bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    başka bir ırktan komşunuz olmasını istermisiniz sorusuyla ortaya çıkan haritadır.
    1.kktc 2.türkiye şeklinde bi sonuç çıkmış. kktc yi tanımış lan adamlar.ona sevinelim bari.

(bkz: http://www.atlasofeuropea....php?ids=47&year=2008)
    1 ... nebi betasay
  2. 2.
    ermenistan ile başı çektiğimiz rezillik abidesi istatistik hedesi.
    -2 ... catlamis misir
  3. 3.
    tamamen yalan tamam yalan demiyelim ama tamamen yanlış. onlarca örnek vermek mümkün.
    ... estevesoku
  4. 4.
    ermenistan ile türkiye'nin omuz omuza gittiği haritadır. bu durumda olmamız çok yazık.
    -2 ... godspeed you black emperor
  5. 5.
    kürtlerle türklerin iç içe yaşadığı türkiye'de kaynak: göt. ulan herkesin birbirini kesmesi lazımdı o zaman.
    ... bleedingmoon
  6. 6.
    türkiye'nin bayrağındaki gibi kırmızı renkle gösterildiği harita. gerçi olay ne tam olarak çıkaramadım ama türkiye'yi özellikle belirtmeleri güzel.
    -1 ... htgg
  7. 7.
    Hiç bakmadan sonucu bildiğimi iddia ettiğim sıralama.--spoiler--siz daha oturma organınızı yırtın. ay azizim bizimki milliyetçilik, ırkçılık değil ki. Bak atatürk ne demiş
    ... marjinal ergen
  8. 8.
    o kadar komik bir harita ki nereden başlasam.

bir kere bir insanın ırkçı olup olmadığı başka bir ırktan komşunuz olmasını ister misiniz gibi bir soru ile ölçülemez. bu soru en fazla ön yargılığın derecesi hakkında fikir verebilir. yani harita ırkçılık değil ön yargıların durumu ile ilgilidir. ve bu konu hakkında tc vatandaşları birinci olmuştur. etrafınızda hiç yahudi, rum, ermeni tanımadan atıp tutan çok fazla eleman vardır, bunları düşündüğümüzde oran haklıdır. adam düşmanı olan kapı komşusuna kardeşim der, kendi dağında geçimini idare eden yahudiden, rumdan, ermeniden hoşlanmaz.

almanya yüzde 4, fransa yüzde 3, isveç yüzde 6 çıkmış mesela haritada. fransa şu le pen'in son seçimde yüzde 20'ye dayandığı, üstelik aynı partinin gençlerin en popüler partisi olduğu ülke değil miydi? peki almanya son yıllarda birçok aşırı sağcı otonom grupların hızla arttığı, isveç ise ırksal biyoloji enstitüsünün olduğu ülkeler değiller mi? ve daha birçoğu, isteyene bu haritadaki her ülkeden örnekler verebilirim, o kadar da donanımlı olduğumu düşünüyorum bu konuda.

ben bu tür haberlerin avrupa'da son yıllarda iyice artan ve artık birçok ülkede yavaş yavaş düşünce özgürlüğü kabul edilmeye başlanılan ırkçılık görüşünü frenlemek için yapıldığını düşünüyorum.
    1 ... gaspirali