bugün

Ayne naynen.
Buna inanan ve söyleyen mercimek beyinlidir.
Almanya'da koalisyon hükümeti, artan petrol fiyatları karşısında toplu taşıma kullanımını özendirmek için otobüs, tramvay ve tren ulaşımını kapsayan aylık 9 euro uygulamasını kabul etti.
Tabi canim iklimimizi cografyamizi kiskaniyor dogrudur.ama ekonomimizi değil.
gerçekten avrupa bizi kıskanıyor...
aslına bakarsanız dünya kıskanıyor.

açıklayalım:
ama tim cook başta olmak üzere (apple da ceo) ve Katherine Adams, eddy cue, Craig Federighi, John Giannandrea başta olmak üzere apple yönetim kurulu (18 kişi) sinirden çıldırıyorlar.
özellikle joz lakaplı greg joswiak (ürün geliştirme ve pazarlamasından sorumlu) bu kadar emek kafa patlama piyasa araştırması ar-ge projeleri yap, sonra 3-5 kuruşa telefon sat diye bize gıcık oluyordur.

örn: yeni iphone modeli çıktı.
en ucuz iphone 13 modeli türkiye'de satılıyor.

evet, şaşırdınız mı?
araştırın, avrupa'da herhangi bir ülkede apple store ve teknomarket-internet-gsm hizmet sağlayıcıları tarafından kullanıcılara sunulan her iphone 13 telefonundan apple kasasına kaç dolar giriyor?
bir de türkiye'de satılan iphone 13 telefonundan apple kasasına kaç dolar giriyor, bir araştırın.

ağır işsiz, aylak, boşta gezer, cahil, aklım yetmediği, başka işim olmadığı için erinmedim, ufak bir araştırma yaptım.
evet...
avrupa bizi kıskanıyor.

unutmadan; iphone 13 veya bu vb iletişim araçları (bu sırada; geçen gün öküzün biri iletişim araçları için lüks dedi. içimden "amk sığırı! iletişim araçları zaruri bir ihtiyaç değil de lüks oluyorsa dilimizi kes, ağzımızı kapatmak için dudaklarımızı dik ya da dil dudak ağız vergisi koy" diye içimden söylendim) neyse, sinirden konuyu dağıtıyorum...
özür, diyeceğim; iphone pahalı değil, sen fakirsin ve insan gibi bir yaşam standartlarını sağlayacak satın alma gücün yok.

sürünüyorsun!
(bkz: yersen)
görsel
merkel'i büyücüde görmüşlerdi zaten. ülkemizin kısmetini bağlamak için.
Bunca şeye rağmen hala hayatta kalma yetimizi kiskaniyor olabilirler.
çünkü götlerini yırtıyorlar yine de bizim gibi yalancı ve iftiracı olamıyorlar.
çok fena çok.

görsel
Doğru bir iddiadır, evet.
avrupa bizim coğrafyamızı kıskanıyor bizi değil .
hiç kimse hasta olmasında, gerisi hikâye, denilesi.
Şubat 30 çekerse olacak olandır.
Aya da çıksak kıskanmaz bu ibneler.
Artık yalan değil
görsel
Sonunda oldu. Korona virüsü sayesinde tüm avrupa bizi kıskanıyor.
irlandalılar kıskancından şehrin göbeğine göbeğine rafting merkezi açıyorlarmış.
buyurun akepeden görüpte bir şeyide kıskanmasınlar.

görsel

bende bir tur binerim kıskanarak.
insan ya da insan tabanlı oluşumlar kendi kendini kıskanamaz.
doğru ama neyimizi evet topraklarımızı kıskanıyorlar gayet bereketli topraklar askeri önemide var tarihimizi kıskanıyorlar . başka yok olan varsa söylesin.
Ak çomarları avutmak için kullanılan bir söz.
Avrupa bizi kıskanıyor derken ekonomimizi abd şirketine teslim etmek. Ekonomi anlamında çok ilginç şeyler oluyor. Düzlüğe çıkmamız imkansız gibi birşey.
tayyibin akeziklere verdiği acayip gaz. Hiçbi şekilde ilgisi yok - Merkel nası tersledi tayyibi hepiniz gördünüz.

Kıskanmayı geç - kadın iplemedi bile reyizinizi.
görsel
görsel
güncel Önemli Başlıklar