bugün

yapımına son sürat devam edilmektedir.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
ak parti döneminde yapılmaktadır.
Teknoloji mühendislik harikası çılgın Ak Parti projesi. bırakın 10 yılı 5 sene önce söyleseler inanmazdım. Marmaray ile inanmaya başladım bu tür projelere. AK Parti yapıyor beyler
Muhalefetin beğenmedi avrupa'dan ödül almış projemiz. Halka hizmet konusunda sınır tanımayan Ak Parti yine marifetlerini ortaya koymuştur
Yıl sonu biteceğine dair söylentiler var fakat tünelin 2 katlı olması daha çok ilgimi çekti dünyanın başka yerlerinde bu tarz projeleri araştırıyorum. Ak Parti gerçekten büyük şehirlere yakışır projeler getiriyor bu konuda. Boğazın altından tünel ile tren ve araba ile geçmek çok güzel olsa gerek.
Muhalefet beğenmemesine rağmen avrupa'dan ödül alan proje. AK Parti kim ne derse desin ülkemize yakışır projeler yapıyor özellikle istanbul'a. istanbul büyük şehirlere yakışır bir görünüme kavuştu ak parti ile. Avrasya Tüneli boğazın altından çift katlı tüp geçitle iki kıtayı birbirine bağlayacaktır trafik sorunu için her türlü alternatif denenmekte ülkemizde.
Chp nin başvurusu üzerine durdurulmasına karar verilmiş.
hayatı boyunca bu ülkede taş üstüne taş koymamış bir partiyi (anıtkabiri ve kendi zimmetlerine yaptıkları rezidansları,villaları hariç) bu ülkede taş üstüne taş koyanlara engel olan ve onlara alet olan %25 lik kesimi sana havale ettik sen cezalandıranların en hayırlısısın Allah'ım.
büyük bir tünel büyük bir hizmettir.
iyice merak ettirendir. Hadi bitirinde görelim lan kaç sene oldu. Çok merak ediyorum.
geçiş ücreti belli olmuştur. Geçmek isteyenler 5 dolar+KDV ödeyecekmiş.

http://www.sozcu.com.tr/2...-dolarkdv-olacak-1268746/
Açılsa da şu istanbul kalabalıklaşsa biraz daha. Bu tunelle 2 milyon kişi daha doluşturabiliriz istanbul'a bence..
abd'yi kıskandıracak projedir.

ama bi dakika.

abd'deki tünellerin toplam uzunluğu: 613.589 km
türkiye'deki tünellerin toplam uzunluğu: 44.353 km.

yani yaklaşık 14 katı. e tabi ki bizi kıskanacaklar.

kaynaklar:

- https://www.fhwa.dot.gov/...inventory/preliminary.cfm
- http://www.kgm.gov.tr/Sit...smalar/tunellersubesi.pdf
asya ve avrupa yı birbirine bağlayarak Kazlıçeşme-Göztepe hattındaki ulaşımı 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek olan tünel. 14600 metre toplam uzunluğa sahip olup, deniz altından geçen kısmı ise 3400 metre olarak inşa edilmiştir.

ulaştırma bakanına göre geçiş ücreti 4 dolar + kdv şeklindedir. 20 aralık da trafiğe açılacaktır.
20 aralıkta açılır açılmaz deneyeceğim tünel. yeni kapı ile göztepeyi 20 dk ya indiriyorsa gerçekten muazzam olur. ama içinde trafik olursa işte o sıkıntı.
görsel
Avrasya Tüneli’ne 2,5 ayda 2 TL zam
--spoiler--
20 Aralık'ta açılışı gerçekleştirilecek olan Avrasya Tüneli geçiş ücretleri doların rekor üzerine rekor kırması sebebiyle bugün itibarıyla yüzde 16 (2 TL) zamlandı.
istanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarını deniz tabanının altından karayoluyla bağlayacak Avrasya Tüneli 20 Aralık’ta açılıyor. Tünel, bittiğinde, kara tünelleriyle birlikte 5.4 kilometre olacak. Tünelin en derin noktası ise eksi 106.4 metre. Avrasya Tüneli’nin tamamlanmasıyla Kazlıçeşme ile Göztepe arasındaki seyahat süresi trafiğin olmadığı zamanlarda 15 dakikaya kadar inecek.
AÇILMAYAN TÜNELE 2,5 AYDA 2 TL ZAM
13 Eylül’de Tünelden geçiş ücreti otomobiller için 4 dolar+KDV olarak açıklanmıştı. Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprülerinde KDV oranının yüzde 8 olarak uygulandığı göz önüne alınırsa Avrasya Tüneli’nde de aynı oranın uygulanacağı tahmin ediliyor. Tünel 13 Eylül’de açılsaydı, tünelden geçmek isteyen bir otomobil, ozamanki 2,96 seviyesindeki dolar/TL üzerinden KDV dahil 12,79 TL’lik bir ücret ödeyecekti. Ancak dolar kurunun rekor üzerine rekor kırması üzerine tünele daha açılmadan zam geldi. Tünelden geçmek isteyen bir otomobil şu anki kur (3.44 TL) üzerinden KDV dahil 14,86 TL’lik bir ücret ödemesi gerekiyor. Buna göre Avrasya Tüneli geçiş ücretleri daha açılmadan iki buçuk ayda yüzde 16 (2 TL) zamlanmış oldu. Tünelden geçmek isteyen minibüsler ise 6 dolar + KDV ödeyecek.
KiMLER YARARLANABiLECEK?
Tünelden yalnızca otomobil ve minibüsler geçebilirken en fazla 2.80 m yükseklikteki araçlar yararlanabilecek. Ağır taşıtlar, motosiklet ve yayalar geçemeyecek. Tünelden geçmek isteyen otomobiller 4 dolar + KDV, minibüsler ise 6 dolar + KDV ödeyecek.
--spoiler--
" 20 aralıkta açılacak olan avrasya tünelinin adını halk belirleyecek sizden ricam bakanlığın sitesine girerek i wozniak ismini oylamanız. bu öneriyi üye olduğunuz gruplara da yazarsanız iyi olur..

teşekkürler saygılar..

http://anket.udhb.gov.tr/ "
kendi ismini önermeyen kaldı mı?
"konstantinopol tuneli" adini onerdigimiz, konstantinopol'un iki yakasini su altindan birlestirecek tuneldir. akp'nin ezilen azinliklari korudugunun ve desteklediginin bir gostergesidir. tesek akp.
Dolarları bozdurun diyen devletin 4dolar artı KDV diye fiyat biçtiği tünelin adı. Adını Ömer halis demir koyun bari de bir işe yarasın.
(bkz: necati tüneli)
dolarla ücretlendirileceği için atatürk isminin konulmasına karşıyım. ulan kendi köprülerimizden/tünellerimizden dolarla geçiyoruz, adam çıkmış doları bozdurun diyor. aklımı kaçıracağım sanırım.
görsel

Açtığı geçitlerle aştığı zorluklarla Anadolu'ya adım atan Alparslan'ın adını vermek daha mantıklı olur diye düşünüyorum. illa Osmanlı veya cumhuriyet dönemine ait bir isim olması gerekmiyor. Unutmayın ki onlardan oncew de Türklük vardı.

Alparslan tüneli yazarak katıldığım ankettir.
100 dolarlık olacaksa hiç zahmet edip açmasınlar. Köprü açtılar daha yeni açtılar kara delik olmuş hayvan gibi vergi yutuyomus - öyle bi rezalet bi daa yapmasınlar.

Köprüden geçiş öngörülenin 6'da biriymiş. Geçen arabanın 5 katı parayı devlet yapan şirkete ödüyomuş artık nası aptalca bi anlaşmaysa...

Aynı mantıkla yapılmış ise ülkenin orasına burasına ülkenin kanını emen "sülükler "monte ediyo akp.

Çok merak ediyorum ne istiycekler geçiş ücreti olarak.
ankete zeki müren ismini yazarak katıldım.
güncel Önemli Başlıklar