1. .
  her önüne gelenin, yaptigi yanlislarini mesrulastirmak adina degistirdikleri bir kitaba sahip olan hristiyanligin takatsizliginin, insanlara birseyler katamayisinin, daha acik olmak gerekirse dinsizligin olusturdugu bir anlayistir.
  bu barbar kitadaki ülkelerin tamami abd ile birlesip iraki, lübnani, filistini isgal etmektedirler. yine bu ülkelerin icinden hicbiri cikip "yahu kitabimiz petrol ugruna kitalari asip masum cocuklari katletmek en büyük günahtir" der demiyor. demiyorlar, diyemezlerde. cünkü onlara göre din ayri devlet ayridir. hadi ayridir diyelim. bu nasil bir din, nasil bir kitap ki devlet yönetimindeki insanlarin kisiliklerinin bicimlenmesinde hic bir etki gösteremesin? yoksa din ayri devlet yönetimi ayri derken, bu yönetim bicimindeki mevcut kanunlarin icine insani duygulari eklemeyi mi unuttunuz? insani duygularinizi da din ile birlikte saf disi mi biraktiniz? nasil üzülmezsiniz bu cografyada hergün ortalama 250 ye yakin insanin ölmesine?

  üzülmeyiz. cünkü bizim gecmisimizde, fransanin 1827 den 1962 ye kadar cezayiri isgal etmisligi, nüfusun %20 sine varan bir katliam gerceklestirmisligi, fransiz dilini bu insanlara zorla dayatmisligi, hitlerin milyonlarca yahudiyi katletmisligi ve kita olarak bosnadaki müslümanlarin katledilisine gözyummuslugumuz yatar. sizler bugün bu pisliklerimizi, ecdadiyla gurur duyan osmanlinin torunlarina "soykirim yaptiniz" gibi bir camur atarak yaptigimiz canilikleri normallestirmeye calistigimizi hala anlamadiniz. hala götümüze yapismis ab ye girelim diyorsunuz.
  -2 ... ciwan
 2. .
  (bkz: avrupa nın berberlik anlayışı)
  -1 ... madman89