bugün

bin dolar bozdurup fişini gösterene bedava olacakmış diyollaa. ankarada halk otobüsleri 100 dolar bozdurana bedava.

şaka bi tarafa tl ile vatan kurtaran iktidarın dolar hesabına devam ettiğini gösteren geçiş ücretidir.
Milli geliri dolar üzerinden hesapla,

asgari ücreti türk lirası ile öde,

köprü, yol ve tünellerden geçiş ücretini euro, dolar ile yap.

Ne komik ülke lan.
dolar kuru üzerinden tl olarak hesaplanması kesinlikle güzel bir haberdir.

ancak 3.60 tl den sabitlenmiş dolar kuru üzerinden yapmaya denecek bir söz gerçekten yok.
Gün geçmiyor ki bir enayiliğimiz daha yüzümüze vurulmasın.
Dolarlarınızı bozdurup, tl kullanın diye avaz avaz bağıran zihniyetin, zaten benim vergilerimle yapılmış olan tünelin geçişini dolara endekslemesi, milleti şebelek yerine koymanın dik alâsıdır.
Madem dolardan elimizi eteğimizi çekeceğiz, dolar bazlı, tünel, köprü, otoyol geçişi nedir?!?!
Madem geçişler dolar bazlı, dolarları neden bozdurttunuz elaleme?!?!
Aklımızla dalga geçiliyor zaar...

ikinci ve en önemli mevzu ise, devletin, köprü, otoyol, tünel...vs yapması lütuf değil, görevidir.!
Vergilerimizle yapılan, inşaa edilen, kullanıma açılan bu gibi yerlere neden eşek yükü kadar para ödemeye devam ediyoruz.
Nerdeyse tarihi eser formunda değerlendirilecek olan boğaziçi köprüsünden halâ ücret karşılığı geçebiliyoruz. Nuh nebi zamanında yapılmış olan bu köprüye olan borcumuz bitmedi ameke...Kaç nesil geçti üstünden kimbilir.?!?!
Biz isviçre vatandaşı değiliz!!!
Bittik bittik!!! Paramız pulumuz yok... Açız...
Sesimizi duyan var mı?!?!
Eeeee işlerine nasıl gelirse.
Dolardan milli paraya geçelim diye haftalardır dil döken insanların tünel geçişini dolar üzerinden ayarladığını gösteren ücret.
Halkla dalga geçiliyor.
Tunel yap,islet,devret sekliyle yapildi.
Haliyle tunel ucretini firma belirliyor.
Aylardır dolarınızı Türk lirasına çevirin diyorlar,Avrasya tüneli açıyorlar ve geçiş ücretini 4 dolar yapıyorlar.BU NE YAMAN ÇELiŞKi ANNE??
10 yılda verilen geçiş ücretiyle kendini kurtaran tunel, 15 yıl 5 ayda doların kuruna gore kar. hangı işte %150 kar var bılmıyorum valla.
"vergi topla => yol yap => vergi topla => yoldan geçir => toplananlarla ; köprü yap => vergi topla => köprüden geçir => vergi topla => kazanımlarla ; tünel yap => vergi topla => tünelden geçir" .. denkleminin sonuçlarından biridir, yani ortada somut bir geçirme var! öte yandan son dönemdeki ulaştırma odaklı yatırımların da özel kurumlarca, dev ortaklıklarla yapılıp devletin kasasından bir kuruş çıkmadığı da söylendi cb tarafından?! o halde madem vergilerle yapıldı da ne skime geçiş ücreti alınıyor! Sağda solda; biz yaptık, biraz ötede; hiç para vermedik, daha ileride; sosyal devletiz demek ama yine de ücret talep etmek de bana tuhaf geliyor?! yani ya para talep etme ya da bizim hükümetimiz yaptı deme?!
"ben buradan avm yöneticilerine sesleniyorum, kiraları tl yapın" diyen reysicumur kişisinin tüneli yapan firmaya gücünün yetmediğini gösterir. ayrıca geçiş ücretini ulaştırma bakanlığı belirliyor.
Kendi para birimimizin kendi ülkemizde geçersiz sayılması gibi bir şey.. Tam saçmalık.
" ne ücreti " dedirtir. hani bu akp'nin bir hizmetiydi.
güncel Önemli Başlıklar