1. 1.
  Jeologların cevaplayamadığı soru, politik nedenlerden ötürü bilim çiğneniyor resmen, grönland`ın bile kıta olmaya daha çok hakkı var.
  Edit; ayrıca avrupanın kendi levhası bile yok.
  4 -1 ... darwinist
 2. 2.
  Dünya haritası bile tamamen siyasi iken haklı bir söylemdir. Rusya ve abd nin afrika dan küçük olmasına rağmen tamamen siyasi olarak harita üzerinde fazla alan kaplaması yine aynı olayın başka bir bir açısıdır. Bilimin ne denli önemli olduğuna şüphe yok lakin bilim adı altında nelerin kabul ettirildiğini görmemize engel değil bu olanların hiçbiri.
  1 ... ktm li aynasiz
 3. 3.
  Kesinlikle haklısın asyanın yamağı olarak gözüküyor. Hadi anakaranın ortasında deniz olsa neyse. Asya la işte orası.
  3 ... kale3112
 4. 4.
  doğru olan bir önerme. bir kıtanın kıta statüsü olması için diğer kıtalardan belirgin bir ayrımı olması gerekir ki Avrupa, Asya ile olan keskin bir ayrıma sahip değildir.
  2 ... semaatsiz
 5. 5.
  çünkü avrupa asyadan farklı toprak türüne sahiptir, yani farklı bir jeolojik zamanda oluşmuştur. avrupayı asyadan ayıran ural dağlarıdır ve ulaşım yoktur.

  batı, güney ve kuzey zaten deniz ve okyanuslarla ayrıdır.

  hem politik bile olsa hak vermek lazımdır ki ben isviçre vatandaşı olsam asya ile anılmaktan haz etmem. çünkü tamamen ayrı kültürlerden gelme bir topluluk var.
  -1 ... leodavinci
 6. 6.
  Eğer kültürel veya toprak oluşumu yahut dağlar gibi engeller kıta olmayı gerektiriyorsa bu sefer farklı bir kıta olmayı en çok hindistan yarım adası hak ediyor okyanusun ortasından sürüklenip asyaya çarpan ve dünyanın en uzun dağlarını oluşturan yarım adadan bahsediyoruz, ayrıca bünyesinde avrupadan daha çok insan barındırıyor.
  2 ... darwinist