1. 1.
  Yakında ülkedeki dinleri yasaklama potansiyeli olan adamdır.
  Kim olduğunu söylemem.
  3 -4 ... federal almanya
 2. 2.
  Kim olduğunu söylemesen de sözlükteki herkes bu kişinin kılışdar olduğunu anladı.
  5 -1 ... mutedilyobaz
 3. 3.
  Ümmetin lideri hüloğğğğğğğ.
  3 -1 ... alkolik oldum
 4. 4.
  Vatan hayinlerinin ve yeni türkiye'yi engellemeye yeminli bilumum lobilerin baş savunucusu, gezicilerin ve reyiz düşmanlarının hamisi, iktidarda olmadığı halde yenilen her b.kun müsebbibi, çomarların 1 numaralı günah keçis kılışdar tabiki.
  2 ... geralt of trinidad and tobago
 5. 5.
  Nevşehir ürgüp taşpınar köyünde (camiyi bırak) yasak olduğu halde kılınan cenaze namazında 60 kişiye,

  https://www.hurriyet.com....-14-gun-uzatildi-41510548

  Vanda bir vefat ve cenazenin ardından yine izinsiz kurulan taziye çadırında 75 kişiye bulaşan covid-19 v.b. örnekler nedeniyle hâlâ daha camileri açmamaları gayet normal.

  https://www.milliyet.com....yisi-75e-yukseldi-6208751

  Anormal olan ise kontrollü normalleşme adı verilen bu 2. Süreçte müsade edilen serbestliği kullanamayan çoğu insanların yanlış anlayıp yada umursamayıp, adeta rehavete kapılıp sanki normalmiş, sanki herşey bitmiş, tehlike geçmiş, aşı ilaç v.s. bulunmuş gibi hareket etmesi. Sosyal mesafeyi umursamaması. Önlemleri ve tedbirleri terketmesi. Elbetteki arzu edilen tüm önlemlerle birlikte hayatın normal seviyede olmasa da kısıtlı bir şekilde devam etmesi. Fakat hani nerede? Kim uyuyor kurallara? Ne kadar dikkat ediliyor? Çıkın dışarıya da bir bakın görün.

  Ha öte yanda abdestle namazla camiyle ezanla işi olmayanların duyar kasması da çok enteresan. Sanki normal zamanda camiden çıkmıyordu da kalkmış laf söylüyor. Sanki açılınca koşa koşa namaza camiye gidecek. Sevsinler. De get, hadi ordan be..
  2 ... gazeloglu