1. 1.
  avrupa'da düzenlenen futbol şampiyonaları dahilinde verilen en büyük kupanın hangisi olduğu sorunsalıdır.

  mantık yürüten herkesin kabul edeceği gibi süper kupadır.
  şimdi uefa kupasını alan takımla şampiyonlar ligi kupası alan takımın karşılaşması sonucunda veriliyorsa bir kupa daha önemlidir demektir. sen kalk şampiyonlar ligi şampiyonu olmuş takımı da yen, ondan da kupa al, ama aldığın kupanın büyüklüğü kabul edilmesin.. uefa'nın bu konuda düzenlemeye gitmesi en mantıklı olandır...

  edit: adamlar kendilerini nasıl bir şartladıysa artık ezikliğe, takım adı vermedik, aldık demedik bişey demedik. başladılar galatasaray'a saydırmaya. ne biliyon amk evladı belki mardinsporluyum, belki çamlıhemşinspor taraftarıyım, sade bir futbolsever olarak yorum getirdim belki.

  he doğru amk doğru. siz galatasarayı 6-0 yenmiştiniz...
  4 -1 ... asi horoz
 2. 2.
  Türkiye kupasıdır. Malum cincon bu sene türkiye kupasını aldı birden degerlenir. En önemli kupa türkiye kupası olur. *
  3 -2 ... hercool
 3. 3.
  tabiki şampiyonlar ligi kupası.be kafasını siktiğim derler adama dünya kulüpler kupası var bu kupaya süper kupayı bile alsa avrupayı temsilen uefa şampiyonu değil süper kupa sahibi değil şampiyonlar ligi şampiyonu gider.türkiye ligini almıştı beşiktaş türkiye kupasınıda almıştı bizle maç yaptı ligte biz 2.yiz diye süper kupayı biz aldık şimdi o yılın en büyük şampiyonu biz mi olduk.süper kupalar önemlidir ama asla 1. kupa falan değildir.hele hele avrupada kusura bakma kimsenin sikinde değildir.herif şampiyonlar ligini aldıktan sonra o kıytırık monaco kupası için en fazla motivasyon kupası gibi bakar.övüneceksen bari uefa kupasıyla övün süper kupaylada avrupanın en büyüğüydük deyip kandırma kendini.dünya kulüpler şampiyonasına sen değil avrupayı temsilen madrid gitti.
  1 -1 ... kamuspotu
 4. 4.
  ptt 1.lig kupasidir. yarin avrupanin en buyugu belli olacak. ya samsun ya mersin.
  1 ... sadeceokan
 5. 4.
  türkiye de türkiye'nin en büyük kupası süper kupaysa avrupanın da en büyük kupası süper kupadır. yok türkiye'nin en büyük kupası lig kupasıysa avrupanın en büyük kupası şampiyonlar ligi kupasıdır. düşünün taşının kararınızı verin.
  ... t bag
 6. 4.
  tartışmasız şampiyonlar ligi kupasıdır.
  süper kupayı alan en büyük felan sayılmaz hacı, o kimleri elemiş almış kupayı diğeri kimleri elemiş almış ??
  benim nazarımda süper kupa formalite ya da parasal(endüstriyel futbol) amaçlar taşıyan bir kupa şeklidir...
  ... kullanici adi olmayan yazar