bugün

avrupa birliği diye bi olgu varken vize vermemeleri diye konuşmak biraz abes oluyor. o ülkeler bu birlikten dolayı isteseler de veremezler zaten kafalarına göre.
kadınlarını, kızlarını koruma amaçlı olabilir.*
bizi sevmemeleri en büyük etkendir. şöyle basit sohbet ettiğinizde özellikle alman,fransız,çoğu ingiliz,çek'ler, yunanları söylemeye gerek yok onlar hemen konstantinapolis'ten giriyorlar olaya,estonya, avusturya vb. milletler bizden düpedüz nefret etmektedir. kolay değil kabullenmek düşünsenize yüzyıllar evvel dünyanın öbür ucundan hiç görmediğiniz bir ırkın çatır çatır savaşarak sizin topraklarınıza dogru ilerlemesinini haberini alıyorsunuz,durdurmak için birleşip birleşip savaştıgınızda hezimete uğruyorsunuz (bkz: haçlı seferleri) . geçmişte atalarınızın büzzüğünü fena şekilde büzüştürmüş bir milleti şimdi siz severmisiniz? dost diye aranıza alırmısınız.
çok normaldir.yüzyıllar boyu hiç hakkın olmadığı halde insanların yaşadıkları topraklara şiddet kullanarak sahip çıkmaya çalışmışsın.adamlar geceleri rahat uyuyamamışlar.modern zamanlarla birlikte geçmişte şiddetle yaptığın göçü "işçi" adı altında yine yapmaya başlamışsın.en önemlisi de ülkende yaşayan azınlıklara her daim aşağılayarak bakmışsın.ben de olsam vize vermem.
Hala ayni muhabbetler döner bu sebepler hakkinda. Yok 'atalardi, Osmanliydi, kosavaydi, istanbuldu... Dedem dedesini kesti, sehrini aldi bunlar da bize gicik.' Bunu kaale alan ecnebi sayisi cok cok az. Herkes 700 sene oncesinde yasamiyor, yarini dusunup bugunu yasiyor. Gecmisi gecmiste birakmak lazim artik.

(bkz: birine bok atmadan önce kendine bakacaksın)

Efendim, "biz ulkemize gelmek isteduklerinde veriyuruz ama sorgu sualsiz!?". Hee veriyorsun sonra da buldugun her deligine vermeye calisiyorsun Istiklalde kutlamaydi, yilbasiydi... Ne o, şukran gunu hindisi. Ha, pardon. Okuzluk gavurda ki girmis o kalabaliga. Ben ecnebi olsam, colugumu cocugumu turkiyeye yollasam 3 kere dusunurdum o manzaralardan sonra.

Bakkalina cakkalina gelip de bir sise suyu* 5 euro çakarsan, adam da sesini cikarmaz peki der insan oldugu icin ama ulkesine donunce de 'suya 5 euro verdik lan!' der. Sen hala o adamin 5 avroyu odedikten sonra senin anana avroduna sovmedigini zannet. Merak etme, hepsi muhabbet konusu vatanlarina donunce. Biri gider 3 verir, oburu 5. = kazikci turkiye. Bizim gibi vatandaslara gelip sorup, anlatiyorlar çünkü.

Adamin ottan boktan bir seyden hastaneye gidesi gelir, ulan saglikli girer komalik cikar? Ambulans cagirir, sanirsin kendi ulkesinden geliyor, gelmek bilmez. Hastaneye gider ne biri adam gibi ilgilenir, ne de yardimci olur... Vesaire Vesaire Vesaire...

Bunlari gecelim,

Kendi ulkende bunlari yaparsin bir turk olarak, vardir cesaret etme sebebin. Ama kardesim sen gidip de adamin kendi ulkesinde, kendi coplugunde oyle artistlikler yapip, otersen, seni kapi disari ederler, Sen ve senin milletine de hep supheyle bakarlar. 1 degil..2 degil.. 3 degil gelen Cok buyuk cogunlugu barzo, hep cahil, ne idüğü belirsiz insanlar... Adam mecbur istatiksel davranicak, ulkesinin refahini dusundugu her mevzuda oldugu gibi. Turk'e ozel bir muamele degil yani mevzu. Her ulkenin vatandasina bu boyle. Ister cinli, ister hintli...

seni beni disarida temsil eden de, sabah otobuste, ofiste, trafikte, okulda sovdugun adam vatandaş. Yurt disinda yasayan turklerin buyuk bir oranda ne kadar modern ve insanliktan nasibini almis oldugunu dikkat etmenizi oneririm. Her yaz ülkesine tatile gelen Yurtdisinda yasayan vatandaslarinizi hatirlayin. Hal ve hareketlerini izleyin... Yurtdisina cikarsaniz ki ozellikle Kuzey Amerika ve Bati Avrupadaki turklerin yasayis sekilleri ve egitim-ekonomik durum olarak bir arastirin. Icinde oldugunuza Fanusa bir de disaridan bakin, pislikleri daha net goreceksinizdir.
kendi ülkesinin böylesine zarar veren (maddi-manevi) bir ülke vatandaşı kim bilir bizimkine neler yapar mantığından yola çıkabilirler.
(bkz: kürt istilası)
sen bu gün nasıl suriyelilerin gelip yerleşmesini istemiyorsan aynı duyguyla avrupalılarda istememktedir.bu nedenle vize vermezler.
çağdaş medeni insanların ''laikçi'' damgasıyla sanki bu dünyada imha edilmesi gereken ahlaksız gruplarmış gibi oldukça yüksek çoğunluk tarafından kabul edilmesi.

avrupa birliği ülkeleri kendi ülkelerindeki hayvanları eğitmek için son 200 yıllarını harcamışlarken senin ülkenin hayvanı ile uğraşamaz arkadaş.
(bkz: baris gelininin oldurulmesi)
Avrupa ülkelerinin türklere vize vermeme sebepleri; babamın iş için 1 haftalığına Almanya'ya gitmeden önce almaya çalıştığı vizede memurun "daha önce Almanya'ya göç etmeyi denediniz mi?" diye sormasıyla ortak sebeplere sahip durumdur.

Ulan adam patron, sizin sidikli ülkenize yerleşip napsın?
sadece türk korkusuyla açıklanamaz, yetersiz kalır. öyle olsa balkanlarda zamanında en fazla mücadele ettiğimiz devletlerden sırbistanla hırvatistan niye vize uygulamıyor türkiyeye de türkiyeyle arası iyi olan avrupa ülkelerinden macaristan,romanya,polonya,finlandiya vize uyguluyor. çünkü ab kapsamında ortak kararların alındığını düşünürsek ab üyesi olmayan devletlere vize uygulanılması bir zorunluluk eğer ortak karar verilirse ab'nin topluca vize istemediği ülkeler de var onlar da çoğunlukla japonya,kanada,abd,tayvan gibi gelişmiş ülkeler.
bizi yamyam sanmalarıdır.
tamamen istilacı kürtler olsa gerek.

zaten vize almaya gittiğinizde kürtlere ayrı türklere ayrı davranıldığını görürsünüz.
avrupa birliğine giremememizle aynı sebeptendir.
rusa gitmek kavramından dolayıdır.
Türkiye'nin uluslararası platformda yetersiz kalmasından. bizi bu hale getiren devlet adamlarının suçudur.
"sular yükseldiğinde balıklar karıncaları yer, sular çekildiğinde ise karıncalar balıkları, kimin kimi ne zaman yiyeceğine su karar verir..."

şu anda bu vize olayında şu anda su onlardan yana, ama yarın birgün işler tersine dönerse o zaman görücem ben onları, yaaa
bende olsam bende vermezdim benim ülkem benim kararım gibi birşey bu.
empati yaınca kolayca anlaşılabilecek durumdur.
türkler yerlere tükürüyor diye biliniyor. kim bilir? belki de bu yüzden.
-insanların yarısının akepeye oy vermesi.
-Ülkeye gelen yabancılara saldırmaları.
ulke nufusunu dengelemek istemelerinden kaynaklanmaktadir.
güncel Önemli Başlıklar