bugün

Ben euro kullanıyorum ₺ den banane diyen tiptir.
hayır, aralarından biri bile çıkıp, memleketimizdeki yönetimin, yaşadıkları ülkedeki yönetime ne kadar uyduğu konusunda iki çift laf etmiyor.

ulan şerefsizler, madem ki oralarda yaşıyorsunuz, o ülkelerin yönetiminden, sağladığı haklardan memnun olsanız gerektir. peki neden türkiye için de aynısını istemek yerine akp faşizmini destekliyorsunuz?
bu tipler avrupalı yetkililere bildirilmeli
avrupada yaşamaktan memnun değil diye...
bu hepsinin ortak söylemi tek kelime eklemiyorum...
bu kendi söylemleri...doğru gerçek sözler olarak kabul ediyorum...
dahası türkiyedeki malları mülkleri de bildirilmeli
zaten araştırıyorlar durumlarını...en ufak bilgiyi değerlendiriyorlar.
ordan yardım alıyorlar fakiriz ,geçinemiyoruz diye...
aynı zamanda bu vatanı sevmeyen siktirsin gitsin der.
avrupalı yetkililerin fırsat buldukça ve de tespit ettikçe boklu götüne tekmeyi koydukları tiptir.

(bkz: belçikanın evetçilerin vatandaşlığını iptal etmesi)

madem o kadar akp meraklısısınız, gelin bizimle yaşayın...
yaşadığı ülke çifte vatandaşlık kavramını kaldırıyorum dediğinde türkiye vatandaşı olmaktan vazgeçendir.

3 kişi dışında bu eylemi yapan yoktu en son okuduğum haberde.
yazları 1 aylığına falan türkiyeye gelip insanı dahada sinir etmekte olan tiplerdir. hepimizin sülalesinde var bunlardan. bizde teyzem var. oyunu reyizine veriyor her sene geldiklerinde de kafa ütülüyor. yıllarca mücadele ettik anlamadı neyin içerisinde debelendiğimizi.

geçen sene başlarına bir sıkıntı geldi burada iken 3 gün hastanelerde uğraşmaktan ve devletin vermediği bazı hizmetleri paraları ile yaptırtmaktan iflahları kesildi. 1 hafta dinlenip ancak fiziken kendilerine gelebildiler. ruhen hala gelememişler telefonda konuşulurken duyuyorum * giderken söylenip duruyorlardı dedim biraz anlayabilmişsinizdir inşallah diye. haklıymışsın dedi defalaca. ama bu insanlar "katiyyen eğitilmezdirler" o yüzden bu seçimde gene gider reyizlerine verirler oylarını ailecek. madem o kadar iyi durum temelli dönün diyorum onada yok diyorlar. ben anlamadım bu işten bir şey..
madem akp'den memnunsun o zaman niye yurt dışında yaşıyorsun?
bana yurt dışında yaşayan insanların oy kullanması tamamen saçmalık olarak geliyor. adam sadece ara sıra televizyondan takip edebildiği, yazları türkiye'ye tatile gelebildiği kadar ülkesinden (!) haberdar fakat oy kullanıyor. bi' zahmet kullanmasın onu da.
kendilerini burada reislerinin kucağında yaşamaya davet ediyorum vatanseverliğinizi görelim bakalım yiğitler!
çifte vatandaşlığa geçmeyi unutacak tip.
Türkiye’ye niye dönmüyorsun dendiğinde “benim burda evladım okuyor düzeni kurmuşuz artık” diye tipik yalan söylerler.
Saçını başını yolmak istediğim tiptir.
Ulan özgürce takıldığın yerden sen kim köpeksin de benim geleceğimi kulaktan dolma söylemlerle hiç etmeye kalkıyorsun? Düşündükçe sinir oluyorum ya.
genelde çifte vadandaşlık krizlerinde ya alman ya hırvat yada fransız oluyor bunlar.