bugün

ne yalan söyliyeyim ben de ilk defa gördüm bu videoyu vay amk dedim. hatta ilk başta inanmadım. ama baya baya f5 değil bildiğin f6ymış amk.

maçın hakemi - erman toroğlu

http://facebookvideoindir.gen.tr/fenerbahce-1-aydinspor-6.html
(bkz: kümede kalmaya oynayan avrupa fatihi)
(bkz: oha)
o sezon;

bursaspor'un 1. lig'de mücade eden takımı küme düşmemeye oynarken, (o zamanlar b takımlar şampiyon olursa 1.lig'e çıkabiliyordu. hiç çıkan olmamıştı ama statü böyleydi.) bursaspor b takımı alt kategoride şampiyon olup, 1. lig'e çıkmıştı.

1.lig'de iki tane bursaspor olacaktı. federasyon bunu kabul etmedi. alttan çıkan bursaspor ve oyuncuları lağvedildi.

dağıtılan oyunculardan 9 tanesi aydınspor'a gitti. o dönem bursaspor'un b takımı ile beraber aydınspor 1. lig'e yükselmişti. lig'in yeni ekipleri.

bu maça dair, aydınspor'un 9 oyuncusu bursaspor alt yapısından yetişen, ve goller atan futbolculardır.

hoş o zaman timsah yürüyüşü neyin icat olmamıştı ama, rakip fener olunca eğlencesi de hoş oluyor anlatması da.
(bkz: 21 eylül 1768 gelyanahinber-fenharbahye labud maçı)
o zamanlar osmalı devletinin iki ezeli rakibinin mücadelesi. sarı kanaryalar rakibi gelyanayı bozguna uğratmış.
(bkz: elin sikiyle gerdeğe girmek)
galatasaray' ın 6 gol yediği takım, kendisi gibi şampiyonluğa oynamış fenerbahçe' dir - ki aynı sezon büyük bir düşüş yaşamıştı o ayrı -, fenerbahçe' nin 6 gol yediği takımsa şu an 2. lig kategorilerinden birinde mücadele veren ve yıllardır büyük bir maddi çöküş yaşayan aydınspor' dur. dolayısıyla fenerbahçe' nin yediği 6 gol daha akılda kalıcıdır.
güncel Önemli Başlıklar