üstünde belli bi kaydı yok.çalışma izni alıp dövizli askerlik te yapamam.
    dediğim şu.ben yurt dışına çıkıcam ve belki yıllarca türkiyeye gelmiyecem.
    bu durumda resmi prosedür ne olur.ben ordayken turist olarak gözüktüğüm için başıma bi bela gelirmi sizce?..
    atıyom gürcistandayım.devlet beni hapse atma kararı almış bi süre sonra-bulmayınca.ben gürcistandan atıyom almanyaya giderken gümrükte paketlerlermi mesela..
    off.neyse...

avukat varsa bi şeetsin allha rızası için.her hastalığa kanser diyen internet doktoru gibi şedeceseniz,hiç şeetmeyin ama
    selam ve kederle...
    2 -1 ... cuckoldmoskof
  2. 362.
    avukat
    4 -1 ... kazangap beyefendi
  3. 363.
    27 yaş geçmiş 30 u da arama çeşitli sçenekkler çıkana kadar zaten bulur. Eğer ki ertleme öteleme v.b belgeler sunulmazsa türk kaynaklı giriş çıkışlarda paketlerler. Anca gürcistan almanya giderken bir anlaşma yoksa hiç bir şekilde karışamazlar. Ama istanbul üzerinen ankara dan bir yere gidilir güm.

Yurt içinde ki tüm aramalarda yakalanır paketlenir otobüse bindilirlir. Yurt dışında kitabı uygun okul kurs v.b yapılılarsa sorun olmaz. Eğer ki dövizle yurt dışı kaynaklı yapılacaksa o süreye kadar ertlemek gerekir.
    ... promer
  4. 364.
    Reklamını çok iyi yapan meslek grubu. Gidin birde duruşmalarda görün.
    1 -2 ... kokulu tuvalet kagidi
  5. 365.
    Sağlam ikna edicilikleri var ayak üstü öyle bir işliyorlar ki insanı hayret ediyorsun. Kocam mesela.
    ... lalunalaluna
  6. 366.
    işini hakkıyla yapan çok azdır.

Kahir ekseriyeti twitter'da mahkemeyle tehdit eden tiplerden.

Sini divi içicim!
    3 -1 ... freudgillerden sigmund
  7. 367.
    danışmanlık ücretini almadan hizmet vermem, üzgünüm....
    -1 ... jabba the hutt
  8. 368.
    hukuk danışman ve savunucusu.
    bundan 3 yıl önce bir davamız vardı. tuttuk bir tane avukat. bize çok güzel laflar söylemişti. haklısınız falan.
    bir kaç hafta sonra karşı tarafı savunmaya başladı.
    biraz da sizde hata var falan dedi. meğer karşı taraf yemlemiş.
    azil ettik hemen.
    mahkemede avukatsız çıktık hakim karşısına. internetten kanun maddelerine bakıp kağıda döktük. mahkemede de deliller ile birlikte savunduk kendimizi ve kazandık.
    4 -4 ... gina carano
  9. 369.
    çoğu işini bilmiyor. evet maalesef bilmiyor.

okunması için üste yazılmış edit: bunu eğer bir avukat eksilediyse... özgüvensiz ve beceriksizliğinden dolayı bana saldırma. yazıda tavsiye ve bilgilendirme var. bu bile eksileniyorsa banyoya girin ve soğuk su altında ağlayın. başka sözüm yok.

savunma yapmak maddeleri ezberlemekle olmuyor sadece. dil bilgisi ve kelimelerin kullanımı da önemli.

ekim ayında saçma sapan bir olaya dahil olmuştum. olaydan 2-3 hafta sonra akşam 11de karakoldan aradılar ifade için. ertesi gün gitmek yerine salak gibi o saatte gittim. ifadeden önce barodan avukatı bekledik. geldi beyefendi, olayı anlattım ve işe yarayabileceğini düşündüm. en azından olayı doğru dille anlatırsam sıyrılabilirim dedim. ifadeye başladık. "şunu yapmam konusunda 'ısrar' etti" diyorum mesela, avukata dönüyorum hemen.. ısrar ettiğini söylemem mantıklı değil mi? şu kelimeler işime yarar mı? böyle mi diyeyim? diye soruyorum. mesleği avukatlık olan tip ise "ben bilmem, sen ifade veriyorsun" demez mi.. delirdim!
    polis memuru da biz ne dersek onu yazıyor zaten, o esnada konuşmalarımıza karışmıyor. avukatcık da işim bitse de gitsem derdinde. tamam saat geç olmuş derdini anlıyorum da şuan buradasın ve neden işini yapmıyorsun? işini yapmayı geçtim işini neden bilmiyorsun? sana fakültede oturmayı mı öğrettiler?

bu mesleği yapsam eminim kuracağım birkaç cümle adamı ipten alabilir zira avukat sıfatıyla konuşuyorum, sözüme kulak kesilirler. fakat ben bu kimlikle piyasada değilim ve ne yazık ki daha konuşmaktan aciz insanlar avukat oluyor.

her mesleği herkes yapamaz, yapmamalı. eğer hitabetiniz iyi değilse yani doğru yerde doğru kelimeleri etkileyici bir şekilde kullanamıyorsanız gidip hukuk okumayın. bu iş sadece " ilgili iddianın, anayasanın 26. maddesine tekabül ettiği anlaşılmış ve davalının iddia edildiği gibi 765 sayılı yasanın 480 ve 482. maddelerinde yer alan suç unsurlarından herhangi birini işlemediği anlaşılmıştır." gibi cümleler düzenleyip kurarak yapılmaz. saha becerisi de önemlidir.

yok ille de ben bu mesleği yapacağım diyorsanız bol bol okuyun ve bolca etkili konuşma içeren, diyaloglu türkçe dublajlı amerikan filmleri izleyin. izleyip geçmeyin öyle, sindirin her konuşmayı ve uygun zamanda üzerinize yapıştırın. çok ekmeğini yersiniz bu taktiğin.
    2 -5 ... otostopcuyafisildayankamyoncu
  10. 370.
    Avukatlar mesleklerini, Avukatlık mesleği başarısını, ağzı iyi laf yapmakla ölçen bir çok cahilin yaşadığı ülkede yaparlar, Bu kişiler ağzı iyi laf yapan avukatın ipten adam alacağına jüriyi etkileyeceğine filan inanır, halbuki ülkemizde davaların büyük bir bölümü yazılı yargılama esasına göre yürür. Ağzı iyi laf yapıp başarılı olacağını düşünerek parasıyla vakıf ünilerinde ya da devlette hukuk okuyup heba olan kitleler de böyle düşünmüştür. Okumayı, araştırmayı ve belirli bir işin başında 1 saat odaklanıp çalışma prensibi olmayan kişiler sırf ağzı iyi laf yapıyor diye hukuk okuyup avukat olurlar görüyoruz ki onları çevreleri bir yere kadar taşıyor.
    1 ... narsinha