1. 1.
  Eğer böyle bir ordu çıkarsa vah vah abd nin haline. Gemileri yakar sorosudur 12 yahudi ailesidir ne bulursa avrupaya musallat eder. Abd yi direk karşılarına almaktır bu.
  4 ... kale3112
 2. 2.
  Yunanistan ve kıbrıs ın dahil olacağı ordu.

  Biz ne bok yeriz acaba.
  2 ... gedikpasa
 3. 3.
  avrupa birliği'nin kuruluş ilkelerine aykırı bir oluşum ama dünya politikası zıvanadan çıkmış durumda olduğundan kuruluş ilkelerine aykırılık ne yazık ki artık yeterince ikna edici bir caydırıcı olarak gözükmüyor.
  2 ... klaus kinski
 4. 4.
  2. dünya savaşı öncesi var olan hem iktisadi hem de siyasi kriz dönemine benzer bir dönem söz konusu.

  Ekonomi sıkıntılı , herkesin çıkarı çakışmakta. Vekâlet savaşları ile iş görülüyor da nereye kadar. Ben bir 10 yıla küresel bir savaş bekliyorum.
  2 ... muhendis tarihci
 5. 5.
  Avrupa birliğinin derdi parayı götürmek.

  Almanya dünyada halen naziler gibi oluşumlarla biliniyor. Bunlar saldırgan, askeri ve faşist politika güden bir grup. Peki Almanlar askeri alana devasa yatırım yapıyor mu? Hayır.

  Çünkü askere para yatırmayı enayilik olarak gören bir AB var. hani dünyanın işte en büyük ordusu listelerinde önlere çıkıyoruz ya. işte neden? Bir cevabı da bu. Adamlar orduyu takmıyor ki orduya yatırım mı yapıyor?

  Günümüz dünyasında ordu kazandırmaz. Amerika ordunun gücüyle mi Suriye de at koşturuyor ya da Rusya. Ordu gücü değil siyasi gücü ile orada istediklerini yaptı içinde gezip dolaştılar resmen.

  Biz ne yapabildik peki? 2 kilometre ilerlemek için aylarca çabaladık. Yani işin özü abnin orduya ihtiyacı yok.
  1 ... keyf kahyasi
 6. 6.
  Macron ve trump arasındaki klavye dalaşı ile gündem olan gelişme.
  Ab, abd, rusyadan bağımsız olarak bakarsak hızla büyüyen bir tehdit haline gelen bir çin söz konusu. Abd çinle ve rusyayla uğraşırken şu koşullarda müttefiklerini tam olarak koruyamaz. Ayrıca rusyanın suriyede, gürcistanda, ukraynada natonun imajını zedelemesi avrupada güvensizlik yaratan diğer bir faktör.
  ... neversurrender