1. 113.
    Paraya kıyıp yiyemedikten sonra maske yapmayı düşündüğüm meyve. Hayır hayır çöpe atamam.
    4 ... secil degil sesil
  2. 114.
    Bir hevesle alınıp, hayalleri suya düşüren meyve. Üstteki yazarın dediği gibi çöp olmaması adına maske olarak kullandım.
    Zaten her zaman böyle degil midir? Bir hevesle yaparsın sonrası hayal kırıklığı olur hep, neyse efenim.
    2 ... diilhun
  3. 115.
    Tropikal meyve hevesiyle bir tane alınıp, ağız buran acı tadıyla hayal kırıklığına uğratan oval şekilli koyu yeşil meyve.
    Ben de çöpe gitmemesi adına biraz suyla pişirip yüz maskesi olarak kullanmıştım. *
    Eski yan komşumu şok'ta avakodo alırken görmüştüm.
    "Bu acı lezzetsiz şeye nasıl para veriyorsunuz ?" Dedim.
    "Benim ülserim var, salatalara koyuyorum iyi geliyormuş." Dedi.
    1 -2 ... sweetmandarine
  4. 116.
    Ekmek kızartması üstünde güzel gidiyor kahvaltıda.
    Onun dışında yenmez.
    1 -1 ... crybaabyyyy
  5. 117.
    Bir sayı. Avokado sayısı.
    5 -1 ... rose croix
  6. 118.
    Doymamış yağ asitleri bakımından zengin olduğu için kolesterol için faydalıdır. Potasyum ve lif içerir, lifli yapısı sayesinde doygunluk hissi verir. Kan basıncını düzenler. Omega 6 ve omega 9 yağ asitleri vardır bünyesinde. Metabolizmayı hızlandırır ve Yağ yakımını arttırır. Hayvanlar gibi de antioksidan vardır içeriğinde. Eskisi gibi pahalı da değil artık. Onun için Fiyat performans ürünüdür diyebiliriz.

Zamanında ben de abartılmış bir balon olarak görürdüm ama farklı şekillerde tüketince sevmeye başladım. Tadını beğenmeyenler dip sos olarak kahvaltıda yiyebilir, tostun veya sandviçin içine sürülebilir. Bir diğer seçenek de avokadolu dondurma yapmak. Dondurma sevmiyorum diyenler için de avokado ile farklı bir meyveyi karıştırıp smoothie yapmalarını öneririm. Ayrıca, Olgunlaşmadan yerseniz bir halta benzemiyor tadı. Yumuşak olması lazım, sert olarak aldığınız avokadoyu güneş ışığında bekletirseniz olgunlaşacaktır.
    5 ... kaptan jack sparrow
  7. 119.
    Elma gibi yerseniz tadı tuzu yoktur.
    Önce olgunlaşmasını beklemeniz gerekiyor. Buzdolabına koymayın. Oda sıcaklığında biraz yumuşamasını bekleyin.
    Sonra diklemesine ikiye kesip ay şeklinde dilimleyin. Üzerine biraz limon, tuz ve pul biber koyun.
    Mis gibi olur.

Eğer yarısını kullandıysanız, çekirdeğin olduğu diğer yarısını ağzı kapalı bir kaba çekirdeği çıkarmadan koyup en geç ertesi gün tüketecek şekilde kaldırabilirsiniz.
    6 -3 ... yasak merve
  8. 120.
    tadı yok bişeyi yok.
    hala anlamam nasıl yeniyor ve nasıl bu kadar meşhur oldu?
    1 -3 ... aglaie
  9. 121.
    Çocukken dayımın anneme anlatmasıyla tanıştığım meyve

Abla arkadaşlarla bi meyve aldık, içi yeşil kocaman bi çekirdeği var. Kabuğunu soyduk yedik tadı yok, macun gibi olan ortasını yedik tadı yok, e çekirdeği lezzetlidir belki dedik kırmaya çalıştık onda da tat yok. Anlamadık ki nasıl yenir...

Tam da öyle. Olmasa köşe bucak aranacak bi meyve değildir.
    2 ... lukerya
  10. 122.
    Buna meyve diyenin ben aklını sikiyim. Tatsız tuzsuz, ekmek kızartmasının üstüne sürülen meyve mi olur aq?
    1 ... temirata