bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  şuan içinde bizim olmadığımız (bkz: avrupa birliğine girmeye çalışırken birşeylerin habire bize girmesi) 25 üye ülkeden oluşan savaş ve ekonomik,siyasi,hukuki sorunlara karşı birliğe üye avrupa ülkelerinin birlikte mücadele etmesi amacıyla kurulmuş geçmişte benzerleri de olmuş topluluk.
  5 -1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  küçük dağları biz yarattık,biz avrupayız,öyle herkesi aramıza almayız hali ve tavrıyla benim için gençlerbirliği kadar para etmeyen oluşum.
  3 -1 ... selmagezinir
 3. 3.
  bizi manevi değerlerimizden vazgeçirmeye zorlamış, yozlaşmamızı sağlamış birliktir. belki de değişen dünyanın bir getirisidir. bizim için olmassa olmazıdır...
  4 -2 ... palta
 4. 4.
  ab seklinde kısaltılan ülkeler birligi.
  2 ... sosyoklon
 5. 5.
  sevr ile parçalanamamış Osmanlı'yı ve ardılı Türkiye Cumhuriyetini parçalamanın en kapsamlı ve komplex yolu. günümüzdeki dayatmalar, 1856 Balta Limanı anlaşması, Kanuni Döneminden başlayan kapütilasyonlar ve azınlık hakları söylemleri, o günlerden hiç de farklı değildir.
  4 -2 ... arcadian
 6. 6.
  kaynağı 1951 paris ve 1956 roma euratom füzyon anlaşması olan örgüt *
  1 ... city walk
 7. 7.
  kapitalizmin ömrünü uzun tutabilmek için kurulmuş birliktir!
  lakin bu şahsiyetlet insan haklarından bahsederken yanlarında zulüm eyleyen israili görmemezlikten gelendir.
  5 -2 ... lock
 8. 8.
  daha çok ülkemiz devlet dairelerinde gördüğümüz bugün git yarın gel felsefesini bize uygulayan amaçları tamamen bir kaç ülkeye hizmet edmek olan avrupa kıtasındaki ülkeler birliği.

  evet sayın türkiye cumhuriyeti yetkilisi siz birliğimize girmek istiyorsunuz fakat henuz ülkenizi avrupa için pazar olarak açmamışsınız hele siz bize vergileri kaldırın o zaman sizi kesin alırız.

  vergiler kaldırılır tekrar gidilir.

  ama olmazki bak siz kıbrıs rum kesimini tanıyormuşsunuz gemileri denizlerinizde rahat rahat at koşturamıyormuş açın limanlarınızı kıbrıs'a kesin alıcaz.

  elbet açılacak o limanlar.

  iyi tamam alalımda kokoreç yemeyeceksiniz, kokoreç yemeyin olur bu iş.

  kokoreç yasaklanır.

  tamam alıcaz tabi niye almayalım ama bu sizin gözünüzün üstündeki ne sayın erdoğan yoksa gözünüzün üstünde kaşınızmı var yok olmaz bu şekilde alamayız. *
  1 -1 ... nicome
 9. 9.
  habire girmeye çalıştığımız ama habire bize giren hödö
  2 -2 ... cell-im
 10. 10.
  Türkiye temsilciliğinin web adresi olan uluslarüstü kuruluş. Faydaları maksizimize edilmek suretiyle olumlu hale getirilebilme özelliği taşımaktadır.
  ... sargatanas