bugün

bugün izlediğim bölümünden sonra kesin kanaat getirdiğim, hatta daha ileri giderek tespitte bulunduğum durumdur. burhan ın daha geri plana çekilmesi, gazanfer özcan ın vefatı ve hümeyra nın diziden ayrılmasıyla yerine geçenlerin ne yazıkki bu diziyi beceremediklerini göstermiştir.

güldürmüyor arkadaş, gereksiz bir ayna muhabbeti yarım saat sürdü ve gülünecek bir yer yok. gülse birsel mi konu bulamıyor yoksa oyuncularmı kötüleşti kararını veremedim.

yaprak dökümüne daha çok gülüyorum... **

düdüt: demekki gülenler varmış. sizler için yayınlanıyor demekki ben cevabımı aldım sözlükçüm teşekkür ederim. *
(bkz: tadında bırakmak)

devam ettikçe sadece izleyiciler üzerinden para kazanmaya çalışan gözünü para bürümüş kişiler görüntüsü vermektedir.
burhan bile kurtarmıyor söylemlerini artık her yerde duyar olduk. her başlangıcın bir bitişi, her yükselişin bir alçalışı, her yolun bir sonu olduğu gibi* bu dizi de tadında bırakılmalıydı.
90 dakikalık yayın süresiyle bırak avrupa yakasını, larry david'e sitcom yaptırsan o bile bayar bu kadar zamanda.
ah ulan ah..
gönül isterdi 6 mayıs 2009 günü sözlüğe "bi avrupa yakası vardı ne oldu ona hocu.." diyebilmeyi.. gönül isterdi "ohohoh olm ben en çok gaffur a gülüyodum hohohoho" diye kıt espri anlayışımı her yerde sergileyebilmeyi..

olmadı moruk, rüyalarda kaldı.

çünkü bilmez koduumun insanı işi tadında bırakmayı, olayı zirvede bitirip sonra yıllarca "avrupa yakası'nın bilmemnesiydi dimi bu lan" sıfatını gururla taşımayı, gülümsemeyle anılmayı.. bi şey daha vardı da playliste yanlışlıkla serdar ortaç karışmış arkadan o dikkatimi bozdu.. valla yanlışlıkla olm..
en sünepe bünyenin bile bezdiğini gösterir. en sünepe diyorum yoksa başında bir kaç bölüm izlemiştim o zaman da güldürmüyordu. sitcom işte ne olacaktı ya?

ayrıca avrupa yakası izleyip gülenler buna da güldü;

http://www.youtube.com/watch?v=isWay0V4WjU
tıpkı bugünki bölümünde olduğu gibi. kamera arkası güldürürdü en azından, bu bölümde o bile güldürmedi.
bu bayağı bir eskiye dayanıyordan kaynaklanan durumdur. *
kalıplaşmış bir oyuncu kadrosunun olmamasından dolayı gerçekleşen durum olduğunu düşünüyorum açıkcası. o gidiyor bu geliyor ona o yüzden gitti deniyor buna bu yüzden geldi falan filan hoop ee ettin işte içine hadi bir iki itele senaryoyu, gitmiyor artık işte. uğraşma daha fazla, sende rahatla bizde.
(bkz: bu sefer güldürmedi)
karakterlerin neye nasıl tepki vereceğini artık tahmin edebilmemizden kaynaklanan durum olabilir. insanları beklemediği espriler güldürür genellikle.
her sitcom dizisinin kaderidir bu. Yapımcılarımız nedense bir şeyide bokunu çıkarmadan bitirmez. Bir elin parmağını geçmez tadında, zirvedeyken biten diziler. uzatırlar uzatırlar sonra bitişini ekran başındaki az kişiyle yaparlar. bu dizide diğerleri gibi öleceğe benziyor.
örnek: Çocuklar duymasın ve çocuklarla başlayan diğer devamları.
(bkz: gülmeyi unutmak)
dizinin yayınlandığı günden beri topluma verdiği marjinal fayda miktarının günümüzde sıfır noktasına ulaşması ve bundan sonraki seyrine negatif bir eğim kazandırmasıyla toplam faydayı da azaltan durumdur.
(bkz: baymak)
kimi getirseler o dizi eskisi gibi olmayacak, tadında bıraksalar..
avrupa yakası'nın yerine artık kurtlar vadisi'nin güldürmesiyle sonuçlanan hadisedir.
adının kredisini kullanan dizidir artık, bitmiştir.
(bkz: kabak tadı vermek)
gülse birsel'in yaratıcılığının bittiğinin kanıtı. zira ata demirer gitti, tolga çevik geldi, sonra kubilay * gitti, sonra ata demirer geldi hümeyra gitti, sonra gazanfer özcan öldü * müşfik kenter geldi.. eh artık bir yerden sonra kaynak çalışmamaya başlamıştır herhalde.