1. 1.
  sonu ırak gibi olacak ülkelerdir. ** * *

  şöyle ki:

  ABD karşılıksız olarak dolar basıp emisyon üretmesi ve bu seignorage kazancın önemli bir bölümünün de petrol faturasının finansmanında kullanılıyor olması, zorunlu olarak olarak abd nin dış ticaret açığını bir nebze dengelemesi açısından önemlidir.

  buna göre basılan dolar ile petrol finanse edilmektedir. ama olay petrolün finansmanı için euro kullanılmasına dönerse durum ABD açısından vahimdir. çünkü euro elde etmek için hem teorik hem de pratik olarak euro alanına ihracat yapması ve bunu da yapabilmek için gerçek bir ticaret yapması gerekir ve seignorage kazanç bu noktada yeterli olmayacak ve uzun vadede euro/dolar paritesi üzerinde çok büyük bir baskı unsuru oluşturacaktır.

  dikkat edilirse venezuella, suriye, iran ve ırak hep bu noktada zaman zaman euro ile petrol satma fikrini ileri sürmüşler ve her zaman ABD nin sert bir uyarısıyla yüzyüze gelmişlerdir. bunların dışında rusya da bu konuda euro ya dönüşten ciddi ciddi bahsedecek olursa abd ve ekonomisi çöküş trendine girecek demektir. bu da 3. dünya savaşı anlamına gelir. ırak ın abd tarafından işgali şimdilik bu durumu engellemiş ve abd nin korkulu rüyası yastık altı edilmiştir.
  8 ... arcadian
 2. 2.
  devamında abd'de, bastığı paraları dünay üzerinde dolandıramayarak hepsinin kendi ülkesinde toplanmasıyla mükemmel bir devaülasyon yaptırabilecek eyleme girişen ülkelerdir de ayrıca.
  ırak bir riskti.
  diğer petrol üreticisi ülkelerin de ırak'ı takip etmesi üzerine abd zaten bitecekti.
  nitekim bunun için müdehale şarttı. şimdi ise en azından savaşıp bir bataklığın içine girmiş olacak.
  anlayan anladı.
  1 ... chemsuk
 3. 3.
  abdnin savas actigi ya da acmaya hazirlandigi ulkelerdir.

  saddam bu niyetini aciklayamadan abd'nin hismina ugradi.

  iran bu niyeti, niyet olarak birakmadi, mayis basinda avroya gecti. ardindan abd nin yaptiklari ortada.

  bakalim, abd ye karsi olan bu bas kaldiri icin, ulkeler birlikte hareket etmeye baslayabilecekler mi?
  ... limon cicegi kolonyasi
 4. 4.
  Irak gumletıldı Surıyenın hali ortada Sırada Iran var Venezuellada su an sular durulmuyor en onemlısı AVRUPA BIRLIGI YIKILMA TEHLIKESI ALTINDA . Amerıkanın agababası Ingıltere brexit ile AVRUPA bırlıgınden cıkması Yunanıstanın durumu ve su an etnık olarak kasınan Kucuk Kucuk Avrupa ulkeleri ABD Savasa coktan baslamıs ALMANYA ILE FRANSA ne kadar direnicek bakalım ılgınc olan ABD dusmanı gıbı gozuken Rusya nın Avrupa Bırlıgıyle dıdısmesı.
  ... latsis