1. 1.
    Efendim kimine göre çakı taşımak serseri işidir.

Fakat bana göre günümüz türkiye'sinde çok önemli ve gerekli bir araçtır. Zira ne zaman ne olacağı belli değil. Ülke manyamış durumda. Her an sorgu sual olmadan linç edilme potansiyeliniz var. Silah gibi cezai yaptırımı yüksek olmayan bir araç olarak tamamen kendini koruma amaçlı çakı taşımak çok makuldür. Bileğine güvenen delikanlılar illa ki vardır ama o senin üstüne 5 kişi çullandığı zaman pek sökmüyor. Neyse efendim kimseye kendimi aklamak zorunda değilim. Evet taşıyorum yıllardır ve keyifle. Fakat müzdarip olduğum konu avm'lere girerken çakı sokamamak. Günümüzde insanlar birçok ihtiyacını avm'lerde gideriyor. Bakın akşam sinemaya gidicem misal. Yadigar çakım olmadan kendimi güvensiz hissediyorum. Avm'ler için tavsiyesi olan yardımsever kardeşlerim varsa örnekleri bilmek isterim.
    5 -4 ... topuzlu karyola
  2. 2.
    Hemen avm içindeki Migrosta döner bıçağı satıldığından habersiz saçma güvenlik önlemi.
    4 ... ariana grande
  3. 3.
    koçtaş benzeri mağazalar bulunan bir avmden zaten bunları temin edebilirsiniz. çok garip bir güvenlik zafiyeti.
    9 -3 ... t i b b
  4. 4.
    Çok kekoların taşıdığı ucuz bir çakı olmamak suretiyle, "Ben balıkçıyım, bu çakı ile halatları kesiyorum." diyebilirsin. Tabi her güvenlikçi kabul etmez ama bir çok yere girmeni sağlar.
    (bkz: #38984846)
    3 ... sah ruh
  5. 5.
    (bkz: çakı ve bıçak arasındaki farklar)

Günümüz modern insanı şehir hayatı içerisinde bireysel savunma amaçlı kesici bir alete ihtiyaç duymamaktadır.

Tüm kesici aletlerin savunma amaçlı kullanılması çok tehlikelidir. Pek çok kimse hayati olmadığını düşünerek bir kavga anında karşısındakini uyluk kasık bölgesinden yaraladığında bu bölgeden geçen vücudun en büyük atardamarını kestiğinden birkaç dakika içerisinde karşısındakinin ölümüne sebep olup katil durumuna düşmektedir.

Gündelik hayatta ise eğer elektrikçi falan değilsiniz kesici bir alet gerekmez.
    3 -1 ... centurion
  6. 6.
    Göz yaşartıcı spreyle de girilmiyor.

Çatışmak gibi bir derdim olsa, gider en alt kattaki koçtaş'tan testere alırım.
    4 ... yasak merve
  7. 7.
    Valla ben ruhsatsiz tabancamla girebilyorum.sorun yok.
    -6 ... mslmknplt
  8. 8.
    Migrosta bıçak satılır koçtaşta testere vb kesici eşyalar satılır ama bıçak ile avm'ye giremezsin çok saçma bir güvenlik önlemi çok saçma bir durum.
    ... idaghann
  9. 9.
    koçtaştan aldığım elektrikli testere ile doğruyorum ben birisini kesecek olursam.
    1 ... hilmijem
  10. 10.
    Bir mecburiyet olsa da öten dalgayı iplemeden yürüyüp gidince kimse bişey demiyor bana bilemedim zaten ufacık bişey isviçre ordu çakısı ondandır belki.
    1 ... mosinnagant