1. 1.
  topu topu 10 tl istiyor devlet.

  sanki çok bir şeymiş gibi bunu sürekli dillendirmeye gerek yok. aldığınız bir sigara paketi bu paranın iki katı.

  hayır çok mu fakirsiniz, ruhunuz mu fakir anlam veremiyorum bazen. ha hükümeti sevmezsin vermek istemezsin o senin kararın.

  ama bunu sürekli dillendirmenin cidden hiç ama hiç anlamı yok. yaşadığınız ülkenin ekonomisi bel kemiği değil mi?

  hah işte onun bel kemiği de demir-çelik sanayisi. ama gün geldi sarı saçlı babadan zengin bir amerikan sayko senin ülkene yaptırımlar uyguladı ve bugüne kadar görmediği kötü senaryolara gebe kaldı yine de bu hükümet sayesinde ülken dimdik ayakta kalmaya çalışıyor.

  nolacak bi' 10 tl versen? uzun uzun yazdırmayın. vermeyecekseniz de vermeyin ama hükümete olan kininizden dolayı bir şeyleri sulandırmaya lüzum yok.

  ayrıca ak partili değilim ama bu gibi başlıklar gördükçe ve bu gibi başlıklarda yaşadığı ülkenin seçilmiş hükümetini kötüleyen insanların diğer yazdıklarına baktıkça %70 farsi haşhaşi kızıl çomarı çıkıyor. bıktım.

  yahu sanki bir de yüz binlerce lira vergi ödüyorlar gibi yazmazlar mı? türkiye'de içilen bir paket parliament sigara 18 tl, aynı sigara isviçre'de 10 euro...

  daha fazla örnek vermemi ister misiniz? çoğu doğu avrupa ülkesinde maaşlar asgari olarak 400-500 para birimiyken bu birimden adamlar her sigara aldığında 8-9 birim kaybediyor. avrupa'da satın alma gücüne göre en ucuz sigara türkiye’de içiliyor, farkında değil bazıları ama her şeye en az vergi alan ülkelerden birinde yaşıyorlar.

  daha neyin vergisinden söz ettikleri ise söz konusu bile olamaz...

  lakin farkında olmamaları da normal sonuçta yurt dışından bir haber yaşadığı ülke kendisine dört duvar olmuş insanlar nasıl farkında olacak.

  gerçekten bazı 7-8 çocuk yaparak devlet bakar diyerek corona virüsünden beter oksijen hırsızı insanlardan farkları yok. acınası.
  1 -16 ... giydirmek bedava
 2. 2.
  Sigara üzerinden ülkenin vergi sistemini ve refahını anlamaya ve anlatmaya çalışan çalışmış yazar. Tek tip beslenmenin eseri.
  3 -1 ... portatif
 3. 3.
  uzun uzun saçmalamışsın. gerzeklikte son noktasın. bak salak herif; sigaranın üretim fiyatı 2.75 tl, gerisi vergi. anladın mı? bir daha diyeyim; sigara 2.75 tl. gerisi vergi.
  şimdi siktir git.
  4 -1 ... trussal sampyuxad
 4. 4.
  adam haklı. kpss yks için zam gelip yatırılması gereken ücret miktarına bu kadar takılmazken bi 10 tl için demediğiniz kalmadı. lan bi öğrenci yks için 140 lirayı nasıl çıkarabilir. ya da kpss ye giren biri için konuşalım.adam zaten memur olup çalışmak için giriyor o sınava bir de hayvan gibi para ödüyor.zaten atama da yok ödediği de boşa gidiyor. sizin için bu tarz şeyler sorun değilken habercinin biri çıkıp iki üç laf etti diye onun arkasından gidiyorsunuz. yazık lan.türk halkı o kadar da fakir değil bence. avm lerden çıkmıyoruz.ewed
  edit:sanırım sinirden yanlış başlığa yazmışım.vay anasıını
  2 ... lidyanetya
 5. 5.
  sigara üretim fiyatı 2.75 tl derken buna kaynak sunamayan insanların haklı görünmek için salladığı yalanların olduğu başlık.
  -2 ... giydirmek bedava
 6. 6.
  bol bol balık tüketin.
  1 -1 ... bittimiacaba
 7. 7.
  ukrayna'da yarı yarıya daha ucuz. bilip bilmeden konuşmayın. ukrayna bir doğu avrupa ülkesidir.
  ... adana 01
 8. 8.
  Bi bitmediniz.
  ... cay tozu
 9. 9.
  Peki maaslari niye karsilastir miyorsunuz,?
  3 -1 ... alexdeberk
 10. 10.
  Turkiyede sigara satan bufenin kirası 3000tl aynı budan isvicredeki kirası 3000 euro ordaki adam masrafları ödemek için daha fazla kar marjı bindirmek zorunda...
  -1 ... oolalala