1. 1.
  kendi ligimizin kalitesizliğindendir. ingiliz futboluna bakıyorum top bir orada bir burada en dandirik takımların maçları bile efsane oluyor onlarda da var sistemi kullanılıyor ama iki bilemedin üç pozisyonda bizde kendini yere atıp hakeme bakmak alışkanlık olmuş geri pas yapıp karşı takım boşluk versin de aradan geçerim mantığı var ve dar alanda kısa paslaşmaları sık sık göremiyoruz ligimizin standartı düşük.
  1 ... insan beser sasar
 2. 2.
  Bence ligimiz eskiye oranla daha kaliteli kısaca şöyle açıklamak gerekirse eskiden 3 büyükler dediğimiz takımlar özellikle anadolu kulübü denen takımlara içeride dışarıda çok rahat galip gelirdi. En fazla 2 veya 3 takım zorlardı bunlar da dönemsel takımlar olurdu. Bir sezon altay sakarya eskişehir zorlarken sonraki sezon sarıyer zeytinburnu istanbulspor zorlardı.

  Diğerleri çantada keklik gibi birşey olurdu bu 3 büyük takım için o yüzden ilk 3 sıralama hep bu 3 takımla olurdu.

  Şimdi taş gibi oynayan ve düşük maliyetlere kurulmuş takımlar var. Kayserispor bile son sırada olduğu halde evinde 3 büyüklerden puan alabilecek durumda şu an. Seviye yükseldi ve 3 büyükler eskiden de avrupa da çok başarılı değildi.

  Galatasaray ın iyi bir jenerasyon ile uefa kupasını aldığı sezon var işte başka birşey yok. Şu an la liga2 de oynayan alaves ve d.la coruna nın bile uefa kupası var. Yani bizim için üstdüzey bir başarı gibi görünebilir ama onlar için ispanya 2 de düşmeme mücadelesi veren bir takımın dönemlik başarısı işte.
  1 ... kurtcebe noyan