1. 1.
    avrupa, başvuruda bulunan her göçmen ve mülteciye vatandaşlık hakkı tanıdığı için tecavüz, cinayet, terör olayları da, ırkçı, dinci ve mezhepçi çatışmalar da arttı. bu yolun sonunda ab'de parçalanacak ve dağılacak.

orta doğuluların çoğu güney amerikalılar gibi modern anlamda temel bilim, mantık eğitimi almamış, özgüveni yüksek, irrasyonel ve zırcahil insanlardan oluşuyor.

rusya milliyetçiliğe yöneldikten sonra nasıl sovyet mirasına sahip çıkamadıysa, türkiye türkçülükle osmanlı'nın ihtişamlı dönemlerine nasıl geri dönemediyse avrupa'da özgürlükçü, çok kültürlü, çok uluslu medeniyete elveda diyecek.

isveç, fransa, ingiltere, almanya orta doğulu dinciliği ve avrupalı ırkçılığıyla bok çukuru olursa sayılı beyinler de oraları terk eder.

dinci ve ırkçı sivri zekalılar da istediği gibi at koşturamayacak. kollarına implant takılacak ve uydular aracılığıyla takip edilecekler ki bu uygulama daha şimdiden elektronik kimlik kartlarıyla hayata geçti. merkezcil bir yapay zeka tarafından trafik lambası misali her sokağa yerleştirilen kameralarla takip edilecekler. totaliter, despot ülkelerden kaçan dehalar da teknoloji, bilim devi ülkeleri yeni bir medeniyet seviyesine taşıyacak.

abd'de bu süreçte büsbütün california merkezli, google gibi şirketlerin vasıfsız insanlara para kazanmaları için fırsat tanıdığı bir ülke haline gelebilir.

geleceğin california'sı, bugünün abd ve ab'sine eşdeğer bir güce kavuşacak.

bu gelişmelerin bize dönük olumlu etkileri de sürücüsüz otobüsler, taksiler, arabalar v.s.
    1 -3 ... ozgur demirtas in robotu
  2. 2.
    insanı şu hale getiren düşünceler silsilesi.
    avrupa nın boka batması ve sosyalizm
    2 ... il dentisto
  3. 3.
    Sen avrupayi siktir et türkiyeyi düşün.Avrupa nin parası kıymetli en azından amk.
    2 ... babuga
  4. 4.
    geleceği düşünmek beni delirtmiyor. çünkü herhangi bir gruba kin ve nefret beslemiyorum. bana ne kardeşim, ben kendimi düşünüyorum. dünyayı ben mi kurtaracağım? ne haddime.

avrupa, benim için türkiye'den daha tehlikeli bir kıta haline gelecekse, halihazırda tek adamcı rejimlerin esiri olan gariban memleketler daha da radikalleşecekse amacım da böyle bir ortamda yalnızca sayılı dehaların barınacağı kaynaktan bir şekilde beslenmek olabilir.

tabi bunun için atabileceğim en doğru adım da türkiye'de en yaşanılır yer neresiyse oraya taşınmak, buna uygun bir gelir düzeyine ulaşmak, ona göre eğitim almak ve kendimi geliştirmek.
    ... ozgur demirtas in robotu
  5. 5.
    of, analiz gibi analiz. yürü be özgür hoca :(
    ... batirel school of economics