1. 1.
  Öncelikle lütfen,

  (bkz: Götü boklu avrupa)

  Evet arkadaşlar. Avrupa medeniyeti denen şey illüzyondan başka bişey değildir. Avrupa ülkeleri ve bütün medeni gördüğünüz batı dünyasının size medeniyet diye pompalayıp sattığı şey kültürel deformasyondan başka bişey değildir.

  Avrupa'nın medeniyeti kendine kadar ve kendi çıkarları içindir. Sana bana medeniyet sunmaz. Onlar için Türkler, islam coğrafyası, Asya ülkeleri ve Afrika'daki yoksul milyarlar sadece sömürgeyiz. ingiltere başta olmak üzere tüm Avrupa bir sömürü kulübüdür.

  Avrupa Birliği kapısında 30 yıldır kazandığımız tek şey gümrük Birliği anlaşması. Yani Türkiye'deki iş adamının ürettiği mal avrupada serbestçe dolaşabilir. istediği Avrupa ülkesine vizesiz ve uygun fiyata alıcı bulur. Ama bu malın sahibi iş adamı avrupa ya vizesiz giremez. Bunun karşılığında ise sırbistandan et, hollandadan pirinç, isveç'den çöp almak zorunda bırakılırız. Yani Avrupa çay kaşığıyla verdiğini vidanjörle geri alır.

  Medeniyet açısından bakıldığında da tüm Avrupa buradan bakınca aşşşırı medeni, hepsi süpersonik kültürlü adamlar... Dün fransa'da eylem yapan 15 yaşındaki lise öğrencilerini nasıl topladıklarını ve nasıl muamele ettiklerini umarım gördünüz. Yine aynı şekilde bağımsızlık isteyen katalonya'ya yaptıklarını... Sarı yelekli eylemleri ilk başladığında Fransız kanalları Türkiye'den gezi parkı eylemlerinin görüntülerini veriyordu. Yine mültecilere para atan medeni Avrupa insanlarınu umarım hatırlarsınız.

  Özetle Avrupa medeniyeti sadece aldatmacadır. Avrupa kendine medenidir. O da kendi çıkarı bozulan kadar...
  3 -5 ... serdarsl06
 2. 2.
  Zamanında iyi sömürdüler. Şimdi de sömürgeler sayesinde refah içindeler.
  4 ... selia
 3. 3.
  Fazla değil 40 yıl sonra pertler.
  3 ... zorozorororozorozorororororo
 4. 4.
  o kadar illüzyonki türkiyenin borç aldığı ve makineyi döndürdüğü çorbayı kaynattığı kaynak hep buralardan. cehalet ve sefallette beyinsizliğin dibin bulmak bu olsa gerek. evlat biz aslında yoğuz.
  2 -2 ... kakandoboy
 5. 5.
  avrupa olmasa, o pompaladıgı ''ilüzyon'' olmasa diğerleri birbirini keser iki günde.

  birde sen insanları nasıl yargılarsın kendilerinin iyiliğini düşünüyorlar diye, ne bekliyorsun, iranlı, türk, pakistanlı rahat yaşasın diye kendi halkınamı eziyet etsin?

  kendi halkına eziyet edip suriyelileri el üstünde tutan akp mi diğer ülkelerin hükümetleri?
  -1 ... dergah sovalyeleri
 6. 6.
  "medeniyet" kavramının iyi olan her şeyi içine alan bir olgu olarak görülmesinden kaynaklanıyor.

  medeni olmak şehirli olmak, medeniyet de kabaca şehirleşmeyi tamamlamaktır. biz çok fazla anlam yüklüyoruz.

  batı iyilik meleği falan değildir, dünyayı daha güzel bir yer yapmak gibi bir amaçları da yoktur.

  kendi bahçelerini çiçeklerle donatıp kendi halkı için harika bir hayat sunarken, başkalarının bahçesini yakıp viran ederler. onların ektiğini kendileri biçer, onları aç bırakırlar.

  bu medeniyetsizlik değil insan doğasıdır, kendi aileni kollama güdüsüdür.

  kuralları güçlü olan belirler.
  2 ... lucius vorenuss
 7. 7.
  o kadar illüzyon ki kabenin sahipleri ve bekçileri olan suudilerin para ve mal mülk tapınıcılığından ve bir halt üretmeyip artık yolun sonunun geldiğini gördüğünden şeytanlık ve kötülükte dünyanın zirvesinde olan siyonistlere hizmet ve çıraklığa başlaması dinin aslında nasıl bir illüzyon olduğunu bize gösteriyor.
  -1 ... kakandoboy
 8. 8.
  Medeni Avrupa 16 kişi birleşip müzik eşliğinde parçalanan Arap gazeteciyi duyunca bas bas bağırdı. Sonra Arap prensi hepsiyle birazcık anlaşma yeniledi.

  Hoop medeniyetini üstümüze başımıza fışkırtan Avrupa sus pus oldu.

  Boku püsürü de bize kaldı. Adamın cesedini yok ettiler kimsenin sesi çıkmıyor.

  Siz de böyle mal gibi ağzınızdan salya akıtıp "macron benzin zammını geri çekti heyoo" dersiniz.
  1 ... serdarsl06
 9. 9.
  Sırf kendileri için olsada, birçok problemleri olsada genede medeniyet Adına çok yol gitmişlerdir. Medeniyeti geri vitese takıp giden bir toplumun ferdinin "ya bunların medeniyeti kendilerine, illüzyon" diye eleştiemesi en basit tanımıyla komik.
  1 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 10. 10.
  bu şizo arkadaşlara göre sen milletin topraklarını gaspettinmi bunu adı fetih medeniyet götürmek. başkalarını senin yaptığını yaparsa kötü tü kaka. asıl bu oyuna bir dur bir tepki koyulacağına aslında fırsat olsa daha beterini yapacak olanlar. böyle boş atıp tutmuyormu. barış iyilik deyip bu noktalara gelip her şey normal yani öylemi . herkes sana çalışıp kul köle olursa sen büyük medeniyet oluyormuşsun. yersen.
  1 -1 ... kakandoboy